Ofis Takımlarında Fonksiyonel Çözümler

Yönetici 4 Kasım 2013 4
Ofis Takımlarında Fonksiyonel Çözümler

Ofis tasarımı günümüzde son derece önemlidir. Ofislerin ferah olması ve ofiste zaman geçirmenin keyifli bir hale gelmesi aynı zamanda başarıyı da beraberinde getirecektir. Ofis mobilyalarında yeni trend ofisin hemen hemen her bölgesinin son derece kullanışlı olmasıdır. Yani ofis mobilyalarının tasarımı konusunda hassas davranmak ofisin her alanının işe yarar seviyede yapılmasını sağlayacaktır.

ofis-dekorasyonu-1

Ofis mobilyalarının seçiminde hem şekil zemin ilişkisi göz önünde bulundurulmalı hem de ofisin rahat bir şekilde kullanımı konusunda fikir yürütülmelidir. Genellikle pek çok işadamı için önemli olan ofisin her odasının fonksiyonel olarak kullanılmasıdır.

Pek çok ofiste şık bir masanın olması ve çevresinde uygun sandalyelerin olması önemlidir. Ofis toplantılarının yapıldığı masada aynı zamanda bazı projelerin çizilmesine olanak sağlayan bir ortamın oluşturulması, kalemlerin ya da bazı eşyaların konulduğu bölmelerin yapılması pratik çözümler sağlayacaktır. Bunun yanında hareket eden koltuklar da ofiste hareket halinde olan kişilerin tercih edebileceği tarzda mobilyalardandır. Birbiri ile renk olarak uyumlu bilgisayarların ve masaların bulunması ve bu masaların rahatlıkla bir yerden başka bir yere taşınabilmesi, portatif olması gibi ayrıntılar son derece önemlidir.

ofis-dekorasyonu-2

Ofis mobilyaları konusunda yaratıcı çözümler geliştiren firmamız yıllardır mobilya sektöründe faaliyet göstermektedir. Firmamız için önemli olan ofis mobilyaları konusunda yaratıcı ve sıra dışı çözümler geliştirmek, işleri kolaylaştırmaktır. Ofis mobilyalarının farklı bölmelerde tasarlanması, her bölmeye konulacak eşyaların ayrı ayrı ayarlanmasını kolaylaştıracaktır.

Sandalyelerin rahat olması ve hareket edebilir olması önemlidir. Ofiste bazı tabloların çizilmesini kolaylaştıracak tuvallerin bulunması işlerinizi kolaylaştırabilir. Ofis mobilyaları konusunda seçim yaparken renkler konusunda da dikkatli davranmak gerekmektedir. Genellikle metalik renkler ve gri tonları pek çok işverenin tercih ettiği tonlar arasında bulunmaktadır. Bunun yanında açık renkler beyaz, krem rengi ve lila olan ofis mobilyaları da tercih edilen modeller arasında bulunmaktadır. Bu noktada önemli olan ofisinizde işlerin nasıl kolaylaşacağıdır.
BENZER KONULAR »

4 Comments »

 1. elif 8 Kasım 2013 at 16:29 - Reply

  ofis mobilyası tasarımı da en az ev dekorasyonu kadar zor.

 2. Zahid 5 Aralık 2013 at 10:27 - Reply

  ofis dekorasyonu yapılırken öncelikle kurumun kimliğine uygun mobilya seçimi yapılması gerektiğini düşünüyorum. ayrıca patron odasının klasik ofis mobilyaları ile ya da modern ofis mobilyaları ile lüks mobilyalar tercih edilerek zenginleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. onun dışında ofis mobilyalarının estetik açıdan olduğu kadar konfor açısından da beklentiyi karşılaması gerek.

 3. serpil 24 Ocak 2014 at 10:03 - Reply

  ofis mobilyalarında her şeyden önce konfor çok önemli bence. çünkü evden çok vaktimizi ofislerde geçirdiğimiz için sağlık açısından da bel ve sırt rahatsızlıklarına neden olabilecek ofis mobilyalarından uzak durulmalı. ofis mobilyaları alırken kaliteyi ve konforu ilk sıraya koymalısınız.

 4. Murat 24 Mart 2015 at 15:32 - Reply

  Ofis mobilyalarına evden çok dikkat etmek lazım. Evden çok ofiste vakit geçiriyoruz. Ofis takımı alırken özen gösterilmeli.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica