Klasik Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

Yönetici 28 Şubat 2014 2
Klasik Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

Klasik Ev Dekorasyonu

Klasik ölmez bayanlar ve baylar. Bu bakımdan klasik bir ev, her zaman nadidedir ve özeldir; özel kalacaktır. Moda denilen geçici şeylere el vermeden yıllardır tercih edilebilen bu tasarımlar, birkaç püf nokta ile sizi hem çağdaş yapacak hem de klasik zevkinizden ödün vermeden bir dizayn sağlayacaktır.

Duvar kağıdı mı boya mı?

Klasik evlerin belki de en temel sorunudur: Düz ama şık bir renk ile kalıcı bir duvar boyası mı yoksa hareketli ve sıkılınca değiştirilen duvar kağıtları mı? Bu aslında tamamen sizin tercihinizdir. Eğer sıkılgan birisiyseniz sürekli değişim kovalıyorsanız ama klasik tasarım seviyorsanız duvar kağıtları tam size göre. İstediğiniz zaman değiştireceğiniz duvar kağıtlarından farklı kombinler yaratarak yaşam alanıza hareket getirebilirsiniz. Duvar boyaları ise daha oturaklı ve halinden memnun kişiler içindir. Duvar boyama, duvar kağıtlarından daha zahmetli olduğu için kalıcıdır. Bu sezon ise bu ikilemi bozacak olan desenli duvar boyaları piyasaya sürüldü. Bu boyalar özel bir teknikle uygulanıyor ve duvar kağıdı deseni ile boyanın kalıcılığını aynı anda sunuyor ki böyle bir seçim klasik tarzınıza çağdaş bir dokunuş sunacaktır.

ev-dekorasyonu-fiyatları

Hayal Yatak Odası

klasik-ev-dekorasyon-modelleri

Hanedan Klasik Koltuk Takımı

klasik-ev-dekorasyonu-örnekleri

Sidelya Klasik Yemek Odası

salon-ev-dekorasyonu

Malta Oturma Grubu

Perdeler

Perdeler, bir evin bütünleyicilerindendir; bu bakımdan oldukça önemlidir. Klasik tasarımlarda, perdeler genelde uzundur. Bu uzunluk kimilerine göre kasvet kimilerine göre ağırlık katar; ama bu dilemmanın nedeni perdelerin boyundan dolayı değildir, perdelerin renginden ötürüdür.

Perdeler, yaşam alanınızda bütünleyicidir, kesinlikle belirleyici değildir. Yani evinize gelen birisi perdelere değil, evin bütününe odaklanmalıdır; perde, evin havasını belirleyen unsurlardandır. Bu bakımdan perdelerin renk seçimleri oldukça önemlidir. Örneğin kahverengi tonlarındaki bir ev, ağır ve tumturaklı perdeler ile tamamlanırsa, kasvetli bir hava yakalamış olursunuz. Nitekim aynı ev, bej rengi tonlarında perdeler ile tamamlanırsa evinizde şık ama ağır bir hava yakalamış olursunuz.

Velhasıl kelam, klasik evlerin en önemli iki unsuru perde ve duvarlardır. Bu iki unsur, bir nevi fon görevini üstlendiği için oldukça özen gösterilmesi gereken yerlerdir.
BENZER KONULAR »

2 Comments »

  1. bilge kaya 5 Mart 2014 at 13:44 - Reply

    klasik ev dekorasyonunda mobilyalar uygun halı perde aksesuar tüm bunların seçimi çok önemli. klasik mobilya ile dekorasyon yapmak gerçekten zor ama zevkli bir işlem.

  2. Pelinsu 3 Temmuz 2015 at 13:41 - Reply

    duvar kağıdının uygun seçimiyle klasik mobilya dahada hoşluk kazanacaktır bence

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica