Kapitone Modelleri

Yönetici 18 Aralık 2013 1
Kapitone Modelleri

Kapitoneli Koltuklar

Mobilya denizce akla gelen ilk şey kapitonedir. Kapitone şıklığı ve zarafeti mobilyaları ile yansıtmak isteyenlerin en önemli seçenekleri arasındadır. Gerek salon takımlarında, gerek oturma gruplarında, gerekse yatak odası takımlarında ön plana çıkabilmektedir. Hatta giyim sanatında bile görülmektedir.

Kapitoneli Koltuk Modelleri

Bu kapsamda en sık tüketicinin karşısına çıkan seçenek kanepe kapitone modelleridir. Bu mobilyalarda dikişler ayrı bir estetik unsurdur. Ya baklava tarzı, ya dekoratif ya da daha farklı geometrik bir dikiş şekli olabilmektedir. Her zevke uygun seçenekler bakımından zengin koleksiyonlar söz konusudur. Kenar kısımları klasik çizgide dik olarak tasarlanabildiği gibi daha modern görünümlü eğimli tasarımlar da söz konusudur. Sadelikten yana olanlara sade, gösterişi sevenlere daha abartılı tasarımlar sunulmaktadır. Yan kısımları isteğe göre deri tercih edilebilir, ancak eğimli modellerde genel olarak deri kullanılmamaktadır. Minderler de kanepeler için bütünlük unsurudur.

Modern kapitone koltuklar farklı ve yaratıcı tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Bu modeller ya birkaç koltuğun birleşimi olarak takım ya da tek parça olarak sunulmaktadır. Yaratıcı koltuklarda modern çizgiler ağır basmakla birlikte, koltukların rahat olması gerektiği düşüncesi de hakimdir. Böylece hem yaratıcı, farklı bir koltuğa sahip olacak, hem de rahatlığı ve konforu bir arada yaşayacaksınız. Bu modellere tek tarafında dayanağı olan diğer tarafı dümdüz uzanan asimetrik koltuklar örnek olarak verilebilir. Bu modellerde farklı renk modelleri bulmak mümkündür. Ayrıca tek kelimeyle estetik harikası olarak tanımlanabilirler.

kapitone-deri-koltuk

kapitone-koltuk-döşeme

kapitone-koltuk-takımı

kapitoneli-kanepe

kapitoneli-puf

kapitoneli-tekli-koltuk

kapitone-modern-koltuk

kapitone-oturma-grupları

Kapitoneli Puf Modelleri

Kapitone puflar da evlerini ya da ofislerini dekore etmek isteyenler için farklı bir seçenek olarak görülebilir. Bu modeller farklı tasarım şekilleriyle piyasaya sunulmaktadır. Klasik düz modellerinin dışında, daha kıvrımlı ve modern çizgilere sahip puflar da görülebilmektedir. Renk seçeneği de diğer mobilyalardaki tercihe göre belirlenmelidir. Çünkü dekorasyon için farklı tüm mobilyaları birleştirip uyum sağlama sanatıdır denebilir. Bunun için kendi zevkinize göre hareket edebileceğiniz gibi uzman görüşlerinden de yararlanabilirsiniz.
BENZER KONULAR »

One Comment »

  1. betül 19 Aralık 2013 at 10:05 - Reply

    kapitone hem klasik mobilyalarda hem de modern mobilyalarda kullanılıyor. klasik mobilyalara daha sportif hava kattığını düşünüyorum. modern mobilyalarda ise rengarenk kapitoneli koltuk modelleri çok hoş duruyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica