Farklı Tarz Mutfakların Farklı Tezgahları

Yönetici 21 Ekim 2013 2
Farklı Tarz Mutfakların Farklı Tezgahları

MUTFAK DEKORASYONUN ATLANAN UNUSURU TEZGAH SEÇİMİ

Mutfak dekorasyonunun tamamlayıcı unsuru tezgahlarınızı nasıl seçiyorsunuz?

Mutfak dekorasyonunu gerçekleştirirken gözden kaçırdığımız bir ayrıntıda mutfak tezgahlarıdır. Farklı ürünlerden üretilen mutfak tezgahlarını mutfağımıza ışık tutan bir ayrıntıdır. Değişik ürün gruplarından üretilen mutfak tezgahlarına tercih ederken maliyet mi yoksa ürünün kullanım süresi mi soruları aklınızdan geçiyorsa aşağıda yazımız tam sizlere göre
Mutfak tezgahlarında en çok tercih edilen malzemeler granit,akrilik ve laminat malzemelerdir.Mutfağınızda yer vereceğiniz malzemeler maliyetine ve mutfak ürünlerinizin yapısına göre şekillenmelidir.

akrilik-tezgah

Evinize yeni taşınacaksınız ve mutfağınızın dolaplarını yaptıracaksınız.İlk önce mutfağınızın rengi ile dolaplarınızın bir uyum içinde olmasına özen gösterin. Dolap rengi ve duvarları kombinledikten sonra gelelim mutfak tezgahının rengine. Mutfak tezgahının rengi ve malzemesi dolaplarınıza uyumlu olmalıdır.

Granit bir mutfak tezgahı seçecekseniz granit çok fazla renk tonu olduğunu göz önüne alarak seçiminizi yapmalısınız. Granit doğal bir taş olduğu için çok sağlam bir malzemedir. Leke tutmayan ve asit gibi etmenlerden etkilenmeyen granit tezgahlarla mutfaklarınızda sağlam ve kaliteli bir şıklık elde edebilirsiniz.

granit-mutfak-tezgah

Mutfağınızda ahşap görüntüler seven biriyseniz tezga seçiminizi Laminat parkeden yana yapmalısınız. Laminat bir tezgah alırken dikkat edeceğiniz nokta dolap ve duvar rengiyle uyum sağlayıp sağlamayacağıdır. Aydınlık renkleri koyu renk konstrantına büründürebilir mutfağınızda değişiklik yaratabilirsiniz. Laminat tezgahların kötü tarafı çok çabuk çizilebilmelidir. Sıcağa ve suya dayanıklı olmayan laminat tezgahları kullanırken çok dikkatli olunmalıdır.

laminat-mutfak-tezgahi1

Tezgah bağlantı yerlerinin görünmemesini istiyorsanız o zaman tercihinizi Akrilik tezgahlardan yana yapmalısınız. Modern mutfakların tasarımda özellikle tercih edilen akrilik tezgahlar kullanımı zor bir tezgah grubudur. Asit ve benzeri kimyasallardan kolaylıkla etkilenen tezgahlarda tezgah üzerinde kesim işlemi yapılmamalı ve bıçak ve benzeri aletler tezgaha değdirilmemelidir.


2 Comments »

  1. bulut 14 Kasım 2013 at 10:50 - Reply

    mutfak tezgahları aynı zamanda yemek yenebilecek genişlikte ve kullanışlılıkta olursa daha güzel oluyor. mutfak tasarımı yaparken bunları göz önünde bulundurun.

  2. hale 10 Aralık 2013 at 10:36 - Reply

    mutfak dekorasyonu bayanlar için çok önemli. özellikle çalışan bayanlar için mutfak düzeni çok önemli bence. işten geldikleri zaman mutfaklarını düzenli görmek isterler. o yüzden de mutfak dolapları mutfak tezgahları seçimi doğru yapılmalı.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica