Genel Aksesuarlar Klasik Yemek Odaları

Klasik Yemek Odası ve Aksesuarları

Klasik yemek odası aksesuarları özellikle porselen ürünlerin ağırlıkta olduğu, birbirinden değişik objelerin kullanılmasıyla tamamlanabilmektedir.Klasik yemek odasında en çok kullanılan aksesuar şamdan ve vazolardır. Ancak evde küçük çocuklar varsa, bu şamdan ve vazolar pek sağlam kalmaz. Bu da olası kazalara davetiye çıkarmaktadır. En çok yapılan hatalardan biri de, bir çok tv dizisinde görülen kullanılmayacak olan objelerle alanı detaylara boğmaktır. Yemek odasında göz yoran ve gereksiz olan aksesuarların bulunmaması gerekmektedir. Aksi halde dikkat dağılır.

Yemek Odası Aksesuarları
Yemek masası için masa örtüsü kullanımı iki şekildedir. Birincisi silinebilir kumaştan olan masa örtüleri, ikincisi ise dekorasyonu tamamlayan masa örtüleridir.Son yıllarda değişik örtü çeşitleri ve peçeteler tercih edilmektedir. Klasik yemek odası için artık danteller kullanılmamakta, daha pratik ürünler tercih edilmektedir. Özellikle tercih ettiğiniz bir aksesuar varsa, kullanışlılık konusunda karar vermeniz gerekir. Çok süslü olan ürünler günlük kullanım için ideal değildir. İdeal olan ürünler, genelde silinebilen ya da leke tutmayan kumaşlardır. Bu nedenle misafir geldiğinde farklı ürünler tercih edebilir, günlük kullanım içinse daha değişik ürünlere yönelebilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyonunda İnce Detaylar
Yemek odası dekorasyonu için gerekli olan birkaç düzenleme ile yemek odası dekorasyonundaki detaylar kısa sürede düzenlenebilir.Mesela gereksiz objeleri kullanmadan, sade bir dekorasyon yaparak, masanın ortasına şık bir çiçek detayı yerleştirebilirsiniz. Klasik yemek odası için tercih edeceğiniz dekorasyon stilleri konusunda her zaman ihtiyaç duyduğunuz ölçüde aksesuar kullanmalısınız. Gereksiz ürünler göz yormaktan başka bir işe yaramaz.Bu nedenle her zaman az ve öz bir aksesuar seçimi yapmanız önemlidir. Ayrıca perdeler ya da halılar da birer aksesuardır ve bu ürünler dahi mekanınızın stilini değiştirmektedir.

Yemek Odası Renk Seçimi
Küçük mekanlarda daha açık renkler kullanarak mekanı daha geniş gösterebilirsiniz. Büyük mekanlarda ise daha özgür renkler kullanabilirsiniz.Yemek odaları için klasik yemek odası ambiyansı yaratmak söz konusun olduğunda oldukça farklı renkler kullanılabilir. Özellikle sarı, kırmızı, bordo renkleri yemek odalarına çok yakışmaktadır. Bu nedenle tercih edilmektedir. Ancak diğer seçenekler için tercih edilen açık renk tonları ve mor da oldukça popüler renk seçenekleri arasında yer almaktadır. Yemek odası için renk seçimi yapmak istediğinizde, odanın büyüklüğü, kişisel beğenileriniz, mekanınızda nasıl bir konsept yaratmak istediğiniz önemlidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilyalar diğer malzemelerle uyumlu bir şekilde düzenlenmelidir.

Posted by Yönetici
Aksesuarlar Aydınlatma

Oturma odasını aydınlatmanın yolları

Oturma odalarınız her yönüyle yaşam alanlarınızın en önemli noktalarından birini oluşturmaktadır.

Bu nedenle bu noktada yapacağınız salon dekorasyonlarında aydınlık bir salon dekoruna sahip olmak size her açıdan kolaylık sağlayacaktır. Oturma odaları özellikle yaşam alanlarınızda en çok kullandığınız ve misafirlerinizi ağırladığınız yerlerden biridir. Bu nedenle bu noktaların dekorasyonunda daha çok açık renkli tasarımları kullanmaya gayret göstermelisiniz.

Oturma odanızda yer vereceğiniz tasarımlar ile yaşam alanlarınızı çok daha güzel kılabilirsiniz.

Özellikle avize modellerinin varlığı yaşam alanlarınızı her yönüyle etkileyecektir. Oturma odanızdaki dekorasyona uygun şekilde aydınlatma modelleri seçerek oturma odalarınızı daha gösterişli ve dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Aydınlatma için kullanacağınız tasarımların odanın bütününü aynı ölçüde yansıtmasına özen göstermelisiniz. Örneğin Avize modellerinin kullanımı ile yaşam alanlarınız daha da ışıl ışıl bir noktaya taşınacaktır.

Ayrıca spot ışıklarında son yıllarda salon aydınlatmasında yer aldığı bir gerçektir. Her yönüyle bu tasarımlar salon dekorunuzun çok daha şık olmasını sağlayacaktır. Gözünüzü yoran ve ve çok fazla ışık yayan tasarımları kullanmamaya gayret göstermelisiniz. Dekorasyonunuzla ilintili olan aplik ve armatür modelleri de istediğiniz sonucu elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Oturma odanızın dekorasyonuna uygun şekilde yapacağınız dekorasyonlarla fark yaratabilmeniz mümkün olacaktır.

Dekorun baz alınması ile birlikte ortaya konulacak olan dekorasyonlarla yaşam alanlarınıza canlılık eklemeniz mümkün olacaktır.

Aydınlatma tasarımlarında daha çok minimalist tarzı benimseyerek harikulade dekorlara imza atmanız mümkün olacaktır. Özellikle salonlarınızın aydınlatılmasında avize modellerini kullanarak çok daha etkili dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Estetik yapıdaki avize modelleri ile evlerinizi daha da güzelleştirebilirsiniz.

Avize modellerinin her açıdan fark yaratacağı bir gerçektir. Bu son derece şık ve alımlı tasarımlar ile yaşam alanlarınızı çok daha efektif bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Oturma odanızın şekline ve yüksekliğine göre kullanacağınız avize modelleri ile farklı bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Çok daha dekoratif ve albenisi olan bir ambiyansı evlerinizde görmek istiyorsanız mutlaka avize modellerine yer vermelisiniz. Avizelerinizin boyutları ve renkleri de her bakımdan yaşam alanlarınıza derinlik ekleyecektir.

Duvar lambaları yaşam alanlarınıza dekoratif yönden olduğu görsel açıdan da eşsiz bir boyut kazandıracaktır.

Bu bakımdan yaşam alanlarınızın ferah ve aydınlık olmasını istiyorsanız mutlaka bu tasarımlara yer vermelisiniz. Duvar lambaları özellikle antrelerinizin girişinde her açıdan size kolaylık sağlayacaktır. Özellikle antrelerinizin duvarlarında kullanacağınız aplikler de estetik yönleriyle sizleri kendisine hayran bırakacak özelliklerdedir.
Salonlarınızın daha zarif bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız aydınlatma tasarımlarından yardım almalısınız. İsterseniz farklı renklerde ampuller kullanarak dekorasyonlarınızı daha da zenginleştirebilirsiniz.

Sarkıtma tarzında avize modelleri ile dekorlarınıza yön verebilirsiniz.

Sarkıtma tarzındaki aydınlatma modelleri her açıdan dekorasyonlarınıza derinlik getirecektir. Yaşam alanlarınızı çok daha gösterişli ve etkileyici bir dekorasyona kavuşturmak isterseniz mutlaka bu tasarımlara ağırlık vermelisiniz. Bu tasarımlar gerek yapıları gerekse de görünümleri ile salonlarınızın büyüleyici bir hal almasına yardımcı olacaktır. Daha derli toplu ve düzenli bir ambiyansın evlerinizin dekoruna yansımasını istiyorsanız mutlaka bu tasarımlara yer vermelisiniz.

Tavanın içine gömülü şekilde düşünülen spot lambalarda oldukça hoş bir dekorasyonun en büyük tamamlayıcılarından biridir.

Tavanın içinden ışığın her yere eşit oranda yayılmasını sağlayan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı farklı kılabilirsiniz. İster sarı ister beyaz ışık kullanımı ile salonlarınızı çok daha etkili bir boyuta taşıyabilirsiniz. Son derece zarif ve estetik olan bu tasarımlar ile yapacağınız dekorasyonlar diğerlerini geri plana itecektir.
Floresan modellerinin rolünü de görmezden gelmemelisiniz.

Floresan tasarımlarının yaşam alanlarınızda kullanımı ile dekorasyonlarınız hiç olmadığı kadar güzel ve aydınlık bir dekora sahip olacaktır. Her salon dekorasyonlarında avantaj sağlamak istiyorsanız mutlaka tasarruflu olan floresan modellerini denemelisiniz. Floresan tasarımlar her bakımdan daha göze çarpan bir ambiyansın ortaya çıkarılmasına yardımcı olmaktadır.

Posted by Yönetici
Aksesuarlar

En Yeni Yemek Odası Takımları

Yemek odaları evlerinizin en önemli bölümlerini oluşturur. Yemek odalarınızda kullanacağınız modeller ile tarzınızı net bir biçimde ortaya çıkarmanız söz konusudur. Yemek odalarında kullanılan takımlar son yıllarda gittikçe önem kazanmaktadır. Bu açıdan yemek odası seçiminde klasik ve modern takımların birbiri ile rekabet ettiğini görmekteyiz. Yemek odaları günümüzde artık çok daha estetik ve görünüm olarak da şık bir biçimde tasarlanmaktadırlar. Yemek masaları daha fonksiyonel ve kullanışlı mobilyalar olarak dikkat çekmektedir. Göz alıcı ahşap masa ve sandalyeler gerek kalite gerekse de dayanıklılık açısından her yönüyle beğeninizi kazanacaktır. Yemek odalarının en yeni tasarımlarında yemek odalarının boyutları öne çıkmaktadır.

En yeni modellerde özellikle küçük boyutlu tasarımlar çok beğenilmektedir.

Yemek odanızda daha az yer kaplamakta ve küçük boyutlarıyla daha şirin görünmektedirler. Geçmişe nazaran daha açık renklere yer verildiğini de görmekteyiz. Modern ve zarif olarak tasarlanan modellerde fonksiyonelliği ve işlevselliği de görebilmeniz mümkündür. Son derece hoş ve alımlı olan bu mobilyalarla istediğiniz dekorlara imza atmanızda söz konusudur.

Önceki tasarımlara göre daha zarif ve zarafet açısından da çok zengin duran bu mobilyalarla yemek odanızın kasvetli görünümünü değiştireceksiniz.

Modern çizgilerin klasik figürler ile birleşerek bir ahenk oluşturmasıyla yapılan bu mobilyalar ile yemek odalarınızı ayrıcalıklı ve özel kılacaksınız. Sandalye ayaklarında kullanılan el yapımı motifler gerçekten görülmeye değer niteliktedir. Yemek odanıza başka bir perspektiften bakmanızı sağlayacak bu tasarımlar ile diğer modellerin biradım önüne geçeceksiniz.

Avangard ve ahşap modellerin çok rağbet gördüğü bu sezonda klasik modellere de gösterilen ilgi olukça fazladır. Modern yemek odalarında heyecan yaratacak bu son model tasarımlar ile misafirlerinizi daha güzel bir atmosferde ağırlayacaksınız. Yemek odanızı baştan yaratmanızı sağlayacak bu tasarımlar ile yemek odalarınız başka bir güzelliğe sahip olacak. Yeni yapılarda salonların küçüklüğü göz önünde bulundurulunca aileler masa sandalye takımı ile konsol tercih etmektedirler.

Koltuk takımı tercihiniz modern ya da avangarde ise yemek odası tercihinizde bu yönde olmalıdır. Koltuk takımında kullanacağınız kumaş rengi ile sandalye rengi aynı renkte uyumlu olmalıdır. Ahşap mobilyalar temizlenirken de çok kolay temizleniyorlar bu yüzden de yemek takımınızda modern tasarımlarda bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Modern tasarımlarda çok çabuk eskimeyen ve uzun ömürlü olan sandalye modelleri bu özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Son trend kaşıklık bölmeli ve açılır masa oldukça fonksiyonel bir mobilyadır.

Bu açıdan da sizleri oldukça memnun edecektir. Konsol modellerinde dolaplı ve çekmeceli olanları tercih etmenizi öneririz. Bunlara ek olarak gümüşlük modelleri ledli olarak tercih edilebilir ve yemeklerinizi daha romantik bir ortamda yiyebilirsiniz. Modern yemek takımları klasikler göre daha düz hatlara sahiptir. Avangard modellerde ise lükens ayaklar dikkat çekmektedir.

Ultramodern olarak yapılan yeni yemek odası takımlarında alternatif dekorasyon fikirleri de edinebilirsiniz. Modern tasarımlarda açık raflı modeller sıcak ve davetkar ortamı da beraberinde getiriyor. Modern tarzdaki konforundan ödün vermeyen bu mobilyalarla düz ve sade perdeler yemek odanızın şıklığına şıklık katacaktır. Basit şekilde tasarlanmış ahşap sandalye ve masa ile sakıt şeklindeki avizeler mütevazi bir görünüm sunacaktır. Bu şekilde de modern bir yemek odasına sahip olabilirsiniz.

Ya da bunun tam tersi eğlenceli ve renkli sandalyeler kullanabilirsiniz. Konsol ve vitrin fazla yer tutuyorsa bunların yerlerine de duvara monte edilmiş raflar kullanabilirsiniz. Yaratıcı sandalyelere yer vererek daha da güzel yemek odalarına sahip olabilirsiniz.
Yemek odalarında renklendirme ve aksesuar kullanımıyla da yemek odanızın kalitesini yükseltebilirsiniz. Modern yemek odası tasarımları bu yönden size her imkanı sağlamaktadır. Yemek odalarınıza daha zengin görünüm getiren bu tasarımlar ile çok farklı hissedeceksiniz.

Posted by Yönetici
Aksesuarlar

Eskitme Aynalar ile Gelen Şıklık

Eskitme aynalar ile salonlara katılan şıklık oldukça önemli bir detaydır. Klasik tarzda döşenmiş evler için oldukça ideal bir aksesuar modeli olan aynalar, hem dresuarlara eklenebilcek bir alternatif olmakla birlikte he de tek başına kullanılabilen bir detaydır.

Çerçeveleri ile göz dolduran aynalar istenilen modellerde üretilmektedir. Salonlarınızın rengine uygun olarak hazırlanan aynalarda sıkça rastalanan altın ve gümüş detayları vazgeçilmez bir unsurdur. Mekanlarınızın ölçülerine uygun boyutlarda üretilen aynalar ile ferah bir ortam rahatlığına önem vermekteyiz. Klasik tarzı seven müşterilerimiz için oldukça ideal bir aksesuar olan eskitme aynalarla gelen şıklık evinizin bütün havasını değiştirecektir.

Köşe takımlarında kullanılan berjerlerin orta kısmındaki duvara mont edilmesiyle hem ihtişamlı bir hava katacak hemde konforunuzu etkilemeyecektir. Oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen aynalarımız Osmanlı motiflerini içeren, usta elleri tarafından yapılan mükemmel işçiliğe sahip oymaları içermektedr.
Siz de klasik tarza önem verip, evlerinizin dekorasyonunda sıradan aksesuarlar kullanmak yerine daha çok şıklığı tercih ediyorsanız, eskitme aynaları tercih edebilirsiniz.

Posted by Yönetici
4
Aksesuarlar Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu Aksesuarları

Hiç şüphesiz ki dekorasyonda aksesuar kullanımının büyük önemi vardır. Salon dekorasyonunda kullanılacak olan aksesuarların mobilyalarla uyum içerisinde olmasından ziyade sizin ruhunuza iyi gelecek ve ruhunuza hitap edecek tarzda olması evinizdeki yaşamınızın kalitesini arttıracaktır. Salon dekorasyonu aksesuarları arasında; baktığınız zaman size iyi gelecek olan tablolar, çerçeveler, biblolar, dekoratif sehpalar vb. kullanılması dekorasyonu zenginleştirecek ve bunun yanı sıra yaşam kalitenizi yükseltecektir.

Posted by Yönetici
2
Aksesuarlar

Yatak Odası Aksesuarları ve Fiyatları

Klasik yatak odası dekorasyonunun olmazsa olmazları arasında yer alan benç modelleri yatak odası aksesuarları arasında en fazla tercih edilen modellerdendir. Yatak odası dekorasyonunda şık bir hava yakalamak isteyenlerin tercihi olan yatak odası aksesuarları dekorasyonun tamamlayıcı unsurlarındandır. Yatak odası aksesuarları ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve yatak odanıza değer katmak istiyorsanız Asortie Mobilya’ya giderek bu birbirinden şık yatak odası aksesuarlarını görebilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Posted by Yönetici
2
Aksesuarlar Klasik Mobilyalar

Modoko Dresuar Modelleri

Evinizin her alanında kullanabilmenizin mümkün olduğu ancak özellikle hol ve antreleriniz için şık bir mobilya olarak göze çarpmakta olan modoko dresuar modelleri ile evinize adım atıldığı andan itibaren ne kadar zevkli kişiler olduğunuzun düşünülmesini sağlayabilmeniz mümkün olacaktır. Bu çok amaçlı kullanılabilen dresuarlarla evinizin boş kalan alanlarını daha iyi bir şekilde değerlendirebilmeniz de mümkün olacaktır.

Posted by Yönetici
2
Aksesuarlar

Asortie’den Özel Günler İçin Şık Tasarım

Asortie Mobilya’nın, görkemli ve göz kamaştıran el emeği tasarımları arasında yer alan Venüs Kalpli Sandalye, farklı tasarımı ile görenleri büyülüyor. Tamamen doğal ahşaptan el işçiliği ile üretilen bu muazzam tasarım, genç çiftler tarafından düğün ve nişan törenlerinde gelin damat sandalyesi olarak kullanılıyor. Yeni sezon ürünleri arasında yer alan ve birleştiğinde kalp şeklini alan Venüs Kalpli Sandalye ile siz de en güzel gününüzü daha da kıymetlendirebilirsiniz.
Asortie Mobilya Venüs Kalpli Sandalye

Posted by Yönetici
1
Aksesuarlar

Yeni Moda Şömine Modelleri

Önceleri sadece belli bir kesimin evinde olan, odun ateşi ile ısınan şömineler artık yeni tasarımlarıyla herkesin evini süslemeye geliyor. Odun ateşiyle ısınan şömineler artık elektrikli şömine modelleri olarak tasarlanarak hem zahmeti hem de tehlikeyi ortadan kaldırarak dekorasyonda görsel anlamda mükemmelliği sağlıyor. Asortie Mobilya’nın yeni tasarımları arasında yer alan birbirinden şık elektrikli şömine modelleri, uzaktan kumanda ile kolayca kullanılabilme özelliğine sahip. Farklı ölçü ve özelliklerdeki şömine modelleri evinizin dekorasyonuna uygun olarak tasarlanma imkanına sahip. Siz de ev dekorasyonunuzu zenginleştirmek ve evinizde geçirdiğiniz vakitlerinizi kıymetlendirmek için Asortie Mobilya Mağazası’na giderek dilediğiniz modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
Asortie Mobilya Elektrikli Şömine Modelleri

Posted by Yönetici
2