Modern Yemek Odaları Klasik Yemek Odaları Modern Mobilyalar

Küçük Evler İçin İdeal Yemek Odası Takımları

Küçük Evler İçin İdeal Yemek Odası Takımları nasıl seçilir? Modernleşmeyle beraber küçülen yaşam alanlarımız ile birlikte evlerimizde sahip olduğumuz mobilyaların da yerleşimi konusunda sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle hali hazırda küçük olan salon ve oturma odalarında kendilerine yer bulan yemek odası takımları ile hem işlevsel hem de doğru tasarım formları ve dekorasyon önerileri ile geniş bir salon hissi yaratabilirsiniz. İster klasik mobilyalarla, ister modern mobilyalarla çevrili olsun konseptindeki farklılıklara rağmen doğru renk ve dizayn seçimi ile dar alanlara sahip odaları daha geniş gösterme şansını elde edebilirsiniz.

Soft Renk ve Tasarımlarlar İle Daha Aydınlık Bir Ev Fırsatı
Yemek odası grubu seçerken, ilk olarak dikkat etmeniz gereken evinizin konseptine uyup uymadığıdır şüphesiz. Bu seçim aşamasındayken bir diğer dikkat etmeniz gereken yaşam alanınız içerisinde bulunurken, sahip olduğu renk uyumu ile salonunuzu ve oturma odanızı olduğundan daha küçük gösterip göstermediğidir. Renklerin dilindeki çeşitlilik bulunduğu ortam içerisindeki ışığı yansıtmayla değişmektedir. Özellikle soft renklerde en çok tercih edilen renk olan beyaz, diğer koyu renklere kıyasla ışığı daha fazla yansıttığı için daha ferah ve geniş bir atmosfer yaratmanıza imkan tanımaktadır. Modern yemek odası takımları, klasik yemek odası takımlarına kıyasla daha fazla soft renk seçeneklerine sahip olsa da, klasik yemek odaları konseptinize uygun olarak renk seçeneklerinde ve tasarımlarında değişik seçenekler de üretilebilmektedir.
Yemek odası tasarımları arasında dizaynındaki kıvrımlı detaylarla diğerlerinden ayrılan Country yemek odaları, sahip oldukları tasarım dilinin getirisi olarak sadeliğin hakim olduğu yaşam alanları yaratmanıza imkan tanıyor. Bu sade ve ince formlara sahip sandalye ve konsollarıyla salonunuzda karmaşık ve sıkışıklık hissini ortadan kaldıracaktır. Yemek odası tasarımları arasında seçim yapılırken öncelik daima fonksiyonellik ve ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığı olsa da, tasarımındaki bu ince detaylar ile evinizin ruhunu yeni baştan değiştirme imkanına sahip olması da fazlasıyla öneme sahip.

Yemek Odalarında Aynaların Önemi
Yüzyıllardan beri insanoğlu tarafından dar alanları daha geniş göstermek amacıyla kullanılan aynalar, günümüzde de küçük evlerde iç açıcı hava yaratmak için kullanılabilmektedir. Yemek odanızda ferah bir ortam yaratmak misafirlerinizle beraber geçireceğiniz hoş akşamların olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Şık yemek odalarında önemli bir detay olan aynalı konsol modelleri aynanın doğası gereği bulunduğu alanı yansıtması sonucu daha geniş bir ortam yaratma imkanını sizlere sunarak yemek odası modelleri arasında seçim yaparken önemli bir kriter görevi görüyor.

Posted by Yönetici
Modern Yemek Odaları

Modern Masalar

Güzel Yemek Masaları
Masalar her evde zaruri ihtiyaçtır. Aile yemeklerinin birlikte yendiği, aileyi bir araya getiren masalar, çok farklı modellerde karşımıza çıkabilirler. Klasik severlere klasik modeller, sportif tasarımları sevenlere spor döşemeye uygun masalar… İsteğe göre seçilebilecek masaların modern olması, alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardan birisidir.
Yemek Masa Modelleri
Modern masalar karşımıza genel olarak son zamanlarda klasiklerden biraz daha uzaklaşmış şekilde çıkmaktadır. Modern masalarda tasarımlar değişiklik göstermektedir. Eskiden yer kaplamaması için masalar katlanabilir kollu olarak üretilirdi. Günümüzde ise masalar normalde açık görünse de kapalı şekilde durmaktadır ve bu dışarıdan bakıldığında anlaşılmamaktadır. Oysaki masa açıldığında 4 kişilikten 10 kişilik masaya dönüşmektedir. Bu tür masaların son zamanların en çok tercih edilen modelleridir.

Modern Yemek Masası Fiyatları
Evinize modern masalar almak istiyorsanız, önce yeni çıkmış ve insanların en çok tercih ettiği modelleri incelemenizi tavsiye ederiz. Yemek masası fiyatları ürün kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Posted by Yönetici
6
Mobilya Markaları Modern Yemek Odaları

Yataş Yemek Odası Takımları

Yataş mobilyanın temellerini Süntaş A.Ş. oluşturmaktadır. Süntaş A.Ş. Türkiye’nin ilk sünger fabrikasıdır.1976 yılında kurulmuştur. Yataş, 48 ülkede faaliyet gösteren Superbrands tarafından 2010 yılında Türkiye’nin “süper markası” seçilmiştir. Yataş 1996 yılında kendi sektöründe halka açılan ilk firma olmuştur. 46 dan fazla ülkeye ihracatı bulunmaktadır. ISO 9001 kalite politikaları ve ISO 10002 politikaları bulunmaktadır.

Farklı çeşitlerde yemek odası takımları bulunmaktadır. Yemek odaları; Bari yemek odası, bolero yemek odası, fauna yemek odası, sueda yemek odası, born yemek odası, crystal yemek odası, epica yemek odası, infinity yemek odası, matt yemek odası, orleon yemek odası, piero yemek odası, serra yemek odası, valery yemek odası, visage yemek odası, zen yemek odası gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Farklı, zevkli, ince tasarımlarıyla dikkat çekmektedir.

Küçük alanlarda kullanışlı yemek odası takımları için Bari yemek odası tasarlanmıştır. Minimal ve modern tasarımlar için Born serisi düşünülmüştür. İtalyan dokunuşları için Crystal farklı bir tasarım olarak göze çarpıyor. Epoca ise mobilyada yeni bir çağ açmak istemiştir; sade, saf ve yalın bir şekilde tasarlanmış. İnfinity çizilmeye karşı dayanıklı parlak beyaz akrilik yüzey ile tasarlanmış. Matt; doğal ahşap konsepti kullanılmış. Orleon; LED aydınlatmalı konsol aynası ve LED aydınlatmalı cam kapaklı vitrini ile göze çarpmaktadır. Piero; detaylara dikkat çekilmiş, kullanım kolaylığı sağlanmıştır. Çizilmeye karşı dayanıklı ve ev hanımlarına kolaylık sağlayan kolay temizlenebilen yüzey kullanılmıştır. Serra; konfor, şıklık, kullanım kolaylığı ve estetik bir arada. 3 parçadan oluşan dekoratif aynası LED aydınlatmalı vitrini ile dikkat çekmektedir. Visage; açılabilir yemek masası ile kalabalık ailelere ve misafiri sevenlere hitap etmektedir. Sadelikten yana olan bir tasarımdır. Valery; ağır duruşlu, sade, şık ve konforlu bir tasarım. Zen; yeni tasarımdır. Pastel tonlar ile zarafet , sadelik ve şıklık yansıtmak istenmiştir.

Birbirinden farklı tasarımlar ile hizmet vermektedir.

Posted by Yönetici
4
Mobilya Markaları Modern Yemek Odaları

Kilim Yemek Odası Takımları

Kilim Mobilya 1975 yılında kurulmuştur. Türkiye’de 600 satış noktası bulunmaktadır. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 30 dan fazla ülkeye hizmet vermektedir. Irak, Suriye, Azerbaycan, Mısır, İran, Fas bu ülkelerden bazılarıdır.

Kilim Mobilya kalite politikalarını; ”Kaliteli Ürün ve Hizmet, Rastlantıların Değil, Yılların Verdiği Tecrübe ile Sistemli Çalışmaların Sonucudur” sloganıyla açıklamaktadır.

Kilim Mobilya’nın kaliteli ürün anlayışıyla ürettiği tüm mobilyalar tüketiciye titizlikle sunulmaktadır. Oturma grupları, ev tekstili, yemek odaları gibi birçok ürün de tüketiciyle buluşmaktadır.

Birbirinden farklı 18 yemek odası takımıyla tüketiciye çeşit çokluğu sağlamaktadır. Yeni sezonda da iddialı, şık yemek odalarıyla öne çıkmaktadır. Tropical Yemek Odası ve Eftelya Yemek Odası yeni ürünler olarak sunulmaktadır.

Modellerinde farklı tarzlara yer veren Kilim Mobilya birbirinden farklı yemek odaları üretmektedir. Bravo Yemek Odası, Eylül Yemek Odası, Maya Yemek Odası, Mimoza Yemek Odası, Riva Yemek Odası, Sahil Yemek Odası, Okyanus Yemek Odası, Alyans Yemek Odası, Ares Yemek Odası, Ege Yemek Odası, Gamze Yemek Odası, Carlin Yemek Odası, Barcelona Yemek Odası, Valencia Yemek Odası, Firuze Yemek Odası, Venüs Yemek Odası, Eftelya Yemek Odası, Tropical Yemek Odası tüketicinin beğenisine sundukları tasarımlarıdır.

Her tasarımlarında farklı bir tarz farklı bir hava yaratan Kilim Mobilya tüketicilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamaktadır.

Tüketicilerine ihtiyaçlarına ulaşmalarında kolaylık sağlamak amacıyla zaman zaman ürünlerinde kampanyalar düzenleyerek tüketicilerin satın alım güçlerini arttırıyorlar. Ürünlerine “turuncu nokta” adı altında kampanya düzenleyerek %50 ye varan indirimler yaparak her anlamda Kilim Mobilyayı cazip hale getirmektedirler.

Vizyonlarını açıklarken “Evrensel standartlara Uygun, dünya genelinde her yaşam alanına sevgiyle Bi Kilim üretmek” olarak belirtmişlerdir.

Kalite politikalarının her zaman müşteri memnuniyetinin olduğunu belirten Kilim Mobilya, “Müşteri memnuniyeti ve kalite yönetim sistemi şartlarına uymak öncelikli görevimizdir” diyerek kaliteli üretime verdikleri önemi vurgulamaktadırlar.

Posted by Yönetici
3
Mobilya Markaları Modern Yemek Odaları

İstikbal Yemek Odası Takımları Ve Fiyatları

1957 yılında Kayseri’de kurulmuştur. Küçük bir marangoz atölyesiyle mobilya sektörüne girmiştir. 80’li yıllara kadar kapı-pencere, dolap, yatak odaları, masa-sandalye gibi mobilya çeşitleri üretmiştir. 90’lı yılların sonunda Kayseri’de büyük bir entegre tesisi kurarak büyüme yoluna girmiştir. Türkiye çapında 1000 e yakın mağazasıyla tüketicilerine hizmet veren İstikbal müşteri mutluluğunu ön planda tutuyor.

20’den fazla çeşit yemek odası takımı bulunmaktadır. Alvin Yemek Odası, Aspendos Yemek Odası, Barok Yemek Odası, Eva Yemek Odası, Kayra Yemek Odası, Caprice Yemek Odası yeni yemek odası takımlarıdır. Queen Yemek Odası, Almira Yemek Odası, Barcelona Yemek Odası, Elenor Yemek Odası, Futuro Yemek Odası, Kristal Yemek Odası, Petra Yemek Odası, Stilo Yemek Odası, Tual Yemek Odası, Ventus Yemek Odası, Bianco Yemek Odası, Brillance Yemek Odası, Carmen Yemek Odası, Valensia Yemek Odası, Diana Yemek Odası, Safran Yemek Odası, Vera Yemek Odası, Safran Yemek Odası diğer yemek odası takımlarıdır.

Tüketicilerine daha iyi hizmet verebilmek için İstikbal kampanyalar yaparak müşteri memnuniyetini arttırmaktadır.

Yemek Odası Takımlarını ve fiyatlarını incelediğimizde ise ; Alvin Yemek Odası Takımı; büfe, büfe aynası, gümüşlük, vitrin, compact tv ünitesi, kitabeli masa, 6’lı sandalyeden oluşmaktadır. Büfe: 1.257.60 TL Vitrin: 1.064.40 TL Büfe Aynası: 222.60 TL Gümüşlük: 670.80 TL Yemek Masası: 940.80 TL Compact TV Ünitesi: 1.592.40 TL Sandalye (2 adet ): 447.00 tl

Aspendos Yemek Odası Takımı; büfe, büfe aynası, gümüşlük, vitrin, compact TV ünitesi, kitabeli masa, 6’lı sandalyeden oluşmaktadır. Vitrin: 580.20 TL Büfe: 483.60 TL Büfe Aynası: 175.80 TL Compact TV Ünitesi: 612.60 TL Gümüşlük: 385.80 TL Yemek Masası: 493.20 TL Sandalye (2 adet) : 286.80 TL

Barok Yemek Odası Takımı; büfe, büfe aynası, gümüşlük, vitrin, compact tv ünitesi, kitabeli masa, 6’lı sandalyeden oluşmaktadır.

Ürünlerin hepsi birbirinden farklı tasarımlardadır.

Posted by Yönetici
3
Mobilya Markaları Modern Yemek Odaları

Doğtaş Yemek Odası Takımları

Doğtaş mobilya 41 yıldır hizmet vermektedir.1972 yılında Hacı Ali Doğan’ın Doğan Mobilya’yı kurması ile mobilyacılık sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. 1982 yılında ise altı kardeş şirketleşmek isteyerek Biga’da Doğtaş A.Ş’ yi kurarak faaliyetlerine küçük bir şirket olarak devam etmişlerdir. Zamanla Çanakkale bölgesinde Mağazalar açarak büyüme yolunda ilerlemişlerdir.

Küçük bir atölyeyken günümüzde Doğtaş; 65 ülkeye ihracat yapan, yurt içinde ve yurt dışında 200’ün üstünde mağazasıyla Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olmuştur. Yemek odası takımlarıyla da farklılık yaratmaktadır. Evlenmek isteyen çiftlere, evini yenilemek isteyenlere farklı çeşitlerde tasarımlar sunmaktadır.

Sektöründe ilk kez 7 yıl garanti sunan Doğtaş müşterilerine ödüllü tasarımlarıyla hizmet vermektedir. Aranılan özelliklere göre ürünlerini tasarlayan Doğtaş modellerini sunarken her ayrıntıya önem veriyor. Exclusive Design Serisi ile her üründe, ayrıntılarda sakladığı inceliklerle dikkat çekiyor.

Trend Collection Serisi; yalın, sade, yenilikçi, pratik ve konfora düşkün bir seri olarak beğeniye sunuluyor. Modest Line Serisi; sadeliğin ve şıklığın bir arada tasarlandığı yemek odalarını aksesuar ve renkleriyle birlikte sunuyor. Değişen modaya uzun yıllar eşlik edebiliyor. Conformance Serisi ise; konforu, pratikliği her ortama uyum sağlayabilmesi ile birlikte kalitesinden ödün vermeden fiyat avantajıyla göze çarpıyor.

Serilere baktığımız zaman her bir serinin farklı tasarımlarıyla sunulduğunu görüyoruz. Her bir seri içerisinde ürünler farklı ihtiyaçlara ve beklentilere göre tasarlanmıştır. Doğtaş ürünlerini üretirken tasarımlara büyük ölçüde önem vermektedir. Rakiplerinden ayrılabilmek için özgün tasarım Doğtaş mobilya için önemli bir yere sahiptir. Ekonomik, kullanışlı, özgün, pratik ve dikkat çeken ürünler tasarlanmaktadır.

Sosyal sorumluluğunda bilincinde olan Doğtaş mobilya kâğıt atıklarını geri dönüşüme gönderebilmek için ofislerinde yaptırdığı özel kâğıt atık kutularını kullanmaktadır. Topladıkları kâğıt atıklarını tema vakfına göndererek geri dönüşüme katkı sağlamaktadır. Kültür ve sanata da destek vererek Biga’da kurduğu Doğtaş Tiyatrosu ile bölgesinde tiyatrocuların yetişmesine imkân sağlamaktadır.

Posted by Yönetici
3
Modern Yemek Odaları

Vitrinsiz Yemek Odası Takımları

Yemek odası bir evde oldukça önemlidir. Genellikle misafirlerin pek çoğu yemek odasında ağırlanmaktadır. Dolayısıyla söz konusu odaların tasarlanması konusunda titiz davranmak evin şıklığını sağlayacaktır. Eskiden pek çok kişi evinde vitrin kullanırken vitrin kullanımının artık en aza indirildiği görülmektedir. Pek çok kişi daha küçük evlere yerleşmekte ve bu küçük evlerde vitrin kullanmaktan vazgeçmektedir. Vitrinlerin düzenli olarak tozunun alınması gerekmektedir. İçine yerleştirilen eşyalar da genellikle kullanılmayan, bir köşeye kaldırılan eşyalardır. Dolayısıyla bu nedenlerden de kaynaklı olarak vitrinsiz yemek odası takımlarını tercih eden pek çok kişi bulunmaktadır.

Vitrinsiz yemek odası takımlarında genellikle ön planda olan dolaplardır. Özellikle ahşap dolaplar pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu dolapların içine pek çok kişi eşyalarını yerleştirmekte ve bu eşyaları yemek hazırlama zamanında ya da masayı kurarken kullanmaktadır. Genellikle dolaplar son derece büyük ve gösterişli olarak tasarlanmaktadır. Büyük yemek odası olan kişilerin ahşap dolaplardan yana tercihte bulunması oldukça mantıklıdır. Hem içine çok fazla eşya alan hem de çok şık duran bu dolaplar genellikle kahverenginin farklı tonlarında tasarlanmaktadır. Aynı zamanda beyazın farklı tonlarında tasarlanan ahşap dolaplar da bulunmaktadır.

Vitrinsiz yemek odası takımları arasından tercihte bulunurken yemek odasının başka ayrıntıları da düşünülmelidir. Genellikle bir yemek odasının perdeleri, halısı, yemek masası, dolapları, sandalyeleri gibi pek çok ayrıntı birbiri ile uyum sağlamalıdır. Bu uyum sağlandığında söz konusu odanın şık bir oda haline dönüşeceği söylenebilir. Uyum sağlanmadığı takdirde yemek odasında bulunan pek çok şey göze batacaktır. Bu anlamda vitrinsiz yemek odası takımları arasından seçim yapılırken yapılması gereken şey sadece mobilya tasarımı ve satışı konusunda değil aynı zamanda mekan tasarımı konusunda da size yardımcı olacak bir firma ile çalışmak olacaktır. Bu sayede yemek odasında uyum ve şıklık yakalanmış olacaktır. Ayrıntılar şıklığın anahtarı olduğu için ayrıntılara dikkat edilmelidir.

Posted by Yönetici
2
Modern Mobilyalar Modern Yemek Odaları

Modern Yemek Odası Modelleri

Yemek odası eskiden olduğu gibi günümüzde de pek çok ailenin özellikle akşam saatlerinde buluştukları bir ortam… Bu ortamda bir araya gelmek ve aynı sofrada yemek yemek pek çok aile için son derece önemli. Dolayısıyla yemek odası modelleri değerlendirilirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey mobilyaların hem birbiri ile uyumlu olması hem de iştah edici modeller arasından tercih edilmesidir.

 

Modern yemek odası modelleri arasından seçim yapan pek çok kişi genellikle açık turuncu, beyaz, açık lila gibi renkleri tercih etmektedir. Aynı zamanda kahverengi ve tonları da mutfakta iştah açıcı bulunan ve bu nedenle tercih edilen tonlardandır. Dolayısıyla renk seçiminde titiz olmak yemek odasının iç açıcı olmasını sağlayan temel unsur olarak nitelendirilebilir.

Modern yemek odası modelleri arasından seçim yaparken üzerinde durulması gereken hususlardan biri de yemek masasının kaç kişilik olacağıdır. Genellikle 12 kişilik yemek masalarının tercih edildiği görülmektedir. Bunun nedeni misafirlerin çoğunun yemek odasında ağırlanmasıdır.

Yemek odası modelleri değerlendirilirken aynı zamanda klasik olan modellerin tercih edildiği görülmektedir. Pek çok kişi için estetik son derece önemlidir. Modern yemek odası modellerinin koltuklarının oymalı ya da işlemeli olması pek çok ailenin tercihidir. Aynı zamanda otellerin yemekli olan bölmelerinde seçilen koltuklar da klasik ve oymalı modellerden seçilmektedir. Yemek odasında estetik zevkleri gözetmek eskiden beri pek çok kişi için önemlidir.

Modern yemek odası modelleri arasında klasik modellerden hoşlananlar kadar spor modellerden hoşlananlar da vardır. Daha portatif olan ve çabuk taşınabilen sandalyeler ve masaları tercih edenler genellikle genç kitlelerdir. Bu sayede yemek yemek daha pratik hale gelebilmektedir. Ancak yaşı oldun olan yetişkinlerin çoğunun tercihi genellikle klasik olan yemek odası modellerinden yanadır. Çünkü bu modeller hem daha ağır hem de daha estetik durmaktadır. Modern yemek odası modelleri kişisel zevke göre tasarlanmaktadır.

Posted by Yönetici
3
Modern Yemek Odaları

Akdeniz’in Obur Esintileri:VALENTİNO YEMEK ODASI

İTALYAN ASILLI TÜRK YEMEK ODASI:VALENTİNO
İtalyan Sofraları Türkiye Valentino yemek odasıyla misafir oldu.
İtalyanların yemeğe ne kadar düşkün olduklarını herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu düşkünlük Türk mobilyacıların dikkatini çekmiş olacak ki İtalyan esintilerinin olduğu yemek odaları tasarlamaya başladılar. Bu tasarımlardan biri de Yıldız Mobilya tarafında üretilen Valentino Yemek Odası.

Valentino Yemek Odası şık tasarımının yanında dikkat çekiciği bir özelliği de bünyesinde barındırıyor. Rengi ile diğer rakipleri arasından sıyrılan Valentino Yemek Odası gümüşlük, TV sehpası, konsol, konsolu ile mükemmel bir uyum sağlayan konsol aynası ,masa ve altı adet sandalyeden oluşmaktadır.

Akdeniz esintisini salonlarınıza getiren Yıldız Mobilya Valentino Yemek Odası ile rakiplerini geride bırakıyor.

Posted by Yönetici
2