Bebek Odası Ne Renk Olmalı?

Yönetici 6 Şubat 2014 2
Bebek Odası Ne Renk Olmalı?

Bebek Odası Duvar Dekorasyonu

Yaşadığımız sürece hayatımızdaki önemlerinden ve sevgilerinden hiçbir şey eksilmeyen bebeklerimiz için hazırladığımız birbirinden renkli odalar, son derece özenli ve sağlıklı olmalı. Sağlıktan kastımız sadece bedensel değil, psikolojik olarak da uygun olmasıdır. Bebek odası hazırlarken, duvarları boyadığımız renge ve aldığımız mobilyaların rengine çok dikkat etmeliyiz. Bu çocuğumuzun ruh sağlığı açısından son derece önemlidir.

bebek-odası-duvar-dekorasyonu

bebek-odası-duvar-kağıdı

bebek-odası-duvar-renkleri

bebek-odası-duvar-süsleri

bebek-odası-ne-renk-olmalı

Bebek Odası Rengi Nasıl Olmalı?

Bebek odası renkleri genelde bebeğin cinsiyetine göre belirlenir. Kız olursa pembe, erkek olursa mavi. Fakat uzmanlar bu konuda insanların yanıldıklarından yana. Çünkü huzur veren mavinin sadece erkek rengi olarak gösterilmesi yanlıştır. Eğer mavinin bebeğiniz için huzur veren ve rahatlatan bir renk olacağına inanıyorsanız, kız ya da erkek ayrımı yapmaksızın duvarlarınızda ve mobilyalarınızda bu rengi kullanmalısınız. Beyaz, yeşil ve turkuaz renkleri de yine bebek odaları için tavsiye edilen renklerin başında gelir.
BENZER KONULAR »

2 Comments »

  1. nuren 7 Şubat 2014 at 10:10 - Reply

    bebek odası rengi bence koyu değil açık uçuk tonlarda olmalı. ama koyu renk yapmayı düşünenlere tavsiyem mat boyalar kullansınlar. bebeğin uykusunu etkileyeceğini göz önünde bulundurmak gerekir.

  2. pelin 9 Şubat 2014 at 12:57 - Reply

    bebek odası rengi göz yormayan açık tonlar arasından seçilmeli. bebeğin rahat ve huzurlu bir uyku uyuması ile bağlantılıdır.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica