Acun Ilıcanlının Bodrum Yalıkavaktaki Evi

Yönetici 23 Ekim 2013 1
Acun Ilıcanlının Bodrum Yalıkavaktaki Evi

ACUN ILICALI’NIN 650 METREKARELİK LÜKS VİLLASI

Acun Ilıcalı da diğer ünlüler gibi kendine birçok ev alarak yatırım yapıyor. Kimi Bodrum Yalıkavak’ta kimi İstanbul Beykoz’da…Hepsi de birbirinden şık, rahat ve özgün evler.

Acun Ilıcalı’nın evi Zeynep Ilıcalı ile paylaştığı Bodrum Yalıkavak, Casa Nova Sitesinde. 650 metrekarelik 3 katlı villanın 12 tane odası var.Acun Ilıcalı’nın evi beş farklı dairenin birleştirilmesi ile ortaya çıkmış. Casa Nova Sitesinde her evin kendine ait bir bahçesi bulunuyor. Site ve bahçeler konforlu ve fonksiyonel özellikleriyle öne çıkıyor. Evin salonu cıvıl cıvıl renklerle dekore edilmiş. Koltuklar rengarenk yastıklar ile detaylandırılmış.

Her bir odası özgün tasarımlarıyla göz dolduruyor. Evin bazı odalarında kullanılan son derece dikkat çekici renkler göz alıyor. Dikkat çekici renklerin kullanılmadığı alanlarda ise krem rengi göze çarpıyor. Zeynep Ilıcalı, Marakeş tarzını kendi evi için de kullanmış. Sedirlerle döşettiği bazı odalarda oryantalizmin esintilerini yakalamış. Kapıları bile farklı ve kendine özgün! Oymalı kapılar Zeynep Ilıcalı’nın evini dekore ederken kullandığı fikirlerden biri.

acun-ilicali-evi-2

Yerler ise doğal taşlarla döşenmiş. Acun Ilıcalı’nın evi yaşanmışlıklarla ve özgünlükle dolup taşıyor. Bu sayede evlerinin taze ve sıcak bir atmosferi oluyor. Evlerindeki Fas ve Marakeş esintileri Bodrum’da bir oryantalizm ruhu yaşatıyor. Beykoz’daki evlerinde ise klasik Fransız mobilyalarını tercih etmişler ve Fransız ekolündeki evlerinden esinlenerek kendi evlerini dekore etmişler.

acun-ilicali-evi-3

Zeynep Ilıcalı evlerindeki ilk amacın konfor sonrasındaki amacın ise sıra dışılık olduğunu sözleriyle vurguluyor. “Bulamadığım objeleri ise kendim tasarladım. Sıra dışı, şık ve renkli ne ürün varsa alırım” diyen Zeynep Ilıcalı tasarıma ve özgünlüğe önem vermenin yanı sıra kendi yaratıcılığını da konuşturuyor.

acun-ilicali-evi-4

Acun Ilıcalı’nın evi, avizelerden halılara ve duvardaki tablolardan masa üzerlerindeki objelere kadar tasarım ürünü ile kendinden söz ettiriyor.

acun-ilicali-evi-5


One Comment »

  1. Sude 25 Kasım 2013 at 16:20 - Reply

    Acun kazandığı paraya uygun muhteşem bir dekorasyon yapmış.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica