Genel Klasik Yatak Odaları

Klasik Yatak Odası Dekorasyonu yenilikler

Klasik yatak odası dekorasyonu ayrı bir özen ve emek isteyen, tüm ayrıntıları ile düşünülmesi gereken ev dekorasyon stillerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Modern mobilya tasarımlarından farklı olarak uzun yılların değişmez çizgilerini barındıran klasik mobilyalar, mutlaka renk ve çeşitli ayrıntılar bakımından kendileri ile uyumlu mobilya ve eşyalar ile birlikte kullanılmalı.

Mobilyalarda Stil Uyumu ve Döşeme

Klasik yatak odası dekorasyonunda, bir sade bir yatak odası modeli tercih etmiş iseniz, modern bir yemek odası takımı tercih etmeniz doğru olmayacaktır. Kendi arasında bir bütünlük sağlayan mobilyaların döşenme biçimi, klasik ev dekorasyonunda ayrı bir önem kazanır.

Özellikle klasik ev tasarımlarında salaş, evi dağınık gösteren ve mobilyaların görselliğini düşüren yerleştirme biçimlerinden uzak durulmalıdır.

Posted by Yönetici
lüx yatak odası
Genel Klasik Yatak Odaları

Lüks Yatak Odası dekorasyonu

Yatak odası ev dekorasyonunda öncelikli sırada gelmektedir. Misafir odası, oturma odası ve mutfaktan sonra gelen yatak odası kimilerine göre ilk sırada kimilerine göre de daha az öncelikli sırada gelmektedir. Eğer ki sizin için öncelikliyse ve dekore etmek istiyorsanız size bu senenin modellerini önerebiliriz. Lüks mobilya ya da lüks bir yatak odası istiyorsanız bu senenin model çeşidi hem fazla hem de lüks şekilde karşımıza çıkmaktadır. Oldukça modern şekillerin bulunduğu lüks yatak odalarının olduğu gibi klasik şekilde de lüks yatak odaları modeli bulunmaktadır. Günümüzde en çok modern ve klasik türler tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra klasik türdeki yatak odası modollerinde genellikle altın rengi ve beyaz renkler ile sade renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Lüks Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası takımı genellikle çift kişilik bir karyoladan, gardıroptan, şiyonferden, benchten, komodinden, şiyonfer aynasından ve şiyonferden oluşmaktadır. Komodin haricindeki diğer modellerden genellikle tek bir tane komodinden ise iki adet oluştuğu taktirde yatak odası takımı tamamlanmış oluyor. Lüks mobilya ile dizayn edilmiş olan yatak odası gerçekten de çok başarılı ve odaya farklı bir hava katmaktadır. Çünkü lüks ve bir o kadar da kaliteli maddelerden yapılan mobilyaların kalitesi çok iyi olduğu için tasarım da güzel olacaktır. Ayrıca odanın iç renginin ve evin yapısına göre yatak odası takımının seçilmesi daha uygun olacaktır. Aksi taktirde çok daha kötü sonuçlarla karşılaşabilir ve iyi bir şey yaptığınızı düşünürken çok kötü bir yatak odası ile karşı karşıya kalmanız mümkün olabilir. Bu durumu yaşamak için dizaynı ve renk modellerini iyi ayırt etmeniz gerekmektedir.

Yatak odası takımında genellikle tek ve sade renkler tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra modeller, motifler de tercih edilmektedir. Özellikle de bu birkaç sene içerisinde yatak odası takımlarında ve diğer takımlarda renk ayılığı kullanılmaktadır. Yani karyola rengi ile gardırop rengi birbirine zıt bir renk olduğu zaman ortaya daha farklı bir şey çıkmaktadır. Bundan dolayı da bu şekilde bir tercih yapabilir ve yatak odanızı düzenleyebilirsiniz.

Lüks  yatak mobilya ile yatak odası dizaynları modellerine bakabilir ve bu modeller ile siz de kendi kafanızdaki yatak odası modelini çıkartabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların çıkarmış oldukları katalogları inceleyerek kafanıza uyan yatak odası modelini seçebilirsiniz. İsterseniz de orada yer alan yatak odası modeli ile kafanızdan geçen yatak odası modelini birleştirerek kendi tarzınızı ve yaşam biçiminizi yansıtabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız taktirde hem sizi yansıtmasından dolayı hem de bir nevi tasarımını sizin yapmanızdan dolayı daha farklı bir şey olacaktır.

Posted by Yönetici
Klasik Yatak Odaları

2016 Model Yatak Odası Resimleri

Evimizin her köşesi gibi yatak odamız da çok özeldir ve her ne kadar başkalarının çok görmediği, bize özel bir alan olsa da kendi göz zevkimize ve tarzımıza hitap etmesi kadar evin diğer odalarıyla da bir bütünlük oluşturması açısından oldukça önemlidir. Yataktan şifonyere, komidinden gardolaba kadar hepsinin bir ahenk içinde görsellik açısından hoş durması gereklidir.

Gözü yormayan sade modellerin ağırlıklı olduğu 2016 model yatak odası resimleriyle ilgili görsellere internet üzerinden rahatlıkla ulaşmak mümkündür. İster sadeliğin yoğunlukta olduğu modern çizgileri, ister gösterişin ön planda olduğu klasik çizgileri tercih edenler olsun, herkesin, istediği gibi bir yatak odası modeli bulması kolaydır. yatak odası takımlarını inceleyerek son çıkan trend modellere bakılabilir ve karar buna göre verilebilir. Artık teknoloji sayesinde yatak odası takımları da ayağımıza gelmektedir.

İster siyah-beyaz ağırlıklı ister rengarenk olsun tüm yatak odası modellerine internette birkaç tıkla ulaşılabilmekte ve buna göre seçim yapılabilmektedir. Müşteriye sunulan geniş yelpaze çeşidi ile gözleri kamaştıran 2016 yatak odası modelleri, görüntüsü kadar fiyatlarıyla da müşterilerin ilgisini çekmektedir. Mağazadan mağazaya, markadan markaya ya da modelden modele farklılık gösteren yatak odalarının fiyatları her bütçeye uyacak şekilde satılmaktadır.

Yani yeni bir yatak odası hayal edenlerin bu hayallerine kavuşmaları artık çok kolaydır. Bir telefon ile resimlerden beğenip seçilen yatak odasına anında ulaşılabilmektedir. Firmaların yatak odası takımlarına verdikleri farklı isimler sayesinde müşteriler istedikleri yatak odası modelini tasvir etmek için uğraşmadan rahatlıkla sadece modelin ismini vererek herhangi bir sürprizle karşılaşmadan hayallerini süsleyen yatak odasına kavuşabilmektedir. Yatak odasının tüm özellikleri de detaylı bir şekilde satışa sunulan sitelerde anlatılmaktadır. Sorulmak istenen herhangi bir soru olması dahilinde sitelerde yer alan irtibat numaraları ile yetkili kişiler ile irtibata geçilip merak edilen bilgiye ulaşılabilinir.

Posted by Yönetici
Klasik Yatak Odaları Modern Yatak Odaları Otel Mobilyaları Yatak Çeşitleri

Otel yatak odalarında japon stili

Japon stili mobilyalar, retro moda ile doğru orantılı olarak yayılmış ve  2014 – 2015 yılının en yaygın  trendi haline gelmiştir. Japon stilinin bu kadar tercih edilmesinin nedenleri arasında bu tarzın mekanda yer tasarrufu sağlaması,  dinlendirici ve en önemlisi rahat olması vardır. Evlerde bu nedenlerle tercih edilen Japon stili yatak odaları, otellerde otel yatağında Japon stili başlığıyla kullanılmaya başlandı.

Neden Japon stili…

Japon stili denilince genelde engin yataklar, yuvarlak abajurlar, pervazlı ve çekmeli kapılar gelir akla. Ama en önemli nokta Japonların mimari dehalarında yatıyor. Evden en az yer kaplayan ama evin en işlevsel eşyalarını yaratan Japon stili şimdi de yatak odalarımıza geliyor.

Otel yataklarında Japon stili ile ev  dekorasyonlarındaki Japon stilinde pek fazla fark yok aslında. Zaten bu yüzden ilgi çekiyor bu tasarımlar. Kişi, her türlü ev konforunda bir gece geçiyor otel yataklarında Japon stili sayesinde…

Otel yataklarında Japon stili dinlendirir…

Japon stilinde en önemli şey kişinin dinlenmiş olmasıdır. Bu bakımdan ne renkler ne de mobilyalar yorucudur. Az mobilya olma durumu da buradan gelir zaten; ne  kadar az mobilya o kadar az göz yorgunluğudur onlar için. Ayrıca renklerin genelde doğal renkler ama özellikle toprak tonları olması da insanı dinlendirir.

Otel yataklarında Japon stili tıpkı evlerdeki gibi alçak yatak tekniği üzerine kurulmuştur. Yataklar, yere yakındır. Yatak odalarının dekorasyonlarında Japon stili uygulayan oteller yatakları alçak tuttuğu gibi odada da en büyük nesne olarak yatağı yeğ tutarlar. Elbise dolapları dahi yataktan büyük değildir.

Japon stilinde yatakların geniş olması bir yana bir de bu yataklarda olabildiğince temel eşyalar vardır. Örneğin iki ya da üçten fazla yastık bulunmaz, kat kat çarşaflar bulunmaz. Sadece iki yastık ve gerektiği kadar örtü vardır. Ayrıca yastıklar da yüksek yastıklar değil, aksine tam ortopedik özel yastıklardır.

Japon stili otel yatak odalarında aydınlatma…

Japon stilinin bir diğer önemli özelliği yatak odasının suni ışıkla az aydınlatılması, gün ışığından daha fazla yararlanmasıdır. Bu bakımdan perdeler genelde açık renktir. Avizeler ya da ikiden fazla abajur yoktur. Bulunan lambaların da ışıkları klasik ışıklar gibi yüksek değildir; genelde ayarlanabilir aydınlatma araçları kullanılır.

Otel yataklarında Japon stili kullanılırken eğer aydınlatma ihtiyacı hat safhaya gelirse yatağın üst kısmına tavan aydınlatması konur. Bu aydınlatma en az 4 aydınlatmadan oluşur ve odaya ışığı eşit şekilde dağıtarak çalışma odası konforu sağlar.

Otel yataklarında Japon stili uygulaması giderek yaygınlaşan ve tercih edilen bir moda haline gelmektedir.

 

Posted by Yönetici
Klasik Yatak Odaları

2016 YATAK ODASI MODELLERİ

2016 yatak odası modellerinde Asortie evlerinize şıklık ve sadelik getirecek. Aynı zamanda farklı bir atmosfer katmanıza yardımcı olacaktır. Asortie Mobilyanin yatak odası modellerinin esnekliği ve dayanıklılığı ile büyüleneceksiniz.

Asortie yatak odası takımı genellikle gardrop, şifoniyer, yatak ve 2 adet komodin’den oluşur. Yatak odası modellerimizde altın ve gümüş varak tasarımlarını görebilirsiniz. Tamamen el yapımı olarak üretilen bu ürünler, farklı renklerde ve ölçülerde yapılabilmektedir.

Kendisine hayran olacağınız yatak odası modellerimizde şifoniyerde ve komodinler üzerinde kullanılan klasik görünümlü motifler yatak odanızın dekorasyonuna katkıda bulunacaktır. Gardrop modellerinde kullanılan el yapımı figürler mutlaka dikkatinizi çekecektir.

Yatak odanızda Asortie Mobilya yatak odası modelleri ile konforu ve saray ihtişamını beraber yaşayacaksınız. Klasik mobilyada zarifliği ve asilliği arayanlar için mükemmel bir fırsat yakalamak istiyorsanız bunu Asortie Mobilyanın fevkalade yatak odası modelleri ile elde edebilirsiniz.
Günümüzde daha çok sade görünümlü ama bir o kadar dikkat çekici ve şık yatak odası modelleri tercih edilmektedir.

Yatak odalarında özellikle yatağın konforlu ve ortopedik olması son derece önem kazanmıştır. Çünkü stresli ve daha aktif bir gün geçirenler için yatak odalarında dinlenmek hayatlarındaki en büyük lüks olmuştur. İşte bu noktada ergonomik, estetik ve ortopedik tasarımlarıyla göz dolduran Asortie mobilya yatak odası modelleri ile istediğiniz yatak odasına sahip olabileceksiniz.

 

Kendisine özgü ve bir o kadar otantik tasarımlarıyla dikkat çeken Asortie Mobilya yatak odası modelleriyle 2016 yılında adından çok söz ettireceğe benziyor.

Asortie yalnızca klasik tarzda yatak odası modelleri yapmıyor.İstediğiniz renkte ve ölçülerde hem modern hem de klasik stillerin birlikte kullanıldığı ürünlerde size özel olarak üretilebilmektedir.

Hayatlarınızda görmek istediğiniz daha pratik ve kullanışlı yatak odası modelleri Asortie Mobilya tarafından sizlere sunulmaktadır. Yatak odanızın o eski ve kasvetli havasını ancak yatak odası modellerimizin kusursuz tasarımlarında görebilirsiniz.

Asortie mobilya 2016 yatak odası modellerinde sizlere daha mutlu hissettirecek ve bir o kadar da rahat ettirecek tasarımları yatak odalarınızda kullanmanıza imkan tanıyacaktır.
Her geçen gün yaşam standartlarının yükseldiği ve gösterişli yatak odası modellerinin önem kazandığı bir ortamda konforu ve kaliteyi elde etmeniz sıradan bir markayla pek kolay değildir.
Asortie ile bunu başarabilmek artık çok kolay.Müşteri memnuniyetini her zaman birinci önceliği olarak gören Asortie Mobilya yatak odası modelleri ile istediğiniz yatak odasına sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Posted by Yönetici
4
Klasik Yatak Odaları

Asortie Mobilya’dan Sevgililer Gününe Özel Yatak Odası Takımı

Lüks mobilyanın önemli markası Asortie, 14 Şubat Sevgililer Günü için özel olarak tasarladığı sıradışı yatak odası takımı ile göz kamaştırıyor.

Yatak odalarını sevgililer gününde hayal odasına çevirmek isteyenlere özel olarak aşkın rengi kırmızı ve zerafetin rengi altın varak ile kombin edilen yuvarlak yatak odası takımının adı Hayal…

Hayal yatak odası takımı, Asortie Mobilya’nın aşk temalı en dikkat çeken modeli. Alışılagelmişten farklı tasarımı ve dikkat çekici renkleri ile Hayal yatak odası aşkın sonsuzluğunu çağrıştırıyor. 14 Şubat’a sayılı günler kala hala leylalarına nasıl bir sürpriz yapacağına karar verememiş mecnunlara Hayal odasına bir bakmalarını öneriyoruz.

Asortie Mobilya’nın özel üretimlerinden olan Hayal yatak odası takımı, tamamen kapitoneden döşenmiş şaşalı bir yatak başlığı, sınırları zorlayan yuvarlak bir yatak, iki adet komodin ve bir tuvalet masasından oluşuyor. Rahatına düşkünler için, isteğe göre tam ortopedik yatak da takıma ilave edilebiliyor. Siyah parlak zemin üzerine altın varak uygulamalar ile zenginleştirilen Hayal yatak odası, farklı renk seçenekleri ile de çiftlerin isteği doğrultusunda tasarlanabiliyor.

Posted by Yönetici
5
Klasik Yatak Odaları

Klasik Konsol Modelleri

Konsollar, yemek odası ve salonların vazgeçilmezlerindendir. Hem dekoratif açıdan şık görünürler. Hem de fonksiyonel olarak çok yararlı parçalardır. Üzerine fotoğraflarınızı ve süs eşyalarınızı koyabilirsiniz. Eğer sadelikten yanaysanız boş bırakabilirsiniz. Klasik konsollar o kadar estetik görünümlüdürler ki, sadece kendileri bir süs eşyası yerine geçebilirler.

Çekmeceli ve dolaplı konsollar malzeme saklama açısından da çok işe yararlar. Aynalı konsollar ise estetiği çok farklı bir boyuta taşırlar. Evinize farklı bir hava katmak için köklü değişikliklere her zaman gerek olmayabilir. Bu tarz klasik mobilya konsollar istediğiniz havayı yakalamanız için size yardımcı olabilirler.

Konsollar ayrıca evinizde zarif bir görünüm elde etmenizi de sağlayacaklardır. Boş alanları işlevsel olarak değerlendirmek de yine bu klasik konsollarla mümkündür. Klasik konsolları üzerine yine klasik tarzda bir abajur yerleştirerek de kullanabilirsiniz. Klasik konsollarla koridorlarınızda da çok hoş bir görünüm elde etmeniz mümkün. Kısacası bu çok işlevli mobilyayı evinizin her yerinde kullanabilir, her odanıza küçük bir dokunuşla estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Her zevke hitap edecek klasik konsolları hemen alarak evinize yenilik getirin.

Posted by Yönetici
5
Klasik Yatak Odaları

Country Yatak Odası Takımları Ankara

Country stil son yıllarda dekorasyon tarzları arasındaki yerini aldı. Özellikle de sade klasik mobilya sevenlerin en fazla tercih ettiği country tarzı mobilyalar genç çiftlerin de ilgi odağı. Ev dekorasyonlarında country tarzı mobilyaları tercih eden çiftler hem şık hem de konforlu ve sade bir dekorasyon yapmayı amaçlıyorlar.

Country yatak odası takımları Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde ise geniş ürün ve fiyat yelpazesine sahip. Pek çok renk ve modelde tasarlanan country yatak odası takımlarında genellikle beyaz renk revaçta. Bundan dolayı daha çok beyaz country yatak odası takımlarıyla karşılaşmaktayız. Mobilyaya en güzel yalınlığı ve sadeliği kazandıran beyaz renk ile siz de evinize yeniliği ve yalınlığı davet edebilirsiniz.

Posted by Yönetici
4
Klasik Yatak Odaları

Yazlık Yatak Odası Modelleri ve Fiyatları

Yaz dekorasyonu için kolları sıvayanlar, özellikle de yazlık ev için en uygun ve en kaliteli mobilya seçimi yapmaya özen göstermelidir. Yazlık evlerin dekorasyonunda bütün unsurlar bir yana öncelikle alınan mobilyanın kalitesine dikkat edilmelidir. Yaz sıcaklarından etkilenecek olan mobilyalar özellikle de yazlık evlerin bulunduğu coğrafyalarda daha çabuk deforme olabilmektedir.

Mobilya alışverişinde öncelikle kalitenin aranması size uzun yıllar eşlik edecek mobilyalarla dekorasyon yapmanızı sağlamaktadır. Yazlık ev dekorasyonunda yatak odası için mobilya alışverişinde bu yüzden özenli olmalısınız. Yazlık yatak odası modelleri ve fiyatlarını detaylıca araştırmalı ve kaliteli, konforlu ve aynı zamanda şık yatak odası mobilyaları ile dekorasyonunuzu tamamlamalısınız.

Posted by Yönetici
3