Bambu Bahçe Takımları

 Bambu Bahçe Takımları

Bambu bahçe takımları, hafif ve kullanışlı mobilyalardır. Doğal olarak sadece bambudan yapıldığı için -alerjik reaksiyonlar dışında- herhangi bir zararı yoktur.

Nemden etkilenmez

Hint kamışı da denilen bambu, su içinde yetişen bir bitkidir. Bu bakımdan sudan etkilenmez. Havuzlu bir bahçeniz varsa rahatlıkla bambu takımlar kullanabilirsiniz.

Uzun ömürlüdür

Bambu mobilyalar, suda bekletilen bambuların ıslanması ile elde edilir. Bambu ıslanınca oldukça sağlam bir mobilya malzemesi olarak karşımıza çıkar. Şekil verildikten sonra da satışa sunulur. Genelde bambular, minder kullanılacak şekilde tasarlanır; yani klasik bir koltukta olduğu gibi sünger iskelet ile bitişik değildir. Aslında bu da size özgün tasarımlar için bir kapı açar.

bambu-bahçe-mobilyaları-fiyatları

Patio of a villa

bambu-bahçe-takımları

Özgün tasarımlar

Bambu koltuk takımları zımparalanıp cilalanabilir ya da boyanabilir. Bu bakımdan birçok tasarıma göz kırpacak kadar özgürdür. Örneğin havuz kenarında kullanacaksınız koltukları maviye boyayabilirsiniz. Eğer el yeteneğiniz varsa koltuklara dalgalar çizerek havuz kenarınızda doğal görüntüler elde edebilirsiniz. Ayrıca hazır kalıplarla birçok şekil yapabilirsiniz. Eğer şekilleri beğenmezseniz de düz bir renge boyar ve yeni bir şekil deneyebilirsiniz.

Bambuların bu esnekliği ile bahçenizde harikalar yaratabilir, kendinize ve sevdiklerinize hoş bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.