Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

 Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

Yaşadığmız evi dekore mi etmek istiyorsunuz? Peki bunun için çok fazla para harcamaya gerek var mı? Tabii ki de hayır! Çok az para harcayarak evinizi mükemmel şekilde dekore edebiliriniz. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Öncelikle dekore etmek istediğiniz odayı dikkatlice gözden geçirin. Düşünün ki istediğiniz kadar paranız var. Eğer böyle olursaydı nasıl dekore ederdiniz? Elbette aklınıza bir kaç tane güzel fikirler geldi. Şimdi tüm yaratıcılığınızla düşünün. Bu düşündüğünüz şeyleri daha ucuz şekilde nasıl yapa bilirsiniz? İnanın ki bir az düşünürseniz mutlaka bulacaksınız.

Dekore etmek istediğiniz odadakı eski eşyalara odaklanın. Mesala yemek masası. Eğer masa çok eskiyse ve odaya uygun değilse onu yenilemek gerekir. Fakat bunun için belli miktarda para lazım. Şimdi farklı düşünelim.Eğer duvar rengi çok renkli ve parlaksa o zaman masanı renkli boyayla boyayıp, renkli bir örtü örtmeye ne dersiniz? Tabii ki renkleri seçerken odayla uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Açık renkli duvarlar için açık renkli örtüler güzel bir görüntü yaratır.

Pencerelere de bir göz atalım. İçeri düşen güneş işığı güzel değil mi? Bunu daha güzel yapmaya ne dersiniz? Pencerenizden renkli boncuklar asınız. Böylece güneş işığı mükemmel renkli bir görüntü yaratacakdır. Ayrıca Pencere de güzel görünecektir.

Şimdi de duvara bakalım. Boş bir duvar mı güzel görünür, yoksa odaya uygun bir tabele ve ya duvar saati olan bir duvar mı?

Diğer odalara açılan kapılar nasıl görünüyor? Düşünsenize, kapının üstündeki boşluğa bir raf asarsanız nasıl olur? Rafın içini neyle dolduracağınız ise tamamen sizin isteğinize bağlı.

Peki ya koltuklar? Onların rengi odanın rengine uygun mu? Eğer değilse koltukları değiştirmeye gerek yok. Bu koltukları hayalgücünüzle renkli örtülerle kaplayın. Tabii, renkler ve zevkler dartışılmaz.

Perdelerin görüntüsünü değiştirmek için çok ucuz fiyata satılan güzel görünümlü perde saçakları alın. Böylece perdeler eve farklı bir görüntü getirecektir.

Unutmayın ki evi dekore etmek için tek gereken şey bir az düşünmek. Çünki düşünerek dekore ederseniz bu dekore sizin zevkinizle olucak ve tam istediğiniz gibi bir görüntü elde edeceksiniz ve evi yeni gören insanlar farklı düşüncelere kapılacaklar. Onlar da böyle bir şey bilirler mi diye düşünücekler.