Genel Klasik Mobilyalar

360 Derece Mağazamız Güncellendi!

Türkiye’nin Ödüllü Markası Asortie Mobilya EN Yeni Modellerini Sizlere Sunmak İçin 360 Derece Videosunu Güncelledi ! Klasik ve Lüks Mobilya Modelleri, Mimari Proje Çözümleri, Otel Proje Çözümleri ve Daha Fazla Dekorasyon Çözümleri ve Daha Fazlası İçin www.asortie.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Turkey’s Award-Winning Brand Asortie Furniture! Classic and Luxury Furniture Models, Architectural Project Solutions, Hotel Project Solutions and More Decoration Solutions for more 
Posted by Yönetici
Modern Yemek Odaları Klasik Yemek Odaları Modern Mobilyalar

Küçük Evler İçin İdeal Yemek Odası Takımları

Küçük Evler İçin İdeal Yemek Odası Takımları nasıl seçilir? Modernleşmeyle beraber küçülen yaşam alanlarımız ile birlikte evlerimizde sahip olduğumuz mobilyaların da yerleşimi konusunda sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle hali hazırda küçük olan salon ve oturma odalarında kendilerine yer bulan yemek odası takımları ile hem işlevsel hem de doğru tasarım formları ve dekorasyon önerileri ile geniş bir salon hissi yaratabilirsiniz. İster klasik mobilyalarla, ister modern mobilyalarla çevrili olsun konseptindeki farklılıklara rağmen doğru renk ve dizayn seçimi ile dar alanlara sahip odaları daha geniş gösterme şansını elde edebilirsiniz.

Soft Renk ve Tasarımlarlar İle Daha Aydınlık Bir Ev Fırsatı
Yemek odası grubu seçerken, ilk olarak dikkat etmeniz gereken evinizin konseptine uyup uymadığıdır şüphesiz. Bu seçim aşamasındayken bir diğer dikkat etmeniz gereken yaşam alanınız içerisinde bulunurken, sahip olduğu renk uyumu ile salonunuzu ve oturma odanızı olduğundan daha küçük gösterip göstermediğidir. Renklerin dilindeki çeşitlilik bulunduğu ortam içerisindeki ışığı yansıtmayla değişmektedir. Özellikle soft renklerde en çok tercih edilen renk olan beyaz, diğer koyu renklere kıyasla ışığı daha fazla yansıttığı için daha ferah ve geniş bir atmosfer yaratmanıza imkan tanımaktadır. Modern yemek odası takımları, klasik yemek odası takımlarına kıyasla daha fazla soft renk seçeneklerine sahip olsa da, klasik yemek odaları konseptinize uygun olarak renk seçeneklerinde ve tasarımlarında değişik seçenekler de üretilebilmektedir.
Yemek odası tasarımları arasında dizaynındaki kıvrımlı detaylarla diğerlerinden ayrılan Country yemek odaları, sahip oldukları tasarım dilinin getirisi olarak sadeliğin hakim olduğu yaşam alanları yaratmanıza imkan tanıyor. Bu sade ve ince formlara sahip sandalye ve konsollarıyla salonunuzda karmaşık ve sıkışıklık hissini ortadan kaldıracaktır. Yemek odası tasarımları arasında seçim yapılırken öncelik daima fonksiyonellik ve ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığı olsa da, tasarımındaki bu ince detaylar ile evinizin ruhunu yeni baştan değiştirme imkanına sahip olması da fazlasıyla öneme sahip.

Yemek Odalarında Aynaların Önemi
Yüzyıllardan beri insanoğlu tarafından dar alanları daha geniş göstermek amacıyla kullanılan aynalar, günümüzde de küçük evlerde iç açıcı hava yaratmak için kullanılabilmektedir. Yemek odanızda ferah bir ortam yaratmak misafirlerinizle beraber geçireceğiniz hoş akşamların olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Şık yemek odalarında önemli bir detay olan aynalı konsol modelleri aynanın doğası gereği bulunduğu alanı yansıtması sonucu daha geniş bir ortam yaratma imkanını sizlere sunarak yemek odası modelleri arasında seçim yaparken önemli bir kriter görevi görüyor.

Posted by Yönetici
Genel Aksesuarlar Klasik Yemek Odaları

Klasik Yemek Odası ve Aksesuarları

Klasik yemek odası aksesuarları özellikle porselen ürünlerin ağırlıkta olduğu, birbirinden değişik objelerin kullanılmasıyla tamamlanabilmektedir.Klasik yemek odasında en çok kullanılan aksesuar şamdan ve vazolardır. Ancak evde küçük çocuklar varsa, bu şamdan ve vazolar pek sağlam kalmaz. Bu da olası kazalara davetiye çıkarmaktadır. En çok yapılan hatalardan biri de, bir çok tv dizisinde görülen kullanılmayacak olan objelerle alanı detaylara boğmaktır. Yemek odasında göz yoran ve gereksiz olan aksesuarların bulunmaması gerekmektedir. Aksi halde dikkat dağılır.

Yemek Odası Aksesuarları
Yemek masası için masa örtüsü kullanımı iki şekildedir. Birincisi silinebilir kumaştan olan masa örtüleri, ikincisi ise dekorasyonu tamamlayan masa örtüleridir.Son yıllarda değişik örtü çeşitleri ve peçeteler tercih edilmektedir. Klasik yemek odası için artık danteller kullanılmamakta, daha pratik ürünler tercih edilmektedir. Özellikle tercih ettiğiniz bir aksesuar varsa, kullanışlılık konusunda karar vermeniz gerekir. Çok süslü olan ürünler günlük kullanım için ideal değildir. İdeal olan ürünler, genelde silinebilen ya da leke tutmayan kumaşlardır. Bu nedenle misafir geldiğinde farklı ürünler tercih edebilir, günlük kullanım içinse daha değişik ürünlere yönelebilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyonunda İnce Detaylar
Yemek odası dekorasyonu için gerekli olan birkaç düzenleme ile yemek odası dekorasyonundaki detaylar kısa sürede düzenlenebilir.Mesela gereksiz objeleri kullanmadan, sade bir dekorasyon yaparak, masanın ortasına şık bir çiçek detayı yerleştirebilirsiniz. Klasik yemek odası için tercih edeceğiniz dekorasyon stilleri konusunda her zaman ihtiyaç duyduğunuz ölçüde aksesuar kullanmalısınız. Gereksiz ürünler göz yormaktan başka bir işe yaramaz.Bu nedenle her zaman az ve öz bir aksesuar seçimi yapmanız önemlidir. Ayrıca perdeler ya da halılar da birer aksesuardır ve bu ürünler dahi mekanınızın stilini değiştirmektedir.

Yemek Odası Renk Seçimi
Küçük mekanlarda daha açık renkler kullanarak mekanı daha geniş gösterebilirsiniz. Büyük mekanlarda ise daha özgür renkler kullanabilirsiniz.Yemek odaları için klasik yemek odası ambiyansı yaratmak söz konusun olduğunda oldukça farklı renkler kullanılabilir. Özellikle sarı, kırmızı, bordo renkleri yemek odalarına çok yakışmaktadır. Bu nedenle tercih edilmektedir. Ancak diğer seçenekler için tercih edilen açık renk tonları ve mor da oldukça popüler renk seçenekleri arasında yer almaktadır. Yemek odası için renk seçimi yapmak istediğinizde, odanın büyüklüğü, kişisel beğenileriniz, mekanınızda nasıl bir konsept yaratmak istediğiniz önemlidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilyalar diğer malzemelerle uyumlu bir şekilde düzenlenmelidir.

Posted by Yönetici
Genel Klasik Yatak Odaları

Klasik Yatak Odası Dekorasyonu yenilikler

Klasik yatak odası dekorasyonu ayrı bir özen ve emek isteyen, tüm ayrıntıları ile düşünülmesi gereken ev dekorasyon stillerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Modern mobilya tasarımlarından farklı olarak uzun yılların değişmez çizgilerini barındıran klasik mobilyalar, mutlaka renk ve çeşitli ayrıntılar bakımından kendileri ile uyumlu mobilya ve eşyalar ile birlikte kullanılmalı.

Mobilyalarda Stil Uyumu ve Döşeme

Klasik yatak odası dekorasyonunda, bir sade bir yatak odası modeli tercih etmiş iseniz, modern bir yemek odası takımı tercih etmeniz doğru olmayacaktır. Kendi arasında bir bütünlük sağlayan mobilyaların döşenme biçimi, klasik ev dekorasyonunda ayrı bir önem kazanır.

Özellikle klasik ev tasarımlarında salaş, evi dağınık gösteren ve mobilyaların görselliğini düşüren yerleştirme biçimlerinden uzak durulmalıdır.

Posted by Yönetici
Genel Klasik Koltuk Takımları

Ankara Klasik Mobilya

Klasik türde mobilyalardan hoşlananlara özel tasarımlarla mobilya ustalarından ve tasarımcılarından mükemmel ve eşsiz değerlerde tasarımlar ile Ankara Klasik mobilya ürünleri ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Seçtiğiniz ve beğendiğiniz modeller ile evinize en yakışanı bulacağınızın garantisini veriyoruz.

Sağlam ve uzun ömürlü mobilyaların bu kadar güzel tasarımları ile salonunuza ve evinize en güzel havayı hissettirmenin heyecanını yaşatarak en iyi modelleri ile rahat yaşatmanın keyfine varacaksınız. Bu kadar önemli modellerin evinizde yemek takımları, koltuk takımları, salon takımları, yatak odası takımları, oturma odası takımları, köşe salon takımları, bench modeller ve jozefin modeller ile mükemmel tasarımları Ankara klasik mobilya dünyasında bulmanın ve evinize almanın heyacanını yaşayacaksınız. Mobilya tasarımları ile vitinler, vestiyerler ince ayrıntıları ile tasarlanarak göze hoş gelen ürünler istediğiniz renklerde sunulmaktadır. Lake, gülkurusu, kahverengi, siyah klasik mobilya türleri Ankara ve çevresinde hızla genişleyen servis ağı ile hizmet sağlamaktadır.

Ürünlerin ince ayrıntıları ve en güzel desen seçimleri klasik türde mobilyalardan hoşlanan insanlar tarafından beğeniyle seçilmektedir. Klasik mobilya döşemeleri en uygun ve ortopedik tasarımlarıyla oturan misafirlerinize ve size çok rahatlatıcı bir keyif sunmaktadır. Evinizin yapısına göre beğendiğiniz renklerde mobilyaların kurulumlarının da gayet kolay ve pratik olması da çok büyük avantajdır.

Posted by Yönetici
Genel Klasik Mobilyalar

2016 ve 2017 Trend Mobilya Modelleri

2016 yılının ilk çeyreğinde Trend mobilyalar evimizin vazgeçilmezi olarak evimizi süslemeye devam edecek. Bizde sizlere bu mobilyaları sunacak ve bu mobilyalar hakkında bilgi vereceğiz. Duvar ünitelerinden koltuk ve salon takımlarına kadar her şey 2016 yılının ilk çeyreğinde trendler arasına girmeyi başarıyor. Şimdi bunlara biraz göz atalım.

Fiyat her zaman şıklığı beraberinde getirmez
Evi mobilya alırken genelde çok pahalı olan mobilyaların daha şık olduğu düşünülür. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü yüksek fiyata sahip olan mobilyalar her zaman şıklığı beraberinde getirmez. Önemli olan evinize hangi tarz mobilyanın uygun olduğunu belirlemek ve daha sonrasında doğru seçimleri yaparak bu mobilyaları almak olacaktır. 2016’nın ilk çeyreğinde özellikle lüks görünüme sahip olan mobilyalar daha çok tercih edilecek. Ancak zevklerinize göre Fransız tarzı ve klasik mobilyaları da tercih edebilirsiniz. Özellikle klasik tarzı ve lüksü bir araya getiren Trend mobilya tasarımları evlerinize farklı bir hava katmayı başaracaktır.

Mobilyalar üzerindeki işlemeler önemlidir
Eskiden mobilyalar genel olarak sade olurdu. Ancak günümüzde bu durum tersine dönmüş durumda. Tasarımcılarda artık mobilyalar üzerine ufakta olsa işlemeler yapıyorlar. Bu desenleri ve modelleri 2016 ve 2017 mobilya trendleri arasında görmek mümkün. Bu da yapacağınız seçimleri doğrudan etkilemektedir. Bu desenleri özellikle koltuk ve salon takımlarında görmek mümkün. Ayrıca bu mobilyalarda konforda yine 2016 yılında öne çıkan özelliklerden bir tanesi olacak.
2016 ve 2017 Modasında Şık Mobilya Tasarımları
Trend mobilyalardan bahsetmişken duvar ünitelerinden bahsetmek olmaz. Hemen her evin vazgeçilmezi olan duvar üniteleri bu yılda yine trendler arasında yer alıyor. Tüketicilerinde duvar ünitelerine fazla ilgi göstermesi ile beraber artık çok daha farklı modellerde duvar ünitelerini görebileceksiniz. 2016 yılının ilk çeyreğinde özellikle lüks duvar ünitesi tasarımları çok sık olarak karşınıza çıkacak. Modern çizgiler donatılmış olan bu mobilyaların evinize farklı bir görünüm kazandıracağı hiç kuşkusuz reddedilemeyecek bir gerçek.

 

Kısacası 2016 Trend mobilyalar arasında bu tasarımları göstermek mümkün. Ayrıca bunların dışında çeşitli aksesuarlarda yine trend olan mobilyalar ile uyumlu olarak kullanılmakta ve evlere farklı bir hava katmaktadır. Duvarlara asabileceğiniz tablolar buna iyi bir örnek olacak gösterilebilir.

Posted by Yönetici
klasik mobilya alırken nelere dikkat edilmelidir
Genel Klasik Mobilyalar

Klasik Mobilya Alırken Hangi Noktalara Dikkat Etmeliyiz

Klasik mobilya hakkında, bilinmesi gereken en önemli konu; klasik tarzın diğer kategorilere göre daha farklı bir yapısının olduğudur. Klasik mobilya genellikle doğal ahşaptan yapılıp, üzerinde yapılan işçiliğin çoğu el yapımı ve işlemesidir.

Dolayısıyla klasik mobilya üreten mağazaların çoğu seri üretimden çok sipariş üzerine üretim yapmaktadırlar. Firma modellerin teşhir modellerini üretir, bu üretilen model talep gördüğü takdirde Üretimine devam etmektedir. Üretilen mobilyalarda olan sıkıntıların çoğu sipariş konusundaki anlaşmazlıklardan kaynaklanmaktadır, müşteri istediği modeli seçerken ve o model üzerine yapılan restorasyonlar sonucu oluşacak farkları kabul etmeli, restorasyon sonucu oluşan farklardan dolayı seçiminden vazgeçmeyip, mağaza tarafıda mahdur edilmemelidir.

Eğer sizde evinize bir klasik yemek odası, bir klasik koltuk takımı veya bir klasik yatak odası yaptırmak isterseniz, ilk önce yapmanız gereken klasik mobilyada uzman olan bir firmaya müracaat etmektir.

Klasik mobilya alırken nelere dikkat etmek gerekir
Klasik mobilya ve dekorasyon birbirine çok sıkı bağlı iki öğedir. Çalıştığınız firmanın iç mimari konusunda size hizmet vermesi çok önemli bir husustur. Siz firmaya başvurduktan sonra size gelip konu hakkında keşif yapılacaktır. Sakına ben ölçüleri aldım kesife gerek yok demeyin çünkü s-deneyimli ve Uzman kişiler tasarından yapılan keşif sizin için hayata kurtarıcı olabilir. Bazı firmaların keşif işlemini ücretsiz olarak yapmaktadır

Keşif işlemi yapıldıktan sonra geriye model seçimi kalmaktadır. her model, her kumaşa, her kumaşta her ahşaba uymayacağı gibi, her mobilyada sizin mekanınıza uyum sağlamayacaktır. Bunun için yine vurgulamak gerekir ki , bu noktada yapılacak doğru keşif işlemi sizin çok önemlidir. Alacağınız mobilya

Doğal ahşaptan yapılması ve size yapılmasından dolayı firma geri iade hakkını size veremeyecektir. Şayet doğru seçimin yapıldığına inanıyorsanız o zaman model  seçimini yapabilirsiniz.

Mobilyanız klasik mi, modern klasik mi, Bu iki seçenek son zamanlarda bu işi yapan firmaların çoğalmasıyla daha da farklı bir boyut kazanmıştır. Peki ikisi arasındaki fark nedir derseniz herhalde modern klasiği açıklarsak konu açıklığa kavuşacaktır. Modern klasik mobilya, klasik mobilyaya farklı bir anlayış getirerek, tasarımlara farklı bir anlayış getirmiştir. Örnek olarak modellerde pentür ve vitray modellerinin kullanılması gibi…

Posted by Yönetici
2017 varaklı klasik koltuk
Genel Klasik Mobilyalar

2017’de Klasik Mobilya

Her dönem önemini yitirmeyen klasik mobilya 2017 yılında da en nötr renklerle kullanılacak. Pirinç ve mermerin geri gelmesi sonucu yine etkileyiciliği ile ön plana çıkacak olan klasik mobilyalarda sessiz ve sakinliğin ön plana çıkacağı bir moda dikkat çekecek.

Pirinç ve bronzlarla birlikte kullanılacak olan açık mavi ve yeşiller oldukça dikkat çekecek. Kırmızı tonlarının derin tonlarının ön plana çıkacağı renklerde fresh bir hava hakim olacak. Birbirinden farklı klasik mobilyalarda, geometrik etkilerle modernize edilen seçenekler gündemde olacak.
Sarı ve yeşiller, gri ve sarılar gibi birçok farklı renk seçeneği, evin havasını daha sade ve doğal bir şekle sokacak.

2017 Klasik Mobilya Çeşitleri
Klasik mobilyalarda mermer görünümünün ön plana çıkacağı malzemeler kullanılacak. Bu görünüme bronz ve pirinç tonları eşlik edecek.

Koltuk ve perdeler gibi aksesuarlarda ise olabildiğinde sade renkler tercih ediliyor olacak. Özellikle gri renk seçeneğinin farklı tonları her zaman etkileyici bir fon yaratacak. Mineral gri ile birlikte kullanılan sarı, etkili bir zıtlık yaratacak.

Klasik Mobilya Aksesuarları
Kırmızı, hardal ve kiremit tonları oldukça dikkat çekici bir şekilde klasik dekorasyonu canlandıracak. Yine doğal ve oryantal ezgilerin şekillendiği duvar aksesuarları ile bir bütünlük sağlanacak.

Bu yıl mobilya modasında klasik mobilya aksesuarları her zaman daha sade bir görünüm alacak. Çünkü yılın teması olabildiğine sade ve şık görünümler olacak.
Modern Dokunuşlar
Sadeliği canlandırmak için, geometrik desenli kumaşların kullanıldığı aksesuarlar tercih edilebilir. Mutfaklarda da oldukça farklı seçeneklerin kullanılacağı 2017, kaselerde bile desenli ve canlı renklerin kullanılmasını ön görecek.

Aynı rengin farklı tonlarıyla ışık oyunlarının yapılacağı klasik salon ve yatak odalarında, hindu esintilerinin yaşanacağı kumaşlar tercih edilecek.

Klasik Yatak Odaları
Klasiğin öne çıktığı yatak odalarında, renkli ve grafik baskılı yastıklar dikkat çekiyor olacak. Bu yılın modasında grafik baskılar ve ekoseli kumaşlar çok fazla karşımıza çıkacağından, klasik yatak odası modası 2017 yılında renkli bu detaylarla canlandırılacak diyebiliriz.

Köklü bir değişim yapmak isteyenler için de, özellikle pirinçler ve bronz temalarının öne çıkacağı dekorasyon stilleri kurgulanabilir.

Posted by Yönetici
2017 oymalı klasik koltuk
Genel Klasik Koltuk Takımları

2017 Klasik Koltuk Takımları En Güzel Örnekler

Yeni yılın gelmesi ile her alanda ürünlerde yeni model seçenekleri de satışa sunulmaya başlandı. Bu sayede yeni dekorasyon fikirleri arayanlar 2017 klasik koltuk takımları ile oturma odalarını daha şık ve hoş bir şekilde dekore etme imkanı bulabilirler. Koltuk takımlarında kullanılan renkler özellikle sezonda ön plana çıkan renk seçenekleri  ile oluşturmaktadır.

Salonda veya oturma odasında kullanılacak olan 2017 klasik koltuk modelleri eski tarzı yansıttığı için oldukça dikkat çekici bir görünüm oluşmasına yardımcı olmaktadır. Klasik tarzı sevenler için hazırlanmış olan birbirinden farklı renklerde ve modellerde seçenekler bulunmaktadır. Bu nedenle kullanılacak olan modellerde tarzınıza uygun seçimler ile misafirlerinizi daha rahat bir şekilde ağırlayabilirsiniz.

2017 Klasik Koltuk Takımı Modelleri
Klasik tarzda hazırlanan yeni model koltuk takımları ile evinizi hayal ettiğiniz şekilde dizayn edebilir ve daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz. 2017 klasik koltuk takımı modelleri ile salon ya da oturma odası için en uygun seçenekleri tercih ederek daha etkileyici olduğu kadar rahat bir salona sahip olabilirsiniz.

Geçmişten günümüze yansıyan klasik tarzdaki koltuklar özellikle ilgisi olanlar için eşsiz seçenekler sunmaktadır. Bu sayede koyu veya açık renk seçenekleri ile yapacağınız seçimler sayesinde evinizi hayalinizdeki mobilyalar ile daha kullanışlı hale getirme imkanı bulabilirsiniz. Gösterişli modeller ihtişamı sevenlerin ilgisini çektiğinden bu tarz seçimler ile evini daha dikkat çekici bir hale getirmek isteyenler aradıklarını bulabilirler.

Şık Ve Kullanışlı 2017 Klasik Koltuk Takımları
Koltuk takımı seçerken özellikle günümüz modasını tercih etmek istemeyenler bu konuda 2017 klasik koltuk takımı seçimleri ile istedikleri tarzı bulabilirler.  Renk seçenekleri için aradığınız pek çok farklı eski döneme ait izleri mobilyalarda bulabilirsiniz.

Kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde daha uzun süreli kullanım imkanı sağlayan mobilyaları evinizde daha uzun süre kullanarak bu şekilde daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Boyutlar konusunda gösterişli ve oymalı modeller daha büyük olsa da küçük boyutlarda da hazırlanan seçenekler ile dar alanlarda da kullanımı mümkündür. Bu sayede her evin dekorasyonu için tercih edilebilirler.

Posted by Yönetici