Amerikan Tarzı Yatak Odaları

Yönetici 26 Aralık 2013 4
Amerikan Tarzı Yatak Odaları

Country Tarzı Mobilya

Eski ile yeniyi birleştirme anlayışında olan country tarzı yatak odası çeşitleri, içerisinde şatafata gösterişe, kendisini izletmeye en istekli stil kuşkusuz Amerikan tarzı yatak odası takımlarıdır. Bu stilde en çok dikkat çeken şey, bundan yüzyıllar önce yaşamış bir centilmenlik kültürünü yatağa taşımasıdır. Kristof Kolomb zamanından sonra kendisini geliştirme yarışına giren Avrupa, Amerika’nın keşfedilmesi ile birlikte, giyimden kuşama hemen her noktada estetik arayışlara gitmişlerdir. Vücudu saran kıyafetlerden sarkan ince dantel işlemeler, en tipik Amerikan stilinin örneklerindendir. İşte bu stil ve anlayış yatak odası takımlarında kendisini belli eden özelliklerinde başında gelir.

Amerikan Tarzı Yatak Takımları

Bu anlayışta yatak odasına baktığımızda, görünen şudur ki; iki şekilde kendisini ortaya koymaktadır. Modern çizgiler ve de daha önce bahsettiğimiz klasik çizgiler. Modern çizgilerde sadelik ve kübik anlayışta minimal yapılar olarak göze çarpmaktadır. Uzun ve parlak perdeler ise geçmişe bir gönderme niteliğinde durmaktadır. Köklerinden vazgeçemeyen bu yeni modern çizgiler, kahverenginin ve beyazın uyumu ile insanı baştan çıkartan bir ambiyans sunmaktadır. Eski anlayışta ise koyu cam göbeği renklerde duvar kâğıtlarının turkuaz mavisi desenlere sahip yatak odasında, yarattığı stil cezbedicidir. Sadece sütlü kahve rengi ve karamel renklerinden bile şık bir kombinasyon çıkabilir. Yatak başlarından etrafını saran dolaptan ve komodinde birbirine uyan tribal çizgiler görünür. Ya da toz şarap rengi gösterişli bir halının üzerinde, bir kaide gibi yükselen uçuk sarımsı ve beyaz yatak, üzerinde halının renklerine sahip dökümlü kumaşlardan bir nevresim. İşte bu Amerikan tarzı yatak takımlarının şifresidir. Perde asla es geçilmez. Tavandan tabana kadar uzanan perde odanın eksantrikliğini perçinler, odada bulunan kişiyi etkiler, sarsar. Bu ortamda uyumak sanata bir katkı gibidir. İyi yaşamak bir sanat olsaydı, burada uyanmak insanı bir sanatçı yapabilirdi.

amerikan-tarzı-yatak-odaları

Sidelya Klasik Yatak Odası

country-tarzı-evler

Kapaletti Klasik Yatak Odası

country-tarzı-mobilya

Akasya Klasik Yatak Odası

country-tarzı-yatak-odaları

Lanpas Klasik Yatak Odası

country-yatak-odası-dekorasyon

Miami Klasik Yatak Odası

country-yatak-odası-fiyatları

Arda Klasik Yatak Odası

Country Yatak Odası Fiyatları

Sosyal hayatta geri planda kalmayı sevemeyen çiftlerin seçimidir Amerikan tarzı. Fiyatlarında uca kaçmayışı ve az önce bahsedilen özellikleri ile bu konsept country tarzı yatak takımlarında en iddialı seçimlerden birisidir.
BENZER KONULAR »

4 Comments »

 1. enise 27 Aralık 2013 at 10:19 - Reply

  arda klasik yatak odası country yatak odası tarzları içerisinde benim favorim. hem çok nazik hem de çok şık. özellikle de yatak odası takımının rengi çok hoş.

 2. firuze 29 Aralık 2013 at 00:07 - Reply

  lanpas klasik yatak odasının yatak başlığı harika görünüyor. prenses odası gibi. mobilyada ben ingiliz tarzı mobilyaları da güzel buluyorum amerikan tarzı mobilyaları da. country mobilyalar zaten geçtiğimiz yıl çok fazla kullanıldı ev dekorasyonunda.

 3. pervin 7 Ocak 2014 at 10:13 - Reply

  country yatak odası dekorasyonları bence yatak odası tasarımları arasında en çok yakışan modeller. country mobilyalar kullanıldığı alanlarda muhteşem bir hava yaratıyor bence.

 4. Sezen 3 Temmuz 2015 at 18:09 - Reply

  Asortinin yeni sezon ürünleri harika görünüyo özelliklede Arda klasik yatak odası

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica