Çalıkuşu Dizisinde Kullanılan Mobilyalar

Yönetici 14 Şubat 2014 3
Çalıkuşu Dizisinde Kullanılan Mobilyalar

Eski zamanların anlatıldığı, kitaptan uyarlanan bir hikâyeye sahip olan dizide Feride ve Kamuran’ın arasında yaşanan aşk hikâyesi anlatılmaktadır. Eski zaman dizisi olduğundan dolayı dizide kullanılan mobilya grupları da günümüzde kullanılan modern çizgilere sahip olan mobilya gruplarından daha farklı olmaktadır. Çalıkuşu dizisinde kullanılan mobilyalar her ne kadar klasik olarak nitelendirilen mobilya gruplarına sahip olsa da, dizide yer alan koltuk takımları, masalar, sandalyeler ve yatak odaları gösterişten ve ihtişamdan uzak görünüşlere sahip olmaktadır. Özellikle dizide yer alan koltuk takımları oymalı başlıklara ve koltuk kenarlarına sahip olmasına rağmen sade bir görüşte olmaktadır. Mobilya grupları dizinin geçtiği zamana uygun olarak dizayn edilmiştir.

dizi-film-mobilyaları

Çalıkuşu Dizisindeki Mobilyalara Benzer Modellerdeki Mobilyalar

çalıkuşu-dizisi-mobilyaları

Sidelya Klasik Yatak Odası

dizi-mobilyaları

Beylerbeyi Koltuk Takımı




BENZER KONULAR »

3 Comments »

  1. buse 14 Şubat 2014 at 16:48 - Reply

    çalıkuşu dizisini ilk başlarda severek izliyordum ama sonra kitabın çok dışına çıktılar senaryoda. kitapta olmayan şeyler var dizide. ama genel olarak dizide kullanılan mobilyalar olsun çekim yapılan mekanlar olsun çok güzel.

  2. ayşin 15 Şubat 2014 at 22:57 - Reply

    beylerbeyi koltuk takımı çok hoşuma gitti. bu tarz bi koltuk beğenmiştim geçen sene ama alamamıştım bu yıl inşallah dekorasyonumu bu tarz mobilyalarla yapıcam.

  3. rabia 18 Şubat 2014 at 09:54 - Reply

    dizi mobilyaları son zamanlarda insanlar tarafından çok dikkat edilen bir şey haline geldi. özellikle dönem dizilerinde kullanılan mobilyalar insanların çok hoşuna gidiyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica