YENİ FİLİZLER AĞAÇ OLDU

Yönetici 22 Ekim 2013 1
YENİ FİLİZLER AĞAÇ OLDU

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneğinin bu yıl 8.sini düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışmasının birincileri belli oldu. Kadir Çöpdemir’in renkli sunumunu ile keyiflenen ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Prof. Dr. Alpay Er, TOFD Başkanı Ramazan Baş ve tTrend Danışmanı Özlem Devrim ‘in de jüri üyeleri arasında yer aldığı yarışma da finale kalan 16 tasarım arasından 6 kategorinin birincilerini seçildi.

Depolama-Kategorisi-Birincisi-2012

Türkiye’de yoğun bir ilgli ile karşılanan tasarım yarışmasında bu yıl  16 tasarım finale kaldı. Finale kalan 16 tasarımın prototipleri MOSDER’e üye firmalar tarafından  üretildi. Mobilya devleri tarafından üretilen prototipler İMOB 2013’ te prototipleri üreten firmaların standlarında sergilenecek. Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama ile genç yetenekleri tasarım ve üretim alanında teşvik etmek amaçlandı. Teşvik edilen yeni filizler bu sayede tasarım dünyasında dev mobilya firmaların yanında yerlerini alabilecek.

Engelliler-Ev-Mobilyası-Kategorisi-2012

Gençlere yönelik teşvikleri tabi ki bunlarla da kalmadı. Yarışma da dereceye giren 16 tasarım Adres Patent firması ile MOSDER ‘in birlikte attığı bir adım ile ücretsiz olarak Tasarım Tesciline kavuşacak. Yarışmasının 2. aşamasında birinci seçilen tasarımların yaratıcılarına 3000’er TL para ödülü takdim edilecek.

Oturma-ve-Dinlenme-Kategorisi-Birincisi-2012

Tamamlayıcı-Mobilya-Kategorisi-Birincisi-2012


One Comment »

  1. Esra Uzun 29 Kasım 2013 at 10:23 - Reply

    bence bu tarz yarışmaların olması çok güzel. ilginç yeteneklerin çıkması sağlanıyor bu sayede.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica