2014 Yaz Dekorasyon Trendleri

Yönetici 3 Mart 2014 2
2014 Yaz Dekorasyon Trendleri

Yaz ayları her zaman değişimin başlangıcı ve yenilenme zamanıdır. Yaşam alanlarınıza gelecek yeni bir soluk size farklı değerler katar. Çeşitli dekorasyon fikirlerinden yararlanarak baştan yaratılan mekânlarda bu yaz tarihin ve ihtişamın etkisi çok fazla hissediliyor. Son zamanlarda Osmanlı saray hayatını konu edinen dizi ve filmlerde kullanılan mobilya ve aksesuarlar dekorasyon trendlerinin değişmesine neden oldu. Yaşam mekânlarını yenilemek isteyenlerin tercihlerinde sevdikleri film karakterlerinin kullandıkları eşyalar etkin rol oynuyor.

Bu yaz dekorasyonda modern esintilerden uzak varaklı ve oymalı klasik mobilyalar, desenli şık kumaşlar, el işçiliği ile hazırlanmış dekoratif aksesuarlar ev dekorasyonunun baskın unsurları olarak ön plana çıkıyor. Sezonun en çok tercih edilenleri ise oymalı yemek odası takımları, şık ve gösterişli yatak odaları, kadife kaplı klasik koltuk takımları. Yazın en çok tercih edilen renk tonları ise geçen yıl olduğu gibi yine açık tonlar. Buna ilave olarak klasik mobilyanın vazgeçilmez rengi olan ceviz tonlarına ilgi arttı.

2014-yaz-dekorasyonu

Arda Klasik Yemek Odası

asortie-mobilya

Malta Oturma Grubu

ihtişamlı-yatak-odaları

Sidelya Klasik Yatak Odası

klasik-mobilyalar

Venüs Kalpli Sandalye

mobilya-ve-aksesuarlar

Görkem Ayna Tırnak

yaz-dekorasyonu-örnekleri

Mikanos Klasik Koltuk Takımı

Osmanlı denildiğinde ilk akla gelen ihtişam, lüks ve el işçiliği yılların eskitemediği klasik mobilyalarda yeniden hayat buluyor. Türkiye‘de klasik mobilyanın önemli markalarından Asortie Mobilyanın Yönetim Kurulu Başkanı ve genç işadamı Murat ERAT, son dönemde Osmanlı tarzı mobilyalara artan talep ile ilgili yaptığı açıklamada “İnsanlar artık düz ve sıradan mobilyalar ile evlerini dekore etmek istemiyorlar. Gittikleri birçok yerde karşılaşabilecekleri mobilyaları kendi evlerinde görmek istemeyenler, bize gelip kendi stillerine uygun mekâna özel mobilyalar yaptırıyorlar. Bizlere gelen taleplerde de son dönemde el işçiliği ile yapılan
klasik mobilyalar ağırlıkta. Asortie Mobilya olarak, insanların kendilerini mutlu hissedecekleri,aynı mekânda bulunmaktan mutlu olacakları ve sadece kendilerine özel klasik mobilyalar tasarlıyor ve üretiyoruz” şeklinde konuştu.
BENZER KONULAR »

2 Comments »

  1. dilek seçer 5 Mart 2014 at 13:46 - Reply

    malta oturma grubu renk olarak da model olarak da muhteşem. klasik mobilya düşünmüyordum ama bu koltuk takımı sade bir yapıya sahip.

  2. Bahar 3 Temmuz 2015 at 13:30 - Reply

    görkem ayna tırnak çok güzel ama benim evime onun bira daha sadesi iyi olur

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica