Duvar Kâğıtlarına İlgi Arttı

 Duvar Kâğıtlarına İlgi Arttı

Duvarları süslemek için duvar kâğıdı kullanmak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni duvar kâğıtlarının duvarlara farklı bir hava katması ve duvarların niteliğini değiştirmesidir. Bir duvar kâğıdı ile süslenen duvarlar kesinlikle sıradan duvarlar olmayacaktır.

dekoratif-duvar-kağıtları-1

Duvar kâğıdı kullanırken söz konusu malzemelerin odanın atmosferini tamamen değiştireceğinin bilincinde olmak gerekmektedir. Odaya soğuk ve karamsar bir hava katmak isteyen pek çok genç siyah modasını takip etmektedir. Ancak ev hanımlarının pek çoğunun tercihi çiçekleri anımsatan modeller arasından seçim yapmaktır. Beyaz zemin üzerine yerleştirilen rengârenk çiçekler odanızın atmosferini tamamen değiştirecektir. Aynı şekilde beyaz zemin üzerine yerleştirilen küçük çiçekler samimi ve sempatik görünecektir. Bunun yanında beyaz zemin üstüne yerleştirilen kocaman çiçekler de pek çok kişi tarafından beğenilmektedir. Mor, kırmızı ve pembe tonlarında olan çiçekler bir odanın daha dişi durmasını sağlayacaktır. Bunun yanında tamamen sade düz olan renkler de duvar kâğıdı olarak tercih edilebilir. Çiçekli modellerin dışında üzerinde hayvan figürleri olan modeller de kullanılmaktadır. Söz konusu modeller genellikle bebek ya da çocuk odalarında kullanılmaktadır. Bunun yanında belirli takımın fanatiği olan kişiler de odalarına o takımın amblemini ya da oyuncularının posterlerinin bulunduğu duvar kâğıtlarını yapıştırmayı tercih edebilmektedir.

dekoratif-duvar-kağıtları-2

Duvar kâğıdı seçimi yapılırken söz konusu duvar kâğıdının mobilyalarla uyumlu olması konusunda dikkatli davranmak gerekmektedir. Evde bulunan eşyalarla uyumlu olmasının yanında söz konusu duvar kâğıtlarının evin atmosferini de olumlu bir şekilde yansıtması önemlidir.

Duvar kâğıdı çocuklarınızın odasına yerleştirilecekse onların hayal güçlerinin gelişmesini sağlayacak olan modellerden yana tercihte bulunmanız ve özellikle onların kişiliklerini düşünerek karar vermeniz önemlidir. Onlara sorarak karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Bu şekilde onların da kendi istedikleri şekilde odanın atmosferinde katkılarının olmasını sağlamanız söz konusu olacaktır. Bu durum onların da hoşuna gidecektir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey uyum ve şıklıktır.