Büyük Mimar Kuşların Yuvaları Görenleri Kıskandırıyor

Yönetici 11 Ekim 2013 1
Büyük Mimar Kuşların Yuvaları Görenleri Kıskandırıyor

DOĞANIN MİNİK MUCİZELERİ KUŞLARIN YUVALARI TASARIMCILARA İLHAM KAYNAĞI OLUYOR

Kuşların soğuk havalardan korunması için tasarlanan kuş yuvaları birbirinden güzel örnekleriyle minik canlıları koruma altına alıyor

bahce-dekorasyonu-1

 

Mimarlık insanların yaşamını kolaylaştırmak, barınma, dinlenme, çalışma, eğlenme gibi aktivitelerini sürdürebilmeleri için gerekli mekânları tasarlama sanatı ve bilimi olarak tanımlanabilir. Oysa yuva yapma konusunda en usta canlılar olarak bilinen kuşların yuva inşa etme konusunda insanlar gibi bir çaba harcamalarına gerek yoktur. Kuşların yuva yaparken kullandıkları malzemeleri incelediğimizde malzemelerin büyük farklılık gösterdiğini görmekteyiz.

bahce-dekorasyonu-2

Malzemeler arasında çimler ve dallar kuşların çok kullandıkları malzemelerdir. Bu malzemeler kuş yuvalarını soğuktan korumayan bir strafor görevi görür.  Yavrular tüysüz doğar ve aynı zamanda pek hareket edemedikleri için kaslarını hiç çalıştıramadıkları için, soğuktan izole edilmiş yuvalara ihtiyaçları vardır. Genelde ‘örgü yuva’ denilen bir tarzda yuva kuşlar bu yapıyla yavrularını soğuktan koruyabilirler.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yuvaların kuşların yaptığı birçok dal ve tüyden ibaret çok basit olanların yanında insanlar tarafından yapılan mimari tarzda yapılan mükemmel örnekleri de vardır. Yuvalar kullanılacak malzemenin dayanıklılığı ve sertliği göz önünde bulundurularak yapılır. Malzeme sıkıştırmaya da genişletmeye de elverişli olmalıdır. Değişik türden malzemelerin bir arada kullanılması koruyucu özelliğini artırır.

bahce-dekorasyonu-4

Malzeme kalitesinin yanında kuşların rahat bir şekilde yuva yapmalarına olanak sağlayan kuş yuvalarını bahçelerinize kurabilir ve minik canlılara bahçenizde yer açabilirsiniz.


One Comment »

  1. merve 13 Kasım 2013 at 11:30 - Reply

    bu tarz bahçe malzemeleri gördükçe insanın bahçeli bir eve taşınıp gün boyu bahçeyle uğraşası geliyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica