Çocuklar Kendi Odalarında Cumhuriyetlerini İlan Ediyor

Yönetici 22 Ekim 2013 1
Çocuklar Kendi Odalarında Cumhuriyetlerini İlan Ediyor

ARTIK MİNİKLER KENDİLERİNE AİT ODA İSTİYOR

Günümüzün çokbilmiş çocukları özgürce yaşayabilecekleri odalar istiyor. Duvarlarını rahat rahat kalemle çizebilecekleri, kapılarına tırmanabilecekleri, yataklarının üzerinde hoplayıp zıplayacakları bağımsız odalar istiyorlar.

bebek_odasi

 

ÇOCUKLARA İÇ DÜNYALARINI YANSITAN ODA TASARLAYIN
Çocuklar iç dünyalarını hemen dışa yansıtırlar. Heyecanlı ve mutlu olduklarında canlı renklere, karamsar ve mutsuz olduklarında ise donuk renklere ilgi gösterirler. Çocuklarınızın iç dünyasına hitap eden mobilyalar ile dekore edilmiş odalar, onların iç dünyalarına da renk katacak.

Çocuk odalarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise odanın renginden ve dizayn ediliş tarzından önce güvenli olmasıdır. Özellikle karyolaların yerden çok yüksek olmaması, mümkünse ranza değil de yere yakın karyola olması çok önemli. Bunun yanında 1-7 yaş çocukların yataklarında mutlaka uyurken düşmelerini önleyecek bir paravan veya korkuluk olması gerekir.

Çocuklar odalarında bulunan eşyaların üzerine çıkmak için tırmanırlar. Bu da onlar için çok büyük bir tehlike arz ediyor. Özellikle çalışma masası, kütüphane, elbise dolabı, tablo gibi duvarlarda asılı olan mobilyaları devrilmeyecek şekilde duvara monte etmek gerekir.

masko_bebek_odası

Çocuk odalarının tehlikeli olan en önemli detaylı ise cam çerçeveleri… Çerçevelerin sizin kontrolünüz dışında açılmaması için mutlaka güvenlik kilidi koymanız gerekir.

Çocuk odalarının dekorasyonunda bir diğer önemli detay ise, mobilyaların hammaddesi ve mobilya boyalarının sağlığa uygunluğu. Çocukların devamlı elleri ile dokundukları mobilyalarda kullanılan hammadde kesinlikle doğal ahşap olmalı ve boyaların ise sağlığa olumsuz etkisi olmayan kimyasallardan seçilmesi gerekir.

Çocuk odaları tasarlarken, çocuklarınızın tercihlerinin çok sık değişeceği gerçeğini unutmayın. Çünkü çocuklar her yaşın verdiği psikoloji ile sahip olduklarından çabuk sıkılırlar. Bazen canlı renklerden, bazen mat renklerden hoşlanırlar. Bu gerçeği göz ardı etmeden kolay değiştirebileceğiniz maliyeti düşük mobilyalar, halılar ve perdeler tercih etmenizde fayda var.

asortie mobilya


One Comment »

  1. Selma 28 Kasım 2013 at 10:25 - Reply

    şimdiki çocuklar şanslı. bizim küçükken ne odamız vardı ne de çocuk odası takımları bu kadar fazlaydı. artık her çocuğun özel odası var çocuk odalarında harika tasarımlar görmek mümkün.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica