Dekorasyonunda burcunuzun etkisini merak ettiniz mi?

Yönetici 23 Ekim 2013 1
Dekorasyonunda burcunuzun etkisini merak ettiniz mi?

Burçlar ve Ev Dekorasyonu

Burçlar ruhumuzu, bilinçaltımızı ve duygularımızı temsil eder, hatta çoğuna yön verir. Burçları dekorasyon stilimizin anahtarı olarak da kullanabiliriz. Böylece kendimize daha huzurlu ve dengeli bir yaşam ortamı hazırlamış oluruz.

Burcumuzun özelliklerini kullanarak evimizi ruhumuza daha uygun bir hale getirip, yıldızların üzerimizde bıraktığı etkiyi evinize de yansıtabilirsiniz. Bu konuda uzman kişiliği ile ön plana çıkan Renk Uzmanı ve Astrolog Sebla Özyurt’un çalışmasını sizinle paylaşmak istiyoruz.

dekorasyon-koc

 

KOÇ BURCU

Koç Burcunun yaşam alanı kendileri gibi açık ve anlaşılır olmalı. Güçlü bir etki uyandıran, basit ama kuvvetli hatlar, renkli aynı zamanda geniş ve ferah bir atmosfer ideal yaşam alanıdır.

Özellikleri

Hareketli ve aktif bir yapı, narsizm, iç güdüsel davranışlar, kazalar ve sakarlıklara yatkınlık, saldırya geçme psikolojisi, flörtçü karakter, ilgi alanlarında çeşitlilik, yenileme merakı..

Dekorasyon Zevki

Yeni mücadelelerden zevk alan bir kişi olarak yeni stilleri denemeye ve aynı odanın içinde sürekli değişiklik yapmaya meyilli olurlar. Kendi evlerini kendileri dekore etmeyi severler. Yüksek tavanlı, aydınlık ve büyük evler yaşamaları için idealdir. Mobilyalar işlevsel ve göz alıcı olmalıdır.Aynalar, deri döşemeler ve manzara resimleri hoşlarına gider.

Koç Burcunun Renk Paleti

Koç Burcunu ifade eden renkler, ateş kırmızısı, mor ve portakal turuncusu.

dekorasyon-boga

 

BOĞA

Evi, Boğa için yuvadır. Emin bir yaşam kozası ve güvenli bir konfor ararlar. Boğa burcu insanı evini; kendisini en iyi hissettiği yer olarak tanımlayabilir. Çünkü Boğa duygusaldır. Aynı zamanda doğa düşkünüdür. Ancak bu tutku onu zarif seçimler yapmaktan, şık bir dekorasyon stilini takip etmekten alıkoymaz.

Özellikleri

Rahata ve konfora ulaşabilmek için çalışma ve para kazanma içgüdüsü, lüks ve statü tutkusu, yüksek estetik ve sanatsal zevk ve damak tadına düşkünlük.

Dekorasyon Zevki

Doğayı ve yeşili en çok boğa burcu insanı sever. Bu nedenle ekolojik tasarımların takipçisi olurlar. Tutumlu ve tasarrufçu karakterleri nedeniyle kaliteli ve yıllarca kullanabilecekleri eşyalar seçmelidir. Keyiflerine ve alışkanlıklarına fazlazıyla düşkün oldukları için sadece estetik değil; konfor gücü ve yüksek tasarımlar onları rahat ettirir.

Boğa Burcunun Renk Paleti

Yeşil, mavi ve kahverengidir.

dekorasyon-ikizler

 

İKİZLER

İkizler değişim ve farkındalık peşinde olduklarından, sürekli hareket halinde yaşarlar. Yaşam mekanları küçük olsa bile harekete imkan verecek şekilde düzenlenmelidir. Ferah alanlardan hoşlanırlar. Dış dünyayı gözlemlemek için yaşadıkları yerde çok sayıda pencere olmalıdır. Bol miktarda gazete kitap ve dergiyi saklayacak bir düzenleme yaratmak ise alışkanlıklarını devam ettirme konusunda onlar için bir mecburiyettir.

Özellikleri

Kıvrak ve pratik zeka, yüksek sağ duyu, düşük duygusal zeka, araştırma ve merak duygusu, çok yönlülük, yüzeysellik, olması gerekeni yapma eğilimi, yüksek iletişim yeteneği ve sık sık karar değiştirme.

Dekorasyon Zevki

Çabuk sıkıldıkları ve her duruma kolaylıkla adapte oldukları için sık sık ev değiştirebilirler. Ev değiştiremezlerse evin dekorasyonunu değiştirirler. Multifonksiyonel mobilyalar tam onlara göredir. Orijinal sanat eserleri ve heykeller evlerini özel hissettirecek detaylardır. Gösterişi sever ancak ağır bir dekorasyondan kaçınırlar.

İkizler Burcunun Renk Paleti

Topaz, sarı altın, derin yeşil tonları.

dekorasyon-yengec

 

YENGEÇ

Yengeç Burcu için ev, güvenli bir alan ve korunaklı bir atmosferi temsil eder. Evde vakit geçirmekten hoşlanan yengeç için güvenlik, konfordan önce gelir. Mümkün olduğunca geçmişten kalan çok aksesuar evin dekorasyonunda sergilenir. Yıllar boyunca toplanan objelerin her birinin farklı bir hikayesi ve anısı vardır. Nostalji yengeç burcunun en önemli özelliğidir. Ailesi ile birlikte olmaktan zevk alır ve bu da dekorasyona yansır.

Özellikleri

Çevreden kolay etkilenme, tepkisel ve sahiplenici bir karakter, yüksek duyarlılık ve sezgi gücü, alınganlık, huzur ve ev hayatına önem, hatıralara bağlılık, evcimenlik.

Dekorasyon Zevki

Ruhsal yaşamlarındaki zenginliği sıkı sıkıya bağlı oldukları ev ortamına yansıtmaya çalışırlar. Çünkü sadece evlerindeki mutluluk onları tatmin eder. Evini bir gösteri amacı olarak değil, kabuğuna çekilecekleri bir koza haline getirmek için dekore ederler. Yemek yapmayı sevdikleri için büyük bir mutfakta rahat edeceklerdir. Mumlar, anı objeleri ve fotoğraflar vazgeçemeyecekleri aksesuarlardır.

Yengeç Burcunun Renk Paleti

Mavi, yeşil, gri-mavi ve napolyon mavisidir.

dekorasyon-aslan

 

ASLAN

Aslan burcundaki insanlar için güneş ışığı alan bir mekan büyük bir önem taşır. Evlerinin bir sarayı andırmasını isterler. Kraliyete özgü bir lüks ve gösteriş merakı ile paralel olarak büyük ölçekli geleneksel ve lüks tarzda mobilyaları tercih ederler.

Özellikleri

Dikkat çekme ihtiyacı, güzellik ve prestij tutkusu, cömertlik ışıltılı ve çekici bir karekter, yüksek özgüven, sosyallik, buyurganlık.

Dekorasyon Zevki

Burcu Aslan olan kişiler, kaliteli yaşama önem verdikleri için sıradan olanla asla yetinmeyeceklerdir. Modada olduğu gibi dekorasyonda da büyük hacimler, lüks textureler ışıltılı ve parlak malzemeler, yüksek şamdan ve vazolar tam onlara göredir. Bazılarının evleri görkemli bir saray, bazılarının ki de konforlu bir kral dairesi görümündedir.

Aslan Burcunun Renk Paleti

Beyaz, turuncu ve Altın rengidir..

dekorasyon-basak

 

BAŞAK

Başaklar evlerinin topraktan kopan renkler ve doğal malzemeler ile donatılmasını isterler. Dış dünyayı içeriye taşımak için tüm detayları düşünür ve uygularlar. Bütün renklerin birbiri ile iletişim içinde olmasını isterler. Ayakları yere basan mütevazi Başak burcu herşeyin basit seçimlerden oluşmasından ve yerli yerinde durmasından memnun olurlar.

Özellikleri

Prensiplere bağlılık, mantık hakimiyeti, detaycılık, kuralcılık.

Dekorasyon Zevki

Moda ya da pahalı zevkler onun için önemli değildir. Önemli olan pratik ve akıllı yerleştirmelerdir. Detaylara önem verdikleri için evlerinin her köşesini ayrı bir titizlikle kurgulayacaklardır. Temizlik bakım ve hijyen ihtiyaçları giyimlerine olduğu gibi yaşadıkları mekana da yansıyacaktır. Hayatlarını kolaylaştıran cihazlara özel ilgileri vardır. Kırık ya da bozuk bir eşyaya evlerinde yer yoktur.

Başak Burcunun Renk Paleti

Toprak tonları, yeşil, indigo mavi ve egzotik kırmızıdır..

dekorasyon-terazi

 

TERAZİ

Terazi romantizmi sever. Terazi Burcu insanının evi güzel ve zarif olur. Kaliteli ve konforlu yaşamı tercik ederler. Gelişmiş bir estetik bilgileri ve zevkleri vardır. Ferah, rahat ve akışkan mekanlar tam onalara göre denilebilir..Mekanda renk önemli bir niteliktir ve aynı mekan içinde renk tekrarından kaçınırlar.

Özellikleri

Duygusal, haksızlıklara yoğun tepki, tarafsızlık, gerginlikten kaçış, uyum ihtiyacı, çevreden etkilenme, sevilmeye ve başarılı hissetmeye endeksli mutluluk, romantizm, yüksek idealler.

Dekorasyon Zevki

Doğuştan dekoratör denebilecek bir estetik zevke sahiptirler. Rahatlarını ve dengelerini bozan hiç bir şeyden hoşlanmayacakları için evlerinde de aynı duyguyu yaratmaya çalışırlar. Kaliteli yaşama, lüks ve konfora önem verirler. Kalabalık grupları eğlendirmekte üzerlerine yoktur. Bu yüzden büyük bir yemek masasına ihtiyaçları olacaktır. Seçimlerini yaparken orijinallik ve kalite ilk sıradadır.

Terazi Burcunun Renk Paleti

Pastel yeşil, mavi, mor ve pembe tonlarıdır.

dekorasyon-akrep(1)

 

AKREP

Akreplerin evleri de sığınakları gibidir. Koyu dramatik renkler ve ağır dokuları tercih ederler. Aslında evleri karışıktır, hatta dekorasyona önem bile vermezler. Ama bu yoğun atmosferdeki herşey onların bir şekilde kullandığı objelerdir. Dolayısıyla detay doludur. Çünkü evlerinin sıcak ve özel olmasını isterler. Deri mobilyalar ile kalın perdeleri severler.

Özellikleri

Güçlü sezgiler, derin duygular, güçlü arzular, yüksek karizma, şüphecilik, kaybetme korkusu, zirvede olma tutkusu.

Dekorasyon Zevki

Çevresindeki ortama en az önem veren burçtur. hayatta ne ile ilgileniyorsa evlerinde de sadece onlar vardır. En çok önem verdikleri evde çalışacakları köşenin nasıl düzenleneceğidir. Yatak odalarında ise gizli bölmelere rastlayabilirsiniz. Kadife ve loş ışığı severler. Sıradışı geometrik mobilyalar hoşlarına gider.

Akrep Burcunun Renk Paleti

Kestane rengi, bordo, koyu kırmızı ve laciverttir.

dekorasyon-yay

 

YAY

Maceraperest Yay Burcu insanlarının evi seyahat ve farklı kültürlere ilgilerini yansıtır. Samimi ve sıcak ortamları severler; hatta bu durum bazen dağınıklık olarak da tanımlanabilir. Çünkü ilgilendikleri tüm kitaplar veya hobi araç gereçleri etrafa saçılıdır. Buna rağmen ziyaretçiler bu sıcak evde kendi evlerinin konforunu bulur ve rahat ederler.

Özellikleri

İyimserlik, neşe, affedicilik, içtenlik, inişli çıkışlı duygular, başarısızlık ve küçük düşme korkusu, yenilik ve seyahat merakı, sabırsızlık, düşünsel ve hareketsel özgürlük ihtiyacı, sürekli kendini geliştirme tutukusu.

Dekorasyon Zevki

Ev dışında çok vakit geçirdikleri ve sık seyahat ettikleri için fazla evcil sayılmazlar. Özellikle bahçeli ve geniş evlerde kendilerini rahat hissederler. İç mekanların bol güneş ışığı alması da çok önemlidir. Trendleri takip eder, etkileyici bir şekilde kendi kişisel beğenileri ile harmanlarlar. Tezcanlı olduklarından uzun süreli dekorasyon projelerine rağbet etmezler. Mutfağa kitaplık yaptırmak, yatak odasına buzdolabı koymak gibi sıradışılıkları onlardan bekleyebilirsiniz.

Yay Burcunun Renk Paleti

Mor, leylak, orman yeşili ve mavi tonları.

dekorasyon-oglak

 

OĞLAK

Dış mekanda geçen zamanları; içeride geçen zaman göre daha değerlidir. Oğlaklar geleneksel olana ve geçmişte kullanılan mobilyalara bağlıdırlar. Prestij ve kalite standartları mobilya tercihlerinin temelini oluşturur. Dış görünüm oğlak burcu için önemlidir. Onları sadece mükemmel bir dışa vurum tatmin eder. Bir objenin yaratılış sürecine saygı duyar ve mükemmele sahip olmak için daha fazlasını ödemeye razı olur. Genelde koyu ahşap tonları ile koyu renkleri tercih ederler.

Özellikleri

Mesleki kariyer ve başarı tutkusu, yöneticilik ve organizasyon yeteneği, yüksek sorumluluk duygusu, hızlı öğrenme becerisi, sabır, disiplin, güven zorluğu, karamsarlık, oto kontrol.

Dekorasyon Zevki

Dekorasyon için en fazla para harcayan burçtur. Çünkü yaptığı her türlü harcamayı yatırım gözü ile görürler. Yine aynı nedenden antika ve klasik objelere meraklı olurlar. Dekorasyonu, kendilerini göstermek için değil, en doğruya ulaşmak için önemserler. Düzen ve pratiklik onların en iyi arkadaşıdır. Her aldıkları mobilyanın bir işlevi olması gerekir. Kalite ve rahatlığı önemserler, Evde en çok vakit geçirecekleri alanın her zaman düzenli olmasını isterler.

Oğlak Burcunun Renk Paleti

Pembe, menekşe, koyu kahverengi, siyah, toprak tonları ve yosun yeşilidir.

dekorasyon-kova

KOVA

Kova Burcu, evlerinin; başkalarının evlerinden farklı özelliklerde olmasını isterler. Eğilimler ve moda olan düzenlemeler kesinlikle ona göre değildir. Aslında farklı olmak adına çoğunluğun yaptığının tersini yapacak kadar cesur ve kişisel olmayı tercih ederler. Bu yönünü ifade edecek kadar benzersiz bir dekorasyon onun seçimidir.

Özellikleri

Özgürlük tutkusu, kolay iletişim, sürekli değişim ihtiyacı, baskı anında kaçış, araştırma merakı.

Dekorasyon Zevki

Bu evde, kitaplar, ansiklopediler, elektronik cihazlar ve teknolojik sistemler çok fazla olacağı için bunların düzenlenmesinde kullanılacak ünitelere ihtiyaç olacaktır. Mobilya ve obje kalabalığını sevmezler. Yenilikçi tasarımlara kapıları sonuna kadar açıktır. Evlerinde sürrealist tasarımlara bile rastlamak mümkündür.

Kova Burcunun Renk Paleti

Su renkleri, turquaz, hint yeşili ve beyaz.

dekorasyon-balik

BALIK

Yaşam alanları Balık Burcunun sahnesidir. Teatral yetenek ve yaratıcı hayal gücü onların iksiridir. Akışkan ve sakin bir deniz gibi mekanları ferahlık verir ve birbiri ile tezat oluşturmaz. Denizin özgürleştiren tonları balıkların en sevdiği skaladır.

Özellikleri

Yüksek duyarlıklık ve merhamet duygusu, güçlü özveri, başkalarına yardımcı olma isteği, yaratıcılık, alınganlık, karamsarlık, bağımlılıklara düşkünlük.

Dekorasyon Zevki

Herşeyde olduğu gibi evlerini de hislerine göre dekore ederler. Yumuşak tekstiller, yöresel dokumalar, etkileyici perdeler, Balık Burcu insanlarının ortak zevkidir. Yaratıcılıklarını dekorasyonda da kullanıp renkler ve malzemelerle farklı birleştirmeler yaparlar. Romantik sembolleri evlerinin her köşesinde görebilirsiniz.

Balık Burcunun Renk Paleti

Mor, yeşil, mavi, eflatun, yaprak yeşili..

 

Not: Bu güzel araştırma ve resimler için Sayın Sebla Özyurt’a sonsoz teşekkürler.  Sebla Özyurt’tan astroloji ve renkler ile ilgili  bilgi almak için www.seblaozyurt.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 


One Comment »

  1. Sude 26 Kasım 2013 at 10:21 - Reply

    ben kova burcuyum ve gerçekten de ev dekorasyonlarında beyaz renk favorimdir.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica