Varaklı Masalar

Yönetici 12 Aralık 2013 4
Varaklı Masalar

Varaklı Yemek Odası Takımları

Varaklı masalar görünüm açısından oldukça seviliyor. Eski Osmanlı’yı hatırlatan ve o tarzda üretilen bu masalar oldukça farklı çeşitlerde de bulunabiliyor. Fakat ondan önce varaklı masanın özelliklerine değinelim. Varak altın ya da gümüş şeritlerin dövülerek ince yapraklar haline getirilmesine deniyor. Varaklı masaların eski Osmanlı’yı hatırlatma nedeni de işte tam da bu oluyor. Altın rengi ve gümüş renginin yoğun olduğu masalar anlamına geliyor. Aynı zamanda işleme açısından da aynı özelliğe sahip oluyorlar. El yapımı gibi gözüken ki el yapımı modelleri de bulunan varaklı masalar country mobilya seven kişiler tarafından da oldukça fazla tercih ediliyor.

Varaklı Yemek Masaları

Bir mobilyanın varaklı olması çok da kolay olmuyor. Öncelikle mobilya tamamen kazınıyor. Ahşap iskelet ortaya çıkartıldıktan sonra can alıcı noktaya geliniyor. Daha sonra bir karışım hazırlanıyor ve bu karışım ile mobilya 5 kat kaplanıyor. Mobilya zımparalanıyor ve daha sonra adına lampez denilen bir toprak türü ile mobilya tekrar kaplanıyor. Toprak kuruduktan sonra varak işlemine başlanıyor ve altın ya da gümüşler mobilya üzerine işleniyor. Fakat günümüzde bu altın çoğu zaman sahte altın oluyor. Gerçek altından yapılmış olan oldukça pahalı olduğu için çok üretilmiyor ve çok da istek olmuyor. Varaklı masalar yanında varaklı yatak odası takımları ya da varaklı konsollar da bulunuyor. Varaklı masalar da genelde varaklı mobilyalar ile kullanılsa da bazı durumlarda country mobilyalara da oldukça uyum sağlayabiliyor.

varaklı-konsollar

varaklı-masa-fiyatları

varaklı-masalar

varaklı-masa-markaları

varaklı-masa-modelleri

varaklı-yemek-odası-takımları

Varaklı Masa Fiyatları

Varaklı masa fiyatları oldukça farklılık gösterebiliyor. Ahşaptan çok burada işleme çok daha önemli oluyor. Fiyatı belirleyen genelde varak kalitesi oluyor. Aynı zamanda varaklı masaların fiyatlarında çok bir uçurum bulunmuyor. Malzeme açısından diğer mobilyalar kadar farklı malzemeler kullanılmıyor. Bunların yanında varaklı masa markaları da oldukça fazla bulunuyor. Nerdeyse her mobilya markası varaklı masa üretiyor ve fiyat olarak birbirlerinden farklılık gösterebiliyorlar. Böylece her aile bütçesine uygun bir varaklı masa bulabiliyor.
BENZER KONULAR »

4 Comments »

 1. aylin 13 Aralık 2013 at 10:12 - Reply

  varaklı yemek odası takımları bence zarafetin ve şıklığın diğer adı. klasik yemek odası takımlarında altın varak işlemelerin yanı sıra gümüş varak uygulamaları da var ve en az altın varak mobilyalar kadar onlar da şık bir görünme sahip.

 2. pelin 15 Aralık 2013 at 02:30 - Reply

  klasik yemek odası takımlarında en sevdiğim modeller varaklı yemek odası takımları. varaklı masalar sayesinde harika bir görüme kavuşuyor yemek odası takımları.

 3. bengü 20 Aralık 2013 at 10:16 - Reply

  ev dekorasyonu yaparken en çok yemek odası takımı seçiminde zorlanmıştım. klasik mobilyalarda altın varaklı yemek odası takımları da çok hoş gümüş varaklı yemek odası takımları da. ama tabi altın varaklı yemek odası takımları daha ihtişamlı görünüyor.

 4. Nilüfer 3 Temmuz 2015 at 18:51 - Reply

  Varaklı yemek odası modellerini Asorti mobilya gerçekten en ince ayrıntısına dikkat edip müşterinin beğenisine sunuyo

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica