Çocukların Özgürlük Alanı Çocuk Odaları

Yönetici 11 Ekim 2013 1

ÇOCUKLARIN ÖZGÜRLÜK ALANI ÇOCUK ODALARI

Her çocuğun özgürce vakit geçirmesi gereken yerdir odası. Fiziksel ve ruhsal gelişimini en iyi tamamlayıcı aksesuar şüphesiz ki odası ve odasında ona sağladığınız özgürlüktür.

Her annenin kabusu olan çocuk odalarının düzeni ile ilgili sizlere bir kaç önerimiz olacak.

Çocuklarınız odalarında özgürce yazıp çizsin, eğer ki bu durumdan rahatsız oluyorsanız duvarı, istediği gibi yazıp çizmesini sağlayacak bir kara ya da beyaz tahtaya dönüştürebilirsiniz. Böylece evin duvarlarına resim yapmayı bırakıp, sadece odasındaki duvara özgürce resimler yapabilir.

Çocuğunuza tematik  bir oda hazırlayın. Evinizin bir tarzı varsa çocuklarınızın odasının neden olmasın? Yaşı küçük de olsa onun da bir stili vardır. Dekore ederken onun da fikrini alıp, hayal ettiği odayı yapmak hiç de zor değil. Erkekler daha çok favori sporları, hayvanları ya da tırmanmaya müsait ormanlı dekorasyon stillerini tercih ederken, kızlar çiçekli, kelebekli, prensesli odaları istiyor. Tabii renklerde de büyük farklar var. Erkeklerin favori rengi mavinin tonları olurken, kızlar pembe gibi pastel tonları tercih ediyor.
Uzun Süre Kullanılacak Odalar
Çocuklar hızla büyüdüğü için odalarında da sık sık değişikliğe ihtiyaç duyuluyor. Ancak uzun süre kullanılacak eşyalar almak istiyorsanız, şekil ve nitelik değiştiren modüler mobilyaları tercih etmelisiniz.

Çocuğunuzun odasının duvarları ve perdeleri onlar için çok önemli. Duvar ve perde seçiminizi renkli bordürler yana ya da canlı duvar kâğıtlarından yana yapabilirsiniz. Bu seçenekler çocukların hayal güçlerini harekete geçirir. Perde seçiminde de en uygun seçim ışığı kesen perdelerdir.

Mobilyaların Renk Seçimleri yaparken daha klasik renklerden yana tercihinizi kullanabileceğiniz gibi sadece bir kaç aksesuarı değiştirerek de çocuğunuzun odasını yaşına uygun hale getireblirsiniz.

Dar mekânlar için ise şöyele bir basit çözüm geliştirilebilir. Çocuklar eşyalarına önem verirler ve hepsini saklamak isterler. Bu tür durumlarda en iyi çözüm bolca çekmece ve dolaptır. Yatak altlarına konan tekerlekli kutular ve altı sandıklı sedirler de işe yarar. Fakat çocuklarınızın tırmanmak isteyecekleri kadar yüksek, raflı dolaplardan kaçınmalısınız.


One Comment »

  1. serpil 4 Mart 2014 at 10:16 - Reply

    çocuklar için oyun alanı yapabileceğiniz tarzda bir dekorasyon yapmanız hem çocuğunuzu mutlu eder hem de sizi. hem çocuğunuz odasında güzel vakit geçirirken siz de evin düzenini muhafaza etmiş olursunuz.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica