Genel Klasik Mobilyalar

360 Derece Mağazamız Güncellendi!

Türkiye’nin Ödüllü Markası Asortie Mobilya EN Yeni Modellerini Sizlere Sunmak İçin 360 Derece Videosunu Güncelledi ! Klasik ve Lüks Mobilya Modelleri, Mimari Proje Çözümleri, Otel Proje Çözümleri ve Daha Fazla Dekorasyon Çözümleri ve Daha Fazlası İçin www.asortie.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Turkey’s Award-Winning Brand Asortie Furniture! Classic and Luxury Furniture Models, Architectural Project Solutions, Hotel Project Solutions and More Decoration Solutions for more 
Posted by Yönetici
Genel

Türkiye’nin Ödüllü Klasik Mobilya Markası Asortie

Bütün dünyayı etkileyen Pandemi önlemleri gölgesinde gerçekleşen ödül töreninde, “Yılın En İyi Mobilya Markası” ödülüne layık görülen marka adına ödülü alan Yönetim Kurulu Üyesi Gafur Yılmaz, yıl boyunca yaptıkları yatırım ve çalışmaların karşılığını bu ödülle birlikte almanın haklı gururunu yaşadıklarını aktardı. Asortie Mobilya, mobilya sektöründeki yarım asrı deviren deneyimiyle kaliteden ve özenden ödün vermeden çalışmalarının sürdürmesinin yanında “Yılın En İyi Mobilya Markası” ödülüne layık görüldü.  Asortie Mobilya ana sponsorluğunda dördüncüsü düzenlenen “Yılın En İyileri Ödül Töreni” gecesinde, “Yılın En İyi Mobilya Markası” ödülüne layık görülen Asortie Mobilya adına ödülü sektörde 52 yıllık deneyime sahip Yönetim Kurulu Üyesi Gafur Yılmaz aldı. Ödül töreninde konuşan deneyimli mobilya duayeni, Pandemi zorluklarına rağmen yıl boyunca istikrarlı şekilde devam ettirdikleri başarı grafiğini bu ödülle birlikte taçlandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını aktardı. Bütün dünyayı etkileyen Pandemi şartlarına rağmen ara vermeden gerçekleştirdikleri yatırım ve çalışmalarla bu ödüle layık görülen Asortie Mobilya adına konuşma gerçekleştiren Yönetim Kurulu Üyesi Gafur Yılmaz; “Asortie Mobilya olarak yaptığımız ihracatla Türk ürünlerinin kalitesini bütün dünyaya gösterdik. Gelecek yıllarda da üretime hız kesmeden devam edeceğiz. Tescilli bir dünya markası olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bizi bu ödüle layık gören herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Yarım asrı deviren deneyimi ve ilgili personeliyle İstanbul Masko Mobilya Kentindeki showroomunda hizmet vermeye devam eden Asortie Mobilya, geçmiş yıllarda ünlü İtalyan mimar Anacletto Mariani ile çalışarak, klasik mobilya ve avangart mobilya tasarımıyla sıklıkla kendinden söz ettiriyordu. Dünyanın 54 ülkesine el işçiliğinin eseri Türk mobilyalarını ihraç eden Asortie Mobilya’nın gelecek yıllardaki planları arasında ihracat yaptığı ülke sayısını 100’e çıkararak, sektördeki liderliğini sürdürmek bulunuyor. Ödül Töreni Videomuzu buradan izleyebilirsiniz:
Posted by Yönetici
Klasik Koltuk takımları 2022
Genel

Avangarde Mobilyalar 2022

2022 Avangard Koltuk Takımları Avangarde koltuk takımı modelleri, birbirinden çeşitli modellerle zariflik ve şıklığın temsilcisi olur. Türkiye içerisinde her geçen gün daha çok popüler olmaya başlayan ve yenilikçi tarzı ile dikkat çeken avangarde koltuk takımları evlerde farklı bir görünüm oluşturmayı sağlar. Birbirinden farklı avangarde koltuk takımı modelleri ile kendinize uygun tasarımların birleşmesi sonucunda evde yaşam alanlarında harikalar yaratabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça tercih edilen oturma grupları arasında yenilenen tasarımları ile 2022 Avangard Koltuk Takımları bu yılda oldukça iddialı olmaya benziyor. Avangard Mobilya Nedir? Fransızca kökenli kelime olan Avangard, sanat ve edebiyata öncü olarak deneysel fikirleri ifade eder. Şimdiki kelime anlamı ise klasik mobilya modellerinde yenilikçi bir akım demektir. Yani klasik modellerin yenilikçi tarzlarla oluşturulan tasarımları olarak da ifade edilebilir. Avangard mobilya, klasik koltuk takımlarına göre daha sadedir. Klasik salon takımı genelde lüks ve görkemli, yoğun ahşap oyma motifli, altın varaklı şık ve göz alıcı mobilya modellerinden oluşur. Avangard Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Evlerin ruhunu belirleyen en önemli hususların 3’ü dekor, mobilyalardır. Seçilen mobilyalar bir yandan evlerin enerjisini oluştururken diğer yandan da aile bireylerinin ruh halini etkiler. Bu nedenle yaşam alanları için oldukça önemli olan koltuk takımı modelleri seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar: Mobilyanın yapıldığı ağaç cinsi,Hangi kumaşların tercih edildiği,cila seçimi ve uyumuSünger yapısı,Asansör yapı,Renklerin ev dekoru ile uyumuMobilyanın kullanılacağı alana uygunluk.Tamamlayıcı Mobilya Aksesuarları ile uyumu
Posted by Yönetici
Genel

Rengârenk Tişörtler Ve Yaz Modası

Yüzde 100 pamuktan yapılan kumaşlar yaz tişörtleri için oldukça kullanışlı olmaktadır. Özellikle geniş yaka, V yaka, renkli tişört ve baskı tişört gibi değişik seçenekleri bulunmakta. Siz de zevkinize göre istediğinizi seçebilirsiniz. 2017 rengârenk tişörtler ve yaz modası için sizde kendinize yakıştırdığınızı gidebilirsiniz. Moda demek ilk olarak insanın kendine yakıştırdığını giymesidir. Yazın ışıltısı ve canlılığını tişörtleriniz ile gösterip, yansıtabilirsiniz.

Renkler ve Yaz Modası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bu yaz modası tişörtler adına rengârenk geçecek. Şimdiden söyleyelim. Yazlık dolaplarınızı ona göre düzenleyip, yenilemeye başlayabilirsiniz. Kış demek koyu renkler, yaz demek ise canlı renkler.. Sadece renkli tişörtler değil, tişörtlerin üstünde çizgilerin bulunması da tarzınıza tarz katacak bizden söylemesi! Enine çizgiler bu sene hem erkeklerde hem de bayanlar da moda.

Renkli tişörtler kadar renkli pantolonlarda bu sene çok tercih ediliyor. Özellikle kırmızı renk. Kırmızının arkasından pembe ve mor tonları geliyor. Yazın canlılığını ruhunuzda hissetmek istiyorsanız mutlaka bu renk akımına sizde katılabilirsiniz. Yazın canlılığı ve renk renk tişört sizlerin başını döndürecek cinsten. Bu kadar renkler hakkında konuştuktan sonra renklerin etkileri hakkında biraz konuşalım. Giydiğiniz sarı, mavi, kırmızı vs. renkler sizlerde aslında nasıl bir etki yaratıyor. Gelin hep birlikte inceleyelim.

 

Kırmızı: Kan basıncını ve buna bağlı olarak solunumu hızlandırır. Dikkati çeken bir renktir. Hemen fark edilirsiniz. Sizleri enerjik bir moda sokar.

Mavi: Size güven veren bir renktir. Kararlılık ifade eder. Karşınızdakinin performansını farkında olmadan arttırabilirsiniz. Toplu veya kalabalık bir alanda mavi giymiş iseniz, diğer insanlara göre daha çok hatırlanabilirsiniz.

Sarı: Sarı normalde gözü en çok yoran renklerin başında gelir. Koyu bir tona yakın sarı sıcaklık ve yumuşaklık hissi verebilir.

Yeşil: Canlılığı ve dinçliği size hissettirir. En rahat ve en çok tercih edilen renktir. Karşınızdakine ve kendinize rahatlık hissettirirsiniz.

Siyah: Özellikle yaz yazlarında pek giymenizi önermiyoruz. Sanırım güneşi çekme özelliği olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Ama buna rağmen zayıf gösterdiği de göz ardı edilemez bir gerçektir.

Posted by Yönetici
Genel Bahçe Dekorasyonu

En Güzel Bahçe Mobilyaları

Günümüzde karışık, yoğun, gürültülü kentlerden daha sakin, şehre biraz uzak, doğaya daha yakın ve bahçeli yerlere kaçış başlamış durumda. Herkes kendisine ait bahçeli bir ev hayali ile çalışıp, biriktiriyor ve sonunda hayalleri gerçek oluyor. O özlemini çektikleri evlerinde bahçe ile uğraşarak bir yandan stres atıyorlar, bir yandan da dinleniyorlar.

Düşünsenize bir bahçede neler yapılmaz ki? Kendi ağaçlarınızı, çiçeklerinizi hatta meyvelerinizi diktiğiniz size ait bir alan. Tabi bahçede sadece ekip, dikip çalışacak haliniz yok. Şöyle yorulduğunuzda uzanacağınız bir hamak, çay içerken arkadaşlarınızı ağırlayacağınız bahçe mobilyası, ailecek mangal keyfi yapacağınız bir bahçe masası da hiç fena olmaz değil mi?

Bahçe Mobilyası Seçimi

Bahçe mobilyası deyince artık aklımıza nerdeyse bir koltuk takımı geliyor. Eskiden kullanılan basit, kullanışsız bahçe mobilyaları artık yerini daha profesyonel ve özenli bahçe mobilyalarına bırakmış durumda.  Bunun en büyük sebebi ise bahçede geçirilen vaktin çoğalması ile bahçelere gösterilen özenin de artmış olmasıdır.

Bahçenizde daha iyi vakit geçirmek, dinlenerek günün yorgunluğunu atmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken gem güzel hem de kullanışlı bir bahçe mobilyası edinmek olmalıdır. Çünkü bu mobilyalarda yalnızca oturmuyoruz. Hem uzandığımız, hem yemek yediğimiz, hem çayımızı içtiğimiz çok amaçlı kullanımlara sahne olabilmektedir. Tüm bunları yapmamız için uygun bir bahçe mobilyası daha kullanışlı olacaktır.

Bahçe Mobilyası Kalitesi

Bahçe mobilyaları evinizin dışında bulunduğu için ve her türlü hava koşulundan etkileneceğinden bahçe mobilyası kalitesi son derece önemlidir. Kısa zamanda deforme olan mobilya hem ihtiyacınızı karşılayamayacak hem de paranız boşa gitmiş olacaktır. Bu sebeple bahçe mobilyaları alırken ilk bakacağınız şey kalitesi olmalıdır. Ahşaptan yapılan mobilyalar bu anlamda plastik olanlara nazaran çok daha uzun ömürlüdür. Özellikle tik ağacı bahçe mobilyası yapımında sıklıkla kullanılmaktadır.

Dayanıklı bir mobilya tercih etmenizin yanında bahçenize uygun ve şık bir mobilya tercih etmelisiniz. Evinizle bir bütünlük sağlayabileceğiniz gibi bahçenizde bambaşka bir dünya da oluşturabilirsiniz. Ancak tercihiniz ne olursa olsun doğanın içindeymiş hissi uyandıran bahçeler her zaman daha huzur verecektir.

 

Posted by Yönetici
Genel Aksesuarlar Klasik Yemek Odaları

Klasik Yemek Odası ve Aksesuarları

Klasik yemek odası aksesuarları özellikle porselen ürünlerin ağırlıkta olduğu, birbirinden değişik objelerin kullanılmasıyla tamamlanabilmektedir.Klasik yemek odasında en çok kullanılan aksesuar şamdan ve vazolardır. Ancak evde küçük çocuklar varsa, bu şamdan ve vazolar pek sağlam kalmaz. Bu da olası kazalara davetiye çıkarmaktadır. En çok yapılan hatalardan biri de, bir çok tv dizisinde görülen kullanılmayacak olan objelerle alanı detaylara boğmaktır. Yemek odasında göz yoran ve gereksiz olan aksesuarların bulunmaması gerekmektedir. Aksi halde dikkat dağılır.

Yemek Odası Aksesuarları
Yemek masası için masa örtüsü kullanımı iki şekildedir. Birincisi silinebilir kumaştan olan masa örtüleri, ikincisi ise dekorasyonu tamamlayan masa örtüleridir.Son yıllarda değişik örtü çeşitleri ve peçeteler tercih edilmektedir. Klasik yemek odası için artık danteller kullanılmamakta, daha pratik ürünler tercih edilmektedir. Özellikle tercih ettiğiniz bir aksesuar varsa, kullanışlılık konusunda karar vermeniz gerekir. Çok süslü olan ürünler günlük kullanım için ideal değildir. İdeal olan ürünler, genelde silinebilen ya da leke tutmayan kumaşlardır. Bu nedenle misafir geldiğinde farklı ürünler tercih edebilir, günlük kullanım içinse daha değişik ürünlere yönelebilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyonunda İnce Detaylar
Yemek odası dekorasyonu için gerekli olan birkaç düzenleme ile yemek odası dekorasyonundaki detaylar kısa sürede düzenlenebilir.Mesela gereksiz objeleri kullanmadan, sade bir dekorasyon yaparak, masanın ortasına şık bir çiçek detayı yerleştirebilirsiniz. Klasik yemek odası için tercih edeceğiniz dekorasyon stilleri konusunda her zaman ihtiyaç duyduğunuz ölçüde aksesuar kullanmalısınız. Gereksiz ürünler göz yormaktan başka bir işe yaramaz.Bu nedenle her zaman az ve öz bir aksesuar seçimi yapmanız önemlidir. Ayrıca perdeler ya da halılar da birer aksesuardır ve bu ürünler dahi mekanınızın stilini değiştirmektedir.

Yemek Odası Renk Seçimi
Küçük mekanlarda daha açık renkler kullanarak mekanı daha geniş gösterebilirsiniz. Büyük mekanlarda ise daha özgür renkler kullanabilirsiniz.Yemek odaları için klasik yemek odası ambiyansı yaratmak söz konusun olduğunda oldukça farklı renkler kullanılabilir. Özellikle sarı, kırmızı, bordo renkleri yemek odalarına çok yakışmaktadır. Bu nedenle tercih edilmektedir. Ancak diğer seçenekler için tercih edilen açık renk tonları ve mor da oldukça popüler renk seçenekleri arasında yer almaktadır. Yemek odası için renk seçimi yapmak istediğinizde, odanın büyüklüğü, kişisel beğenileriniz, mekanınızda nasıl bir konsept yaratmak istediğiniz önemlidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilyalar diğer malzemelerle uyumlu bir şekilde düzenlenmelidir.

Posted by Yönetici
Genel Klasik Yatak Odaları

Klasik Yatak Odası Dekorasyonu yenilikler

Klasik yatak odası dekorasyonu ayrı bir özen ve emek isteyen, tüm ayrıntıları ile düşünülmesi gereken ev dekorasyon stillerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Modern mobilya tasarımlarından farklı olarak uzun yılların değişmez çizgilerini barındıran klasik mobilyalar, mutlaka renk ve çeşitli ayrıntılar bakımından kendileri ile uyumlu mobilya ve eşyalar ile birlikte kullanılmalı.

Mobilyalarda Stil Uyumu ve Döşeme

Klasik yatak odası dekorasyonunda, bir sade bir yatak odası modeli tercih etmiş iseniz, modern bir yemek odası takımı tercih etmeniz doğru olmayacaktır. Kendi arasında bir bütünlük sağlayan mobilyaların döşenme biçimi, klasik ev dekorasyonunda ayrı bir önem kazanır.

Özellikle klasik ev tasarımlarında salaş, evi dağınık gösteren ve mobilyaların görselliğini düşüren yerleştirme biçimlerinden uzak durulmalıdır.

Posted by Yönetici
Genel Klasik Koltuk Takımları

Ankara Klasik Mobilya

Klasik türde mobilyalardan hoşlananlara özel tasarımlarla mobilya ustalarından ve tasarımcılarından mükemmel ve eşsiz değerlerde tasarımlar ile Ankara Klasik mobilya ürünleri ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Seçtiğiniz ve beğendiğiniz modeller ile evinize en yakışanı bulacağınızın garantisini veriyoruz.

Sağlam ve uzun ömürlü mobilyaların bu kadar güzel tasarımları ile salonunuza ve evinize en güzel havayı hissettirmenin heyecanını yaşatarak en iyi modelleri ile rahat yaşatmanın keyfine varacaksınız. Bu kadar önemli modellerin evinizde yemek takımları, koltuk takımları, salon takımları, yatak odası takımları, oturma odası takımları, köşe salon takımları, bench modeller ve jozefin modeller ile mükemmel tasarımları Ankara klasik mobilya dünyasında bulmanın ve evinize almanın heyacanını yaşayacaksınız. Mobilya tasarımları ile vitinler, vestiyerler ince ayrıntıları ile tasarlanarak göze hoş gelen ürünler istediğiniz renklerde sunulmaktadır. Lake, gülkurusu, kahverengi, siyah klasik mobilya türleri Ankara ve çevresinde hızla genişleyen servis ağı ile hizmet sağlamaktadır.

Ürünlerin ince ayrıntıları ve en güzel desen seçimleri klasik türde mobilyalardan hoşlanan insanlar tarafından beğeniyle seçilmektedir. Klasik mobilya döşemeleri en uygun ve ortopedik tasarımlarıyla oturan misafirlerinize ve size çok rahatlatıcı bir keyif sunmaktadır. Evinizin yapısına göre beğendiğiniz renklerde mobilyaların kurulumlarının da gayet kolay ve pratik olması da çok büyük avantajdır.

Posted by Yönetici
Genel

İstanbul yemekli düğün ve nişan salonları

Yaz geldi çattı mekanlar’da yaz mevsiminin girmesi ile canlandı tabii bunda düğün ve nişan merasimlerininde yeri çok büyük

Günümüzde kır düğünleri revaçta fakat hava şartlarını düşünmeden edemeyiz, mekan kapalı olursa davetliler sığacakmı gibi soru işaretleri ortaya çıkıyor

Tüm bunlar göz önüne alındığında akla ilk gelen ve en mantıklı görünen ise lüks bir restaurantta veya düğün için dizayn edilmiş mekanlarda az ve seçkin davetli ile yemekli düğün yapmak. Çiftler tüm bu ayrıntıların seçimini kara verdikten sonra sıra seçim yapmaya geliyor. İşte tam bu noktada size çok güzel bir tavsiyemiz olacak.

Bu haftaki yazımızda düğünler için çok iyi bir menü ve profesyonel ekip ile gözünüzü arkada bırakmayan, sizi düğün telaşına boğmayan bir mekanı tanıtacağız. Maltepe Sahil Yolu’nda bulanan ve 17 yıldır aynı mekanda seçkin ve elit bir müşteri profiline sahip olan LAKERDA RESTAURANT’ı düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonlarınızda tercih edebilirsiniz.

Toplamda 2 kat ve bahçe kısmı ile 450 kişiye hizmet verebilen LAKERDA RESTAURANT, zengin menüsü, harika manzaralı mekanı, canlı müzikleri, eğlenceli ve sıcak ortamı ve toplu organizasyonlar için farklı bütçelere uygun çözümleri ile yıllardır yemekli düğünlerin bilinen noktası olma özelliğinde.

 

Farklı kesimler tarafından Maltepe Sahil Yolu’nun en iyi balık restaurantı olarak görülen Lakerda Balık Restaurantı aile ortamında düğün yapmak isteyen çiftlerin vazgeçemeyeceği özelliklere sahip. 17 yıllık tecrübenin verdiği kaliteli hizmet anlayışı ve müşterileri ile oluşturduğu dostluk ile size profesyonel ve kaliteli hizmeti sımcıcak ortamda sunuyor.
Lakerda ile merak ettiklerinizi web adresi www.lakerda.com.tr adresinden görebilirsiniz.

Posted by Yönetici