Karadayı Dizisi Mobilyaları

Yönetici 14 Ocak 2014 2
Karadayı Dizisi Mobilyaları

Günümüzde çok fazla izleyiciye sahip bir dönem dizisi olan ve suçsuz olmasına karşın idam cezasına çarptırılan babasını idamdan kurtarmak isterken, davanın hakime hanımına aşık olan, aralarında yaşanan aşkı ve daha birçok konuyu işleyen Karadayı dizisinde kullanılan mobilyalar ile de dikkat çekmektedir.

Özellikle Karadayı gibi dönem dizilerinde kullanılan mobilyalara çok dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü dizi tümüyle yaşadığı dönemi izleyicisine yansıtmak zorundadır. Bundan dolayı bütün mekânlarda kullanılan eşyalar mekânın türüne göre eskitilmiş veya klasik tasarımlara sahip olmalıdır. Dizide en çok gösterilen mekânlardan biri olan adliye sarayında kullanılan mobilyalarda zamanın dokusuna uygun olarak seçilmiştir. Burada kullanılan masalar ve sandalyeler eskitilmiş yapısı ile bizlere adeta nostalji havası yaşatmaktadır. Karadayı Dizisi Mobilyaları, dizide çok farklı mekânlar kullanıldığından dolayı oldukça farklı çeşide sahip olmaktadır. Dizide kullanılan orta halli o döneme sahip olan evlerdeki mobilyalar oldukça sade ve gösterişsiz tasarımlardadır. Fakat zengin olarak nitelendirilen evlerdeki mobilyalar günümüzde klasik olarak adlandırılan ve oldukça dikkat çeken tasarımlara sahip olmaktadır. Klasik mobilyalar ile dekore edilen mekânlar daha zengin bir görüntüye sahip olduğundan ve klasik mobilyalar geçmişten günümüze hep yerini koruduğundan dolayı klasik tasarımlar tercih edilmektedir. Bundan dolayı günümüz konulu dizilerde de klasik tasarımlara sahip mobilyalar oldukça fazla kullanılmaya başlanmaktadır. Karadayı gibi eski dönem dizilerinde orta koşullara sahip evlerdeki yatak başları daha çok demir şekillerden oluşurken, zengin olarak nitelendirilen kişilere sahip evlerdeki yatak başları ceviz el oyması tasarımlardan oluşmaktadır.

karadayı-dizisi-mobilyaları

karadayıdaki-çay-bahçesi

Karadayı dizisi mobilyaları bizlere o döneme ait özellikleri yansıtan tasarımlara sahip olmaktadır. Özellikle eskitilmiş mobilyalar geçmişteki evlerin ne kadar sade ve abartıdan uzak olduğunu göstermektedir. Bir odanın dekorasyonunda sadece masa sandalye ve oturma gruplarının yer alması, günümüzde dekorasyon konusunda ne kadar abarttığımızı bir kez daha göz önüne sermektedir. Dizide kullanılan mobilya tasarımlarının dizideki mekânlara uygun olması dizinin kalitesini arttırmaktadır.
BENZER KONULAR »

2 Comments »

  1. Sude 14 Ocak 2014 at 13:00 - Reply

    çok severek izlediğim bir dizi. eski dönemi anlattığı için de karadayı dizisi mobilyaları da nostaljik mobilyalar.

  2. selma 15 Ocak 2014 at 09:48 - Reply

    her hafta kaçırmadan izlemeye çalışıyorum. dizi mobilyalarının anlatılan dönemi yansıtması gerektiğinden karadayı dizisi mobilyaları da eskitme mobilyalardan oluşuyor genellikle.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica