Ahşap Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Yönetici 21 Ekim 2013 1
Ahşap Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Doğa Dostu Evler Ahşap İle Şekilleniyor

Son yıllarda ortaya çıkan bir akım olan doğayla uyum konsepti kapsamında evler doğal ahşap malzemeler ile kaplanıyor.

Ahşap çok düzgün hatlara sahip olmayan bir yapı malzemesidir. Dekorasyonda kullanılan ahşap orijinal halinden daha farklı formda kullanılır. Son gelişen trendlerle birlikte dekorasyonlarda kullanılan ahşap kendini daha doğal formlara bırakmıştır. Doğal haliyle tercih edilen ahşap daha çok zemin kaplamasına kullanılıyor. Ahşabı en doğal haliyle kullanma fikrinin öncüsü Hollanda firması olan Bolefloor.
Zemin kaplaması yapılan mekana çok sıcak bir hava katan ahşap zemin bunun yanı sıra çok sağlıklı bir zemin kaplamasıdır. Ahşap zemin kaplaması üretilirken kimyasal madde kullanılmıyor ve ahşap nefes alabiliyor. Hem sağlıklı hem de dekoratif bir ürün olan en doğal haliyle Bolefloor zemin kaplamalarına dönüştü.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Orijinal biçimli ahşap zeminler birçok tarzdaki dekorasyona uyum sağlayabiliyor. Minimalist, modern ve vintage gibi dekorasyon tarzlarında Bolefloor ahşap zeminler mekana ayrı bir hava katıyor.Döşenme şekli parkelerde de olduğu gibi kilit sistemi ile yapılıyor. Birbiri içine geçen döşemeler tutkal ya da çivi gibi yardımcı maddeler gerektirmeksizin döşenebiliyor. Ancak, doğal zemin ahşaplarında oyulan kilit sistemi, düz zemin parkelerinde oluşturulan oymalardan normal olarak daha zor. Kavisli oldukları ve her biri aynı ebatlara sahip olmadığı için bu tarz zemin döşemelerinde kilit sistemi oluşturmak biraz daha zahmetli ve masraflı olabilir. Bolefloor doğal ahşap zeminlerde, ahşabın doğal renginden fazla uzaklaşmadan farklı renk tonları tercih edilebilir. Mekana uyum sağlayabilmek adına renk tonu ve parlaklık ta ayarlanabilir.


One Comment »

  1. hanife 4 Mart 2014 at 16:51 - Reply

    havuz kenarına ahşap zemin kaplama yapılacaksa kesinlikle kaliteli olmalı çünkü suyla temas edecekse kalitesiz ahşap kolaylıkla çürüyebilir.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica