Otel mobilyaları nasıl olmalı

Yönetici 22 Ekim 2013 1
Otel mobilyaları nasıl olmalı

OTEL MOBİLYALARI NASIL OLMALI ?

Lüks otellerde ilk göze çarpan unsur hiç şüphesiz ki otel mobilyaları. Otel mobilyaları, lake otel mobilyaları, masif otel mobilyaları, mdf otel mobilyaları, suntalem otel mobilyaları olarak farklı kategorilere ayrılabilir.

Peki otel mobilyaları nasıl olmalıdır? İşte size birkaç püf noktası:

Otel, girişinden itibaren müşterisini rahat ettirmelidir. Resepsiyon uygun bir yerde olmalıdır ve kolayca bulunmalıdır.

Bir otelin dekorasyonunda en önemli konu yalın bir anlayış ile dekore edilmesidir. Otel dekore edilirken ferah ve rahat bir konaklama hizmetine olanak sağlamalıdır. Gereksiz detaylarla müşterinin yorulmasına olanak verilmemelidir.

Otelin girişinden odalara kadar uygun ışıklandırma malzemesi kullanılarak hoş bir hava yaratılmalıdır.

Otelin yer karoları ve duvar renkleri birbiri ile uyumlu olmalıdır.

Aynalar otellerin geniş ve ferah mekanlara dönüşmesini sağlamaktadır. Ayna mutlaka kullanılarak mekân çağdaş bir çizgiye taşınmalıdır. Otel dekorasyonu açısında aynalar çok önemli bir argümandır.

otel_mobilyalari4

Merdiven trabzanları mekânın bütünselliğini bozmamalıdır.

Otel dekorasyonunda modern ve klasik çizgiler bir arada kullanılarak doyumsuz güzellikte mekânlar yaratılabilir.

Otelin restoran, bar ve cafe gibi mekânları farklı renk ve süslemelerle dikkat çekici mekanlara dönüştürülebilir. Kullanılan renk ve dekor süsleri ile unutulmaz mekânlar yaratılarak, konukların rahat ve huzurlu konaklamaları sağlanmalıdır.

Otel içi dekorasyonunda önemli bir yeri olan odalar dekore edilirken, rahatlık ön plana çıkarılmalıdır. Işık sistemi iyi olmalıdır.

Yataklar ve oturma grupları kullanışlı olmalıdır. Mekânın içinde kullanılan aydınlatmalar ve diğer detaylar mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Fazla detaya girilerek, müşteri sıkılmamalıdır.

Otel içi dekorasyon işlerinde uzman bir firma ile çalışarak, mimari destek almak gerekmektedir. Böylece otelin kalitesi ve özgünlüğü ortaya çıkarılmış olacaktır. Dekorasyonun tüm gerekleri yerine getirilerek, eşsiz mekânlar yaratılmış olacaktır.


One Comment »

  1. fahri 21 Şubat 2014 at 10:53 - Reply

    geçen yaz kaldığımız otelde dekorasyonu süper yapmışlardı. tamamen konfor ön planda ve mobilyalar o kadar sade ve yalın bir görünüme sahipti ki. huzur verici bir dekorasyondu.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica