Bahçe Bakım Rehberi

Yönetici 22 Ekim 2013 2
Bahçe Bakım Rehberi

HUZURUN BEKÇİSİ BAHÇELERİN BAKIMI NASIL YAPILIR

Sakinliğin ve mutluluğun temsili bahçelerimizin bakımı nasıl yapılmalıdır sorusunu herkes kendine sorar. Biz Mobilya Kulisi olarak bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

garden-house-and-dahlias-shore-acres-state-park-oregon

Evlerde Japon süs bitkilerine ağırlık verildiği dönemlerdeyiz. Bu tür çiçekler fazla sulama gerektirmeyen ama sahip olduğunu bilmemiz gereken bitkilerdir. Dekorasyon malzemesi olarak kullanılan bu bitkilerle birlikte sarmaşık veya akasyaları bir bünyede yetiştirebilir ve hoş bir ahenk sağlayabilirsiniz.

Flower_garden,_Botanic_Gardens,_Churchtown_2(1)

Bunun yanı sıra sert kokulu akasyaların mistik kokusuyla konuklarınızın başını döndürebilirsiniz. Toprakla uğraşmayı seviyorsanız bitkilerin ekileceği ayları çok iyi takip etmeniz gerekir. Örneğin baharı müjde ile karşılayan bahar ayı toprağın doygunluğa ulaştığı aydır bu ayda çiçek ekimi yapmak sizler için çok faydalı olacaktır.
Bitkileriniz için yeni bir haber vereceğiz yazımızda. Bitkiler için Türkiye‘de çok bir potansiyeli olan yarasa gübresini kullanın. Çiçek köklerini zarar vermeden onları belirli bir sıcaklıkta tutan bu gübre ile bahçelerinizi şenlendirebilirsiniz.

100_0573


2 Comments »

  1. sibel 10 Kasım 2013 at 23:34 - Reply

    bahçe bakımı bence kesinlikle özen ve özveri isteyen birşey.

  2. furkan 13 Aralık 2013 at 10:29 - Reply

    bahçe bakımı yapmak tamamen ilgi ve alakayla mümkün. eğer bahçe dekorasyonu yapmak için ilginiz yoksa bence hiç bulaşmayın derim çünkü bahçe sürekli dikkat edilmesi gereken bir yerdir. bahçeyle uğraşmak stresi büyük ölçüde attığı için ben herkese tavsiye ederim. böyle bir imkanı olanlar bence değerlendirmeli boş vakitlerini.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica