Apple bozulan karizmayı iPhone 5S ile toparlayacak

 Apple bozulan karizmayı iPhone 5S ile toparlayacak

İPHONE 5S NE ZAMAN ÇIKACAK

Apple firması tarafından üretilen ve ilk çıktığından beri yeni modelleri merakla beklenen iPhone, son olarak iPhone 5 ile tüketicilerin yüzünü güldürmüştü. Yakın zamanda çıkan ama önceki modellerine göre fazla yankı uyandırmayan iphone 5 karizmasındaki bu eksiyi iPhone 5S ile artıya çevirmek istiyor.

İphone 4 ve iPhone 4S modellerini piyasaya sürdüğünde bulduğu ilgiyi iPhone 5 modelini piyasaya sürdüğünde bulamayan Apple, yeni bir üstün özelliklere donatılmış modeli çıkarmaya çalışıyor.

2013 yılı Temmuz veya Haziran ayında piyasaya çıkarmak istedikleri yeni modelin adı yürütülen tahminlere göre iPhone 5S, İphone 6, Yeni iPhone ( New iPhone) olacak. Ama teknoloji severler tarafından yürütülen tahminlere göre en fazla dillendirilen isim iPhone 5S.

iphone-5

İphone 5s önceki modeli iPhone 5 e göre çok daha üstün özelliklere sahip olacak. Şekil olarak iPhone 5 ile aynı olması beklenen cihazın, teknik özelliklerinin farklı olacağı belirtiliyor.

İphone 4 modeli piyasada iken  iPhone 5 çıkaracağı yönünde haberleri yayılan ama çıkardığı cihaza iPhone 4s adını vererek bekleyenleri şaşkınlığa iten Apple, tepkiler almış ve reklam politikasının yönlendirmeci olduğunu kabul etmişti. Fakat bu sefer daha dikkatli olan Apple yetkilileri yeni model için hiçbir sır vermiyorlar. Teknoloji tutkunları ise yeni modelin adının iPhone 5s olacağı yönünde fikir belirtiyorlar.