1960’lı Yılların Mobilya Modası

Yönetici 19 Aralık 2013 2
1960’lı Yılların Mobilya Modası

60’lı Yıllarda Ev Dekorasyonu

Mobilyalar insan hayatında en etkin olarak kullanılan araçlardır. Düşündüğümüzde günlük yaşantımız içerisinde sürekli olarak mobilyalar kullandığımızı ve bu mobilyaların hayatımızı kolaylaştırdığını görmekteyiz. Bir mobilya insan hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Örneğin masaların olmadığını düşünelim. Masalar olmasa yemek, yazı yazmak, çalışmak vb birçok aktiviteyi rahat bir şekilde yapamazdık. Bu nedenle mobilyalar insan hayatında oldukça önemlidir. Bu önem mobilyaların tarihinin oldukça eski zamanlara dayanmasından da anlaşılabilmektedir. Birçok mobilyanın kökeni oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Zaman içerisinde mobilyalar kullanım olanaklarına ve durumlarına bağlı olarak gelişmiş, değişmiştir.

1960’lı Yılların Mobilya Modelleri

Mobilyalarda da değişim ve gelişim gösteren her ürün gibi belirli moda akımları ve belirli dönemlerde ön plana çıkan mobilya modelleri bulunmaktadır. Bu bağlamda 1960’lı yılların mobilya modası ve mobilya modellerine göz gezdirdiğimizde ağırlıklı olarak doğallığın ve rahatlığın ön plana çıktığı görülmektedir. Benzer şekilde mobilya modelleri ve renklerinde sofistik bir hava sezilmektedir. Günümüzdeki mobilyalara oranla daha fazla el işçiliği ve modelcilik görülmektedir. Aynı zamanda bu dönem mobilyalarında ağırlıklı olarak açık tonların yer aldığını görmekteyiz. Birçok mobilyada çeşitli kumaşların da kaplama olarak kullanıldığını, ayrıca mobilyaların oldukça dayanıklı ve ağır olduğunu da söylemeden geçemeyiz. Günümüzde 1960’lı yılların mobilya modası bazı mobilya üreticileri ve mobilya markaları tarafından yeniden ön plana çıkartılmakta ve yaşatılmak istenmektedir. Özellikle o dönemin tarzını ve mobilya işçiliğini beğenen kişiler için kaçırılmaz bir fırsat olan mobilya modasında eskiye dönüş, bizlere o dönemin havasını da yaşatmaktadır.

One of the display areas inside the antique store in Lilburn, GA.

60lı-yılların-mobilyaları

60lı-yılların-mobilya-modası

60lı-yılların-mobilya-modelleri

60lı-yıllarda-dekorasyon

60’lı yılların Mobilyaları

Mobilya modası dekorasyon açısından da oldukça önemlidir. Dekorasyon yaparken çeşitli mobilya modelleri ve dönemlerin mobilya modalarından yararlanılmaktadır. 1960’lı yılların mobilya modası son zamanlarda birçok kişinin dekorasyon tercihinde de yerini almaktadır. Kişiler dekorasyonlarını yaparken 1960’lı yılların havasından ve o dönemin mobilya modellerinden etkilenmekte ve dekorasyonlarını daha çok bu bağlamda oluşturmaktadır. Siz de zarif fakat oldukça dayanıklı ve el işçiliği ağırlıklı mobilyalar isterseniz 1960’lı yılların mobilyalarına göz atmalısınız.
BENZER KONULAR »

2 Comments »

  1. dilara 20 Aralık 2013 at 10:14 - Reply

    aslında bazı mobilyaların modası geçmiyor. özellikle 60lı yıllardaki klasik mobilyalara baktığımız zaman şimdilerde klasik mobilyaların sadece daha ihtişamlı tasarlandıklarını söyleyebiliriz yoksa renk tonları açısından çok büyük farklar yok.

  2. aydan 21 Aralık 2013 at 22:40 - Reply

    eski zamanlarda yaşamak isterdim. antika mobilyalara bayılıyorum. gerçi çok pahalı oluyor bazıları ama yine de ev dekorasyonunda çok şık durduğunu düşünüyorum.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica