Cam Balkon Sistemi İle Balkonunuzun Tadını Çıkarın

 Cam Balkon Sistemi İle Balkonunuzun Tadını Çıkarın

BALKON TEMİZLEME DERDİNE SON VEREN CAM BALKONLAR TALEP ARTTI

Evlerin dış dünyaya açılan kapısı balkonlar farklı modelleri ile dikkat çekiyor. Balkon temizleme derdini ortadan kaldıran cam balkonlara olan talep günden güne artmaya devam ediyor

b-1

Yazın sıcak günlerini geçirdiğimiz balkonlarımız çeşitli balkon koruma sistemleriyle kullanımınıza sunuluyor. Cam balkon ve katlanır cam balkonlarının özelliklerini ise şöyledir:

Cam Balkon; istenildiğinde balkonunuzu tamamen kapatabilmenizi, istenildiğinde ise   tamamen açabilmenizi sağlayan bir balkon kapatma sistemidir. Camlar sabit olmayıp sağa sola serbestçe hareket edebildiğinden istenildiğinde balkonun istenilen kısmı açılabilmektedir.
Çok amaçlı kullanım için tasarlanmış.bir sistemler bütünü olan cam balkonların mekanizmalarındaki  kayar – hareketli yapı sayesinde kullanımı kolaydır. Tam olarak kapatılıp açılabileceği gibi cam panellerin bir ya da birkaçını pencere gibi açıp havalandırma amaçlı kullanabilme imkanı da bulunmkatadır. Sistemin yapısı alüminyum taşıyıcı çerçeve, hareketli kanatlar, yönlendiricili aparatlar, temperli cam, yalıtım dolgu malzemeleri ve fitillerden oluşmaktadır.

b-2

Cam balkon sistemi, yapısı gereğince taşıyıcı alüminyum çerçeve ve alt üst kanatlar dışında herhangi bir yatay ya da düşey kayıt içermemektedir. Bu da manzara ve görüntüde hiç bir kayıp oluşturmamaktadır. Manzaranız tablo görünümüne bürünür. Dışarıdan bakıldığında da binaların yapısında bir değişiklik ve bozulma olmamaktadır. Bu nedenle göze hoş görünmeyen yapısal kirlilikler oluşmaz.

Katlanır cam balkon sistemi tamamen açtığınızda balkonunuzu hiç bir bağlantı ve ek yapılmamışçasına kullanma özgürlüğü sunduğu gibi, tam olarak kapatıldığında ise ısı, rüzgar, ses, toz vb. dış etkenleri önemli derecede engelleyerek yalıtım sağlamaktadır.

b-3

Katlanır cam balkon sistemi hayatımızın büyük bölümünün geçtiği evlerin daha işlevsel kullanılması için düşünülmüştür. Aslında evimizin parçası olan balkonlarımızın sadece yazın kullanılan alanlar olması rahatsız edicidir. Cam balkon kapama sistemi sayesinde; binamızın dış görünüşü güzelleşmekte, balkonlarımız atıl kalmaktan kurtulmakta, evimiz soğuk ve sıcağa karşı tampon özelliği kazanmaktadır. Özellikle küçük çocuklarımızın emniyeti sağlanmaktadır.