El Dokuma Halı Modelleri

Yönetici 5 Kasım 2013 1
El Dokuma Halı Modelleri

Halılar eve sıcaklık veren aksesuarlardır. Halının rengi ve modeli son derece önemlidir. Mobilyalarla uyumlu olan bir halı modeli bir ev için sıcaklık sunacaktır. Dolayısıyla halılar tercih edilirken halıların mobilyalara uyumlu olması konusunda titiz davranmak önemlidir. Bunun yanında halının evin duvarlarına ve evin zeminine uyumlu olması da son derece önemli olacaktır. Aynı zamanda halının evde bulunan diğer aksesuarlarla bütünleşmesi de önemlidir.

el-dokuma-halı-modelleri-1

El dokuma halı modelleri diğer halı modellerine göre daha zariftir. Bunun nedeni söz konusu halı modellerinin emek ürünü olmasıdır. El dokuması ciddi bir emek istemekte ve belirli bir zamanı almaktadır. Eski zamanlardan kalma pek çok halı motifi bulunmaktadır. Bu halı motiflerinin bu kadar tutulmasının nedeni nostaljik olmasıdır. Nostaljiyi sevenler de el dokuma halı modelleri arasından seçim yapmak konusunda daha istekli davranmaktadır.

El dokuma halı modelleri değerlendirilirken küçük olan halılar kadar büyük olan halılar da değerlendirilebilir. Genellikle küçük bir oda ya da mutfak için küçük bir el dokuması halının kullanılması evi şık gösterebilir. Bunun yanında salonunuz için kocaman el dokuması bir halı kullanabilirsiniz. Böylelikle salonunuzda söz konusu halı farklı bir görüntü oluşturacaktır.

el-dokuma-halı-modelleri-2

Oturma odaları için tasarlanmış büyük motifli pek çok el dokuma halı modelleri bulunmaktadır. Söz konusu halılar oturma odanızı daha davetkar bir hale dönüştürecektir. Bu noktada önemli olan halının modeli ve rengidir. Rengarenk dokunmuş halı modelleri pek çok kadın için tercih edilebilir modellerdir. Bunun yanında tek bir renkte dokunmuş halılar da bulunmaktadır. Sade modelleri seven pek çok kişi el dokuma halı modelleri arasından tercih yaparken tek renkli modelleri tercih edebilmektedir.

Bunun yanında yatay çizgilerle dokunmuş ya da dikey çizgilerle dokunmuş halı modelleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda zik zak çizgilerle dokunan halı modelleri olduğu gibi çiçeklerle dokunan modeller de vardır. Önemli olan evinizde hangi modeli görmek istediğinizdir.
BENZER KONULAR »

One Comment »

  1. sinem 5 Mart 2014 at 15:57 - Reply

    el dokuma halı modelleri çok pahalı oluyor ama makine halısına göre o kadar şık ve alımlı duruyor ki. kesinlikle el emeği olan ürün kendini belli ediyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica