Ahşap Bahçe Dekorasyonu

Yönetici 27 Şubat 2014 2
Ahşap Bahçe Dekorasyonu

Ahşap Bahçe Malzemeleri

Ahşap, bahçeye en çok yakışan mobilya malzemesidir. Bu bakımdan her bahçede mutlaka kullanılması gerekir; eğer mobilya olarak kullanmak istemiyorsanız da mutlaka aksesuar olarak kullanmalısınız ahşabı.

Mobilya olarak ahşap

Ahşaptan kastettiğimiz genel bir kavram aslında. Tahta malzemeler de bu gruba girer şuan anlattığımız konuda. Bu bakımdan tüm hafif ağaç malzemelerini bu kıvamda değerlendirebilirsiniz.

Özellikle bahçe yemeklerini seviyorsanız ve kalabalık sofraları seviyorsanız bahçenizde uzun tahta masalar kullanabilirsiniz. Bu uzun tahta masaya da sandalye yerine parklarda kullanılan uzun oturacaklardan koyarak oldukça doğal bir görüntü elde edebilirsiniz. Aydınlatma için de teneke kutuları kullanabilirsiniz.

ahşap-bahçe-malzemeleri

ahşap-bahçe-mobilyaları

bahçe-aydınlatması

Teneke kutularını rengarenk boyadıktan sonra delikler açın ve tenekenin içine mumlar yerleştirin. Bu mumları yaktığınızda ışık tenekeyi boyadığınız renkte yayılacaktır. Yaptığınız tahta masanın üstüne bir ip gererek bu tenekeleri asabileceğiniz gibi her tenekeyi farklı mesafelerde yere de koyabilirsiniz. Bu aydınlatma zayıf kalırsa onu beslemek için gaz lambaları kullanabilirsiniz. Gaz lambalarını mesafeli bir biçimde masaya dağıtarak yukarıdan ya da yerden gelen zayıf ışığı güçlendirebilirsiniz. Bu fikirleri, aynı keza küçük masalara ya da kahve masalarına da uygulayabilirsiniz. Her durumda da ay ışığı altında harika yemekler için iyi bir atmosfer yaratmış olacaksınız.




BENZER KONULAR »

2 Comments »

  1. orhan 5 Mart 2014 at 13:43 - Reply

    bahçe dekorasyonu yapmak stres atmak için birebir. kesinlikle bahçeniz varsa bence dekorasyonunu yapmalı ve keyfini çıkarmalısınız. bahçe mobilyaları uygun fiyata masko mobilya kentinde vardır.

  2. Perihan 31 Temmuz 2015 at 12:04 - Reply

    bahçemde dekarasyon yapmak istiyorum neyi nasıl kullanacağımı bilmiyorum maskoda alışveriş yapılan mağzalarda bahçe dizaynıyla ilgili yardımcı olucak ekipmanlar varmı

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica