Vitamin Deposu Bahçelere Vitamin Takviyesi

Yönetici 22 Ekim 2013 1
Vitamin Deposu Bahçelere Vitamin Takviyesi

BAHÇELERE KIŞIN VİTAMİN TAKVİYE ETMEYİ UNUTMAYIN

Sayısız güzel yiyecekleri bize sunan bahçelerimizi kışa hazırlamayı ihmal etmeyin.

Yaz bitti diye bahçenizi ihmal etmek yok. Bitkilerin kışa hazırlanmasında en önemli ay olan ekimde bahçenizin size çok ihtiyacı var. Kışa girerken çimlerinizi soğuk, don, rüzgâr ve fazla yağıştan korumak ister misiniz?

Artık yaz mevsimini geride bıraktık. Zorlu kış gelmeden bahçelerimize de ekim yapmanın vakti geldi. Soğukların yaklaştığı şu günlerde bahçeler ayrı bir özene ihtiyaç duyuyor. Bu dönemde özellikle çimlerimizi canlandırmak ve korumak için yapacağımız bazı önemli görevler var. Türkiye’de hobi bahçeciliği alanında öncü isim Botanika, bahçelerin çim alanlarının kışa hazırlanmasında yepyeni bir ürünü sizlerle paylaşıyor. Yüzde 100 organik olan Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi ile çimlerinizi kışın sert soğuğuna karşı koruyabilirsiniz.

Botanika’nın çimleriniz için yeni geliştirdiği Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi, toprağı doğal besin ve minerallerle beslerken, aynı zamanda çimlerinizin sağlıklı, parlak, güçlü ve güzel görünmelerini de sağlıyor. Toprağın hava ve su dengesini sağlayarak çim köklerinin gelişmesine de katkıda bulunan ürün ile yaz boyunca yorulan çim alanlarınızı ve yıpranan toprağınızı güçlendirerek kış aylarının sert koşullarına hazırlamış oluyorsunuz. Soğuk kış günlerinde de toprağı faydalı mikroorganizmalarca zenginleştiren Botanika’nın yeni çim ürünü, verim artışı ile birlikte sağlıklı, renkli, dayanıklı ve sık dokulu çimlerin oluşmasına yardımcı oluyor.

Yapı marketlerin bahçe bölümlerinde 10 kiloluk plastik kovalarda satışa sunulan Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi, 500 metrekare alan için yeterli.

Resim18

Bu dönem kışa hazırlık için önemli Botanika Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı, bu dönemin kışa hazırlık için çok verimli bir dönem olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Kışa hazırlık için önemli bir ay olan ekim ayında, bitki ve çiçeklerin ekimi gerçekleşir. Çim ekmek için harika bir ay olan bu ayda, çimleri soğuk havadan korumak da gerekir. Çünkü don, rüzgâr ve fazla yağış çimlerimize zarar verir. Biz Botanika olarak yine bahçelerimizin halısı çimlerimizi düşündük ve yüzde 100 organik Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi’ni ürettik. Bu ürün sayesinde toprağın doğal besin ihtiyacını karşılarken, sağlıklı ve güçlü çimlere de sahip olacaksınız.”

Resim116

Şamcı, ekim ayının aynı zamanda budama, toprağı havalandırma ve gübreleme gibi işlemler için de uygun bir zaman olduğuna dikkat çekerek, “Bu dönemde yapılması gereken toprağın hava almasını, gevşetilmesini ve ekiminin yapılması işlemlerine önem vermek gerekir. Bunu da Botanika’nın Raco Expert 3’lü el alet seti ile yapabilirsiniz” dedi.

Kaynak: Milliyet


One Comment »

  1. sibel 10 Kasım 2013 at 23:33 - Reply

    bahçe dekorasyonuyla uğraşmak ayrı bir keyif.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica