2013 Avangarde Koltuk Takımları

Yönetici 23 Ekim 2013 4
2013 Avangarde Koltuk Takımları

AVANGARDE MOBİLYA MODELLERİ İLE İHTİŞAMI YAKALAYIN

Farklı tarz ve dekorasyon modelleri popüler olduğu bir dönemde, klasiğin farklı bir yorumu gibi görünen avangarde, çoğunlukla ağır işleme ve altın sarısı renginin koyu renklerle kontrastından besleniyor.

Klasik bir zevkin gösterişle birleştiğini rahatça görebileceğiniz stilde saray hayatını andıran işlemeleri, kadifeleri veya gösterişli bol yastıklı koltukları görmeniz mümkün.

Küçük bir masa veya ufak bir evde uygulanması ortamı daraltabilecek bir tarz avangarde. Ancak yine de şıklığı tartışılmaz nitelikte. Küçük ortamlarda geniş ve yüksek tavanlı evlere nazaran boğucu gelme ihtimalleri de mevcut bu tür mobilyaların. Avangarde koltuk takımı dendiğinde klasikle modernin karışımı günümüz standart üretimleri geliyor.

vizyon-klasik-koltuk-takimi

Ancak aslında bu türün temeli oldukça eski bir döneme ait olduğundan, stil birçok özelliği içinde barındırıyor. Avangarde koltuk takımı alacaksanız şık ve gösterişli ve oymaları olan mobilyalara yönelmelisiniz. Koyu renklerle altın sarısının birleşimi tam da bu tarzın yansıması olacaktır. Ancak küçük bir alana sahipseniz renkleri daha açık tercih edebilir, mobilyaları daha küçük boyutlu üretimler arasından seçebilirsiniz.

elif-klasik-koltuk-takimi

Günümüz yorumlamasında avangarde koltuk takımı modelleri beyazı ön plana çıkarıyor. İşlemeler ve özellikle rastlayacağınız beyaz- pembe tonları son zamanların popüler koltuk tasarımlarında avangarde stili yansıtıyor. Farklılık ve gösteriş isteyenlerin zarif işemelerle süslenmiş geniş koltukları, diğer mobilya aksesuarlarıyla tamamlayarak asil bir görünüme ulaşmaları mümkün. Bu tarz Türkiye’de mobilya sektöründe bilinirliğini Osmanlı saray iç mimarisinden de alıyor. ağır işlemeler ve altın tonları zenginliği ve gösterişi temsil ettiğinden bu tür mobilyaların geçmişte saray ve dengi yerlerde görülmesi mümkün.

Avangarde koltuk takımı çeşitlerini incelerken dikkat etmeniz gereken nokta ise koltuk takımının genişliği ve boyu olmalı. Tarzı yansıtan mobilyaların geniş olması nedeniyle zorluk yaşamamak için doğru ölçülerle ve evinize uygun modeller arasından alışveriş yapmalısınız. Küçük bir ortamda avangarde günümüz standart üretimlerinde oldukça fazla yer bulduğundan, yeni ve güzel yorumlamalara ulaşmanız mümkün.


4 Comments »

 1. hale 31 Ekim 2013 at 09:57 - Reply

  avangarde koltuk takımlarına beyaz ve krem tonları çok yakışıyor.klasik modern karışımı deniyor avangarde koltuk takımlarına ama bence klasiğe biraz daha yakın bu modeller.

 2. Sercan 24 Mart 2015 at 16:59 - Reply

  Avangard koltuk takımları arada bir tarz gibi belki. Ama görünen o ki klasik tarafı daha ağır basıyo .

 3. özkan 1 Ağustos 2015 at 11:55 - Reply

  Avangart koltuk takımı denince aklıma pastel tonların hakim olduğu mobilyalar geliyor

 4. erkan 24 Ağustos 2015 at 20:00 - Reply

  avangart mobilyalarda bol yastık olunca şık duruyor bende bol yastığı hiç sevmiyorum ozamanda model özelliğini kaybedior ne yapmam lazım

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica