Benç Modelleri

Yönetici 26 Kasım 2013 4
Benç Modelleri

Evimiz, yani yuvamız yaşamsal alanımız, her daim görünümüyle de gözümüze hitap etsin isteriz. Evin içerisinde dizayn işleminde kullanılan mobilyaların zevkimize uygun olması, oturduğumuz alanda daha mutlu olmamıza yardımcı olan etkenler arasındadır. Bir de mobilyaların uzun soluklu kullanılması, ha deyince değiştirilememesi, fiyatlarının kalitesi ve işleviyle orantılı olarak yüksek olması, satın alınırken daha itinalı seçim yapmamız gerektiğini gösterir. Klasik mobilya seviyorsanız eğer, normal mobilyalara göre, bütçenizi açmanızı da gerektirebilir. Genellikle oymacılığı kullanıldığı ve ahşap malzemelerin etkin olarak kullanıldığı klasik mobilyalar, verilen emekle doğru orantılı olarak fiyatlarının artmasına neden olur. Bu mobilyalar arasında, her klasik mobilya düzeninde olması gereken ve son dönemlerde trendler arasına giren mobilya çeşitlerinden birisi de; benç modelleridir.

benç-fiyatları

Benç modellerine göz atıldığında, yalnızca oturma alanlarının olduğunu görürsünüz. Sırtınızı yaslanmak için bir destek bulunmaz. Bu mobilyaya şıklığı katan da aslında tam olarak bu özelliğidir. Portatif özelliklere sahip olan bençler, klasik mobilya düzeninin hakim olduğu her salonda bulunması gereken mobilyalardır. Az yer kaplamaları, küçük yapılı olmaları, oturma alanınızı kaba bir görüntüden de uzak tutacaktır. Benç mobilyalar, son dönemlerde oldukça çeşitli modellerde piyasaya sunulmuştur. Özellikle ağır tonlarda renklerin kullanıldığı benç modelleri, salonunuza ağır bir görüntü katma konusunda oldukça başarılıdırlar. Çok fazla tercih edilmeleri sebebiyle de, daha farklı renklerin ve modellerin farklı tarzlara hitap edecek şekillerin de piyasaya sürüldüğünü kısa bir araştırma sonucunda anlayabiliriz. Benç fiyatları, ortalama mobilya fiyatlarıyla denktir. Standart, fazla özelliği olmayan düz döşemeli bir benç almak isterseniz, ortalama 200 ile 250 TL’yi gözden çıkarmanız gerekir.

benç-mobilyalar

Fiyatına oranla şıklık konusunda pek çok tarzda mobilya ile yarışabilecek bir görünüme sahip olan bençler, spor döşemeli evlere uygun olarak da üretilmektedir. Koyu renklerin yanı sıra, açık tonların hâkim olduğu, şirin çiçek desenlerinin bulunduğu benç modelleri, evinizin dekorasyonuna çok yakışacak.

benç-modelleri
BENZER KONULAR »

4 Comments »

 1. Selin 1 Aralık 2013 at 19:58 - Reply

  benç modelleri yatak odasında kullanılıyor sanırım daha çok. ama salon takımına uyum sağladığı sürece bence salonda da harika durabilir.

 2. Nuriye Uçar 2 Aralık 2013 at 10:18 - Reply

  çiçek desenli benç modelleri çok şık duruyor. diğer benç modelleri çiçekli desenli benç modellerine göre biraz daha sade kalıyor bence.

 3. Elif Uçar 4 Aralık 2013 at 11:03 - Reply

  klasik benç modelleri ev dekorasyonuna zenginlik katıyor. klasik mobilyalarla döşenmiş bir eve sahipseniz kesinlikle benç modelleri ile dekorasyonunuzu zenginleştirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

 4. necmiye 31 Ağustos 2015 at 13:46 - Reply

  benç modellerinde altı çekmeceli olması nasıl bir ayrıntı olur acaba

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica