Oymalı Sandalye Modelleri

Yönetici 11 Aralık 2013 3
Oymalı Sandalye Modelleri

Oymalı Mobilya Modelleri

Evinde en ufak ayrıntının bile genel bütününde önemli bir unsur olduğunu bilen zevk sahibi insanlar şunu çok iyi bilirler ki geçmiş dönemlere ait modeller, hemen her çağ insanını etkileyebilirler. Bunlar arasında sandalyeler de önemli bir yer tutar. Eski dönemlerden esintiler sunan oymalı sandalyeler tıpkı birer tahtmış gibi görünümleri ile etkileyicidir. Sanki bir heykel tıraşın elinden çıkmış gibi duran bu tür sandalyeler klasik anlayıştan vazgeçemeyenlerin en sevdiği sandalyelerden biridir. İster üzeri kadife döşemeli olsun ister sade ahşap malzemeden üretilmiş olsun hemen her eve farklı bir tarz katarlar.

Ahşap Oyma Sandalye Modelleri

Öte yandan oymalı sandalye çeşitleri çok farklı tasarım yelpazesine sahiptir. Beyaz ve koyu gül renginden oluşan modeller ingiliz esintileri sunarken, koyu ahşap ve bordo renklerdeki kumaşı ile doğu kültürüne göndermelerde bulunan modelleri de mevcuttur. Üzerinde motifler bulunan bu sandalyelerin albenisi ve narinliği ile bir evde en çok ilgi çeken mobilyalardan bir tanesidir. Her ne kadar çağdaş anlayışta oymalı sandalyeler bulunsa da, klasik tatlardaki deri veya kumaş işlemeli sandalyeler karakterini daha iyi ortaya koyar. Eski yüz yıllara ait mobilyaların bulunduğu herhangi bir müzeye gidildiğinde oymalı sandalyelerin tarihte ne kadar çok kullanıldığını görmek, bize bu modellerin ne kadar güzel bir tarza sahip olduğunu ispatlar niteliktedir. Dekorasyonda bu gün bile modasını yitirmemiş olması ve estetik bir obje niteliği taşıması, bu sandalyelerin eksantrikliğini perçinlemektedir.

ahşap-oyma-sandalye-modelleri

oymalı-mobilya-modelleri

oymalı-sandalye-çeşitleri

oymalı-sandalye-fiyatları

oymalı-sandalye-modelleri

Oymalı Sandalye Fiyatları

Klasik bir tarzda evini dekore etmek isteyenler masanın etrafına yada tek başına kullandıkları bu sandalyelerin konsepte ne kadar güzel bir şekilde uyum sağladıklarını bilmektedir. Oymalı sandalye fiyatları kullanılan malzeme ve işçiliğe göre farklılıklar göstermektedir. Demir ayaklı sıradan bir sandalye ile aynı fiyatta olması beklenilemez. Ancak eve kattığı değer ve şıklık göz önünde bulundurulunca, verilen her miktarın karşılığını fazlası le vereceği aşikârdır.
BENZER KONULAR »

3 Comments »

  1. merve 12 Aralık 2013 at 10:20 - Reply

    klasik yemek odalarında masa ve konsol kadar sandalyeler de çok önemli. yemek odası sandalyeleri ve şık olmalı hem de konforlu olmalı ki yemeklerimiz daha keyifli geçsin ve gelen misafirler de memnun kalsın. bu açıdan bakıldığında klasik mobilya tercih ediyorsanız oymalı sandalye modellerinin olduğu takımlar daha şık ve zengin duruyor.

  2. reyhan 15 Aralık 2013 at 02:33 - Reply

    oymalı sandalye modelleri klasik mobilyalar içerisinde en sevdiğim modellerden. hem estetik duruyor hem de çok kaliteli oluyor bu tarz klasik sandalye modelleri.

  3. Hacer 3 Temmuz 2015 at 18:58 - Reply

    klasik tarzdaki sandalyelerin her konsepte uyum sağlamaları çok dikkat çekici

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica