Klasik Yemek Odası ve Aksesuarları

 Klasik Yemek Odası ve Aksesuarları

Kral klasik yemek odası takımı

Klasik yemek odası aksesuarları özellikle porselen ürünlerin ağırlıkta olduğu, birbirinden değişik objelerin kullanılmasıyla tamamlanabilmektedir.Klasik yemek odasında en çok kullanılan aksesuar şamdan ve vazolardır. Ancak evde küçük çocuklar varsa, bu şamdan ve vazolar pek sağlam kalmaz. Bu da olası kazalara davetiye çıkarmaktadır. En çok yapılan hatalardan biri de, bir çok tv dizisinde görülen kullanılmayacak olan objelerle alanı detaylara boğmaktır. Yemek odasında göz yoran ve gereksiz olan aksesuarların bulunmaması gerekmektedir. Aksi halde dikkat dağılır.

Begonya yemek odası

Yemek Odası Aksesuarları

Yemek masası için masa örtüsü kullanımı iki şekildedir. Birincisi silinebilir kumaştan olan masa örtüleri, ikincisi ise dekorasyonu tamamlayan masa örtüleridir.Son yıllarda değişik örtü çeşitleri ve peçeteler tercih edilmektedir. Klasik yemek odası için artık danteller kullanılmamakta, daha pratik ürünler tercih edilmektedir. Özellikle tercih ettiğiniz bir aksesuar varsa, kullanışlılık konusunda karar vermeniz gerekir. Çok süslü olan ürünler günlük kullanım için ideal değildir. İdeal olan ürünler, genelde silinebilen ya da leke tutmayan kumaşlardır. Bu nedenle misafir geldiğinde farklı ürünler tercih edebilir, günlük kullanım içinse daha değişik ürünlere yönelebilirsiniz.

Latte klasik yemek odası takımı

Yemek Odası Dekorasyonunda İnce Detaylar

Yemek odası dekorasyonu için gerekli olan birkaç düzenleme ile yemek odası dekorasyonundaki detaylar kısa sürede düzenlenebilir.Mesela gereksiz objeleri kullanmadan, sade bir dekorasyon yaparak, masanın ortasına şık bir çiçek detayı yerleştirebilirsiniz. Klasik yemek odası için tercih edeceğiniz dekorasyon stilleri konusunda her zaman ihtiyaç duyduğunuz ölçüde aksesuar kullanmalısınız. Gereksiz ürünler göz yormaktan başka bir işe yaramaz.Bu nedenle her zaman az ve öz bir aksesuar seçimi yapmanız önemlidir. Ayrıca perdeler ya da halılar da birer aksesuardır ve bu ürünler dahi mekanınızın stilini değiştirmektedir.

Bianca klasik yemek odası takımı

Yemek Odası Renk Seçimi

Küçük mekanlarda daha açık renkler kullanarak mekanı daha geniş gösterebilirsiniz. Büyük mekanlarda ise daha özgür renkler kullanabilirsiniz.Yemek odaları için klasik yemek odası ambiyansı yaratmak söz konusun olduğunda oldukça farklı renkler kullanılabilir. Özellikle sarı, kırmızı, bordo renkleri yemek odalarına çok yakışmaktadır. Bu nedenle tercih edilmektedir. Ancak diğer seçenekler için tercih edilen açık renk tonları ve mor da oldukça popüler renk seçenekleri arasında yer almaktadır. Yemek odası için renk seçimi yapmak istediğinizde, odanın büyüklüğü, kişisel beğenileriniz, mekanınızda nasıl bir konsept yaratmak istediğiniz önemlidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilyalar diğer malzemelerle uyumlu bir şekilde düzenlenmelidir.

Şah klasik yemek odası takımı