Renk Mobilya Kapılarını Sizlere Açtı

Yönetici 11 Ekim 2013 1
Renk Mobilya Kapılarını Sizlere Açtı

Renk Mobilya Fabrikasının Kapılarını Mobilya Kulisi’ne Açtı

40 yılı aşkın süredir mobilya sektörünün önde gelen markası olmayı sürdüren Renk Mobilya fabrikasının kapılarını sizlere açtı. Müşterilerine özel butik tasarımlar yapan Renk Mobilya, ağaçlara verdiği tasarımlarla müşterilerinden beğeni kazanmaya devam ediyor.

İstanbul Kağıthane’deki  5 katlı fabrikasında üretimini sürdüren Renk Mobilya butik tasarımda öncülük etmeye devam ediyor. Ağacın hayat bulduğu fabrikada bütün üretim Renk Mobilya’nın kendi bünyesinde yapılıyor. Bünyesinde istihdam ettiği 40 usta ve teknolojik yeniliklere entegre edilmiş makine parkuru ile dikkat çeken Renk Mobilya geçmişten günümüzde yerini polyester dökümlere bırakan oymaları, halen ahşabı tek tek işleyerek el işçiliği ile yapmayı sürdürüyor.
Gezimizde bize sıcak bir karşılama ve ilgi göstererek, tesisi gezdiren Renk Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Bostan, ahşabı el işçiliği ile işlemelerinin rakipleri karşısındaki en büyük avantajları olduğunu ve bu geleneklerini tüm maliyetine rağmen devam ettireceklerini söyledi. Müşterilerine polyerter veya polüretan kimyasallarından elde edilen ürünleri asla sunamayacaklarını, çok zaman alsa da mutlaka oyma ve diğer desenleri ahşap üzerine el işçiliği ile uygulayacaklarını vurguladı… Renk Mobilya’da gerek oyma departmanının gerekse de varak uygulama departmanının dikkatimizi çeken en önemli özelliği uygulamaların halen el işçiliği ile yapılıyor olması.

Marangoz atölyesine girdiğimizde dikkatimizi çeken ilk konu ağacın hayat bulması ham olarak atölyeye giren ağaç, konusunda uzman mimari kadro ile tasarlanıp usta ellerde şekil buluyor. Buna el oyması motifler eklenince geçmişten günümüze gelen oyma ustalarının önemi  fark ediliyor.

renk_ahşap

Marangoz atölyesinde hayat bulan ağaç, cila bölümüne geliyor. burada gerekli işlemler yapıldıktan sonra altın varak veya gümüş varak ile ürünün gerekli kısımları canlandırılıyor ve ürüne genel anlamda bir ağırlık katıyor. Bu işlemden sonra ürünün kuruması bekleniyor ve ürün konusunda uzman ustaların bulunduğu döşeme atölyesine giriyor.

Özenle kaplanan koltuklar nakış gibi işlenen sandalyeler ve konforu yüksek amaçta tutma koşulu ile döşenen berjer ve koltuklar dikkatimizi çekiyor. Döşeme atölyesinde işlemi biten ürün özel ambalajı ile paketlenip müşteriye sevki yapılıyor. Üretim, paketleme ve müşteriye ulaşan sürede özenle çalışan Renk Mobilya,  kullanmada yaşanan sorunlar için de teknik servisi ile müşterilerine hizmet veriyor.

Ayak üstü yaptığımız konuşma da Renk Mobilya ve Renk Ahşabı anlatan Renk Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Bostan “40 yılı geride bırakmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. 1968  yılında başlayan mobilya ile tanışmamız ve müşterilerimize verdiğimiz üstün hizmet yüksek kalite anlayışı ile müşterilerimizin tercihi olmaya devam ediyoruz. ” dedi. Klasik mobilyada önder marka olduklarını belirten Eyüp Bostan “klasik mobilya  butik tasarımla güzeldir. Biz de butik tasarım ile geçmişten günümüze gelen ve unutulmaya yüz tutmuş olan el işçiliğini birleştirip müşterilerimize kaliteli bir hizmet sunuyoruz.” dedi.


One Comment »

  1. nürettin kaya 25 Ocak 2014 at 11:36 - Reply

    masallah tek kelımeylen

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica