Alçıpan kartonpiyerler evlerin vazgeçilmez süsleri oldu

Yönetici 23 Ekim 2013 1
Alçıpan kartonpiyerler evlerin vazgeçilmez süsleri oldu

Modern Tasarım Alçıpan Model Örnekleri

Asma tavan ve alçıpan uygulaması dekorasyon uygulamalarında son yıllarda oldukça sıklıkla kullanılmaya başlandı. Artık yeni mimari uygulamalarında alçıpan uygulaması olmayan ev yok denecek kadar az.

Hal böyle olunca bizde ev dekorasyon uygulamalarına baktığımızda alçıpan örneklerine sıklıkla rastlar hale geldik. Alçıpan uygulamaları eskiden de uygulanırdı fakat daha klasik formlarda uygulanırdı. Desenli iri alçıpan parçalar duvarlarımıza monte edilirdi. Şimdiki alçıpan uygulaması çok daha modern sade ve düz hatlara sahip.

kartonpiyer4

Siz de yeni ev yaptırıyorsanız modern tasarımlardan fikir örnekleri almanızı tavsiye ederim çünkü sade tasarımlar evleri boğmayan ferah bir görüntü yaratıyor. Alçıpan modelleri ayrıca ev dekorasyonunda sizin istediğiniz tarzda olabiliyor. Yani siz istediğiniz alçıpan modelini tasarlayın ustalarınız yapsın. Hayal gücü çok geniş bir uygulama alçıpan tasarımları. Modern Tasarım Alçıpan Model Örnekleri genellikle sade tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Alçıpan uygulaması ile yapılan niş tasarımları da son yıllarda oldukça fazla ilgi görüyor.

Niş tasarımları evimizin kullanılmaya ölü alanlarını değerlendirmemizde çok işe yaradı gerçekten. Anlamsızca evimizin içinde duran kolonların yerini artık düzenli dekoratif raf modelleri aldı. Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır.

Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır. Alçıpan’ ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez. Alçıpan esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz. Bütün detaylar nedeniyle de alçıpan tasarımları fazlasıyla kullanılmaktadır.

kartonpiyer5

Gayet sağlıklı ve güvenli bir dekor uygulamasıdır alçıpan uygulamaları.Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz. Evinizde alçıpan uygulaması düşünüyorsanız bu dekorasyona öyle günler harcamanıza gerek yok yani. Modern Tasarım Alçıpan Model Örnekleri sayesinde çok kısa ve çok modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

Alçıpan tasarımlarınızı istediğiniz renge boyatabilir evinizde farklı bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca alçıpan uygulamalarında sıklıkla kullanılan led ve spot aydınlatma sistemlerine bir göz atın derim. Alçıpan uygulamalarını çok gösterişli hale getiriyor aydınlatma sistemleri.


One Comment »

  1. sevim gider 5 Mart 2014 at 16:20 - Reply

    kartonpiyerler aslında dekorasyonu büyük oranda etkiliyor. tavanlarda bu tarz alçıpan kartonpiyerlerin kullanılması zenginlik katıyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica