Amerikan Mobilya Tarzı

Yönetici 10 Ocak 2014 4
Amerikan Mobilya Tarzı

Amerikan Tarzı Dekorasyon

Her toplum varlığını sürdürebilmek için mutlu ailelere ihtiyaç duyar. Mutlu bir yaşam için bir araya gelen bireyler yaşamalarını kendi kurdukları evlerinde sürdürmek isterler. Evler bireylerin çoğalıp gelecek nesillerin devamı açısından çok önemlidir. Mutlu çiftler evlerinde çok değişik dekorasyon uygulamaları yaparlar. Sonuçta bir ömrün geçeceği evlerde kendi tarzlarını yaşatmak onların en doğal haklarıdır.

Amerikan Tarzı Mobilyalar

Ev dekorasyonlarında en popüler olan tarzlar İngiliz tarzı mobilyalar ile Amerikan tarzı mobilyalardır. Mobilyalar bir dekorasyonun en can alıcı noktalarıdır. Amerikan tarzı evler genellikle Amerikan toplumunu yansıtan mobilyalar içerir. Bu mobilyalar genellikle teknolojinin beşiği olan Amerika’yı yansıtan teknolojik görünümler ile sağlanmaktadır. Bu teknolojik tarzı yakalamak için genellikle geometrik yapılı ve keskin görünümlü mobilya ve aksesuarlar seçilmelidir. Her ne kadar toplumlar kendi çizgilerini devam ettirmek istese de Amerikan tarzı tüm dünya tarafından beğeniyle karşılatılan bir tarz olmuştur. Bu taraz gerek Avrupa ülkelerinde gerekse de doğu ülkelerinde sıklıkla rastlanan bir hale gelmiştir. Amerikan tarzı ev modelleri hem dış mekân hem de iç tasarım açısından kendine özgü bir stile sahiptir. Dışarıdan görüldüğünde ev sahibinin bir Amerikan sevdalısı olduğunu anlamak mümkündür. Evin bahçe tasarımı da Amerikan tarzını yansıtacak biçimde tasarlanmalıdır. Amerikan tarzı evlerde çok sık rastlanan aksesuarların başından dondurulmuş hayvanlar gelmektedir. Dondurulmuş bir kedi, boynuzları duvara asılmış bir geyik, kürkü odanın ortasına serilmiş bir leopar Amerikan tarzını tamamlayan aksesuarlardır.

amerikan-tarzı-dekorasyon

Dorya Deri Koltuk Takımı

amerikan-tarzı-ev-akımı

Mikanos Klasik Koltuk Takımı

amerikan-tarzı-mobilyalar

Saltanat Klasik Koltuk Takımı

amerikan-tarzı-mobilya-modelleri

Palermo Klasik Koltuk Takımı

Amerikan Tarzı Ev Akımı

Özellikle Kızılderili ırkının yaşamını sürdürdüğü ülkede Kızılderili izlerini evlerde bulmak mümkündür. Her ne kadar bu ırk Amerika tarafından saygıyla karşılanmasa da ev tarzlarına yansımıştır. Kızılderili okları, ok yayları ve kendilerine özgü kıyafetleri Amerikan tarzı evlerde görmek mümkündür. Amerika ülkesinin tüm dünya tarafından bilinmesi ve gücün simgesi olarak görülmesi devam ettiği sürece Amerikan tarzı ev akımı da devam edecektir. Güçlü bir ülke görünümünün ev tasarımlarına yansıması gayet doğal bir olaydır.
BENZER KONULAR »

4 Comments »

 1. kenan 11 Ocak 2014 at 11:11 - Reply

  Dorya deri koltuk takımına bayıldım. Deri ve klasik bir arada çok güzel bir görüntü sağlıyor.

 2. tanju 11 Ocak 2014 at 11:13 - Reply

  Amerikan tarzı koltuk takımlarını çok merak ederdim. Hikayesi de oldukça ilginçmiş. Evlerini klasik mobilyalarla dekore edenler için oldukça kullanışlı görülüyor.

 3. pelin 14 Ocak 2014 at 13:02 - Reply

  amerikan mobilya tarzı benim çok hoşuma gidiyor. hep amerikan tarzı mobilya diyince aklıma konfor geliyor direkt.

 4. güler 20 Ocak 2014 at 10:36 - Reply

  ben her zaman sportif mobilyaları tercih etmişimdir. amerikan tarzı mobilyalar da hem şıklıkları ile hem de konforlu oluşlarıyla ön plana çıktıkları için bir mobilyada olması gereken özellikleri barındırıyorlar.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica