Genç Bireylere Özgürlük Alanı Genç Odaları

Yönetici 11 Ekim 2013 1
Genç Bireylere Özgürlük Alanı Genç Odaları

ASİ VE GENÇ RUHLARIN GİZLİ SIĞINAĞI GENÇ ODALARI FARKLI TASARIMLARIYLA GÖZ DOLDURUYOR.

Her gencin ailesinden kaçıp sığınmak istediği gizli mekanları vardır, bu mekanların başında gençlerin odaları gelmektedir. Gençlerin gizli sığınakları birbirinden değişik tasarımlarla şekilleniyor.

Türkiye’de gençler için oda konsepti son yıllarda ortaya çıkan bir kavramdır. Farklı mobilya firmalarının güzel örnekleriyle renklenen genç odaları genç ve ergenlik döneminde olan çocukların ruh dünyalarının yansımaları ile şekillenmiştir.

Kimi zaman gençlerin vaktinin çoğunu odasında geçirmesi ailesini endişelendirmektedir. Ebeveynlerin burada unutmaması gereken nokta genç odalarının onların ruhsal gelişimlerinde önemli rol oynadığıdır. Bir gence ait olan odada genç birey kendine ait bir düzen oluşturmayı ve kardeşleri varsa bu düzeni onlarla paylaşmayı öğrenir.

Rimini Giulia_c2a

Eğer ki genç odalarında bir düzen oluşturulmak isteniyorsa bu durum genç bireylere sözlü uyarı şeklinde olmamalı onları daha çok yönlendirme tarzında olmalıdır. Örneğin genç bireylerin ders çalışabilecekleri bir masaları olması gerekmektedir. Odada bir masanın varlığı ister istemez onları çalışmaya sevk edecektir. Ders çalışmayı masasında gerçekleştiren gençlerin böylelikle odaları dağılmadan çalışma düzenini ve oda düzeni oturmuş olacaktır.

Odasında etrafa dağılmış kirli çamaşırlar görmek istemiyorsanız erkek çocukları için üzerinde basketbol topunun simgesi olan bir kirli sepeti bulundurabilirsiniz. Belki basket talimlerini kirlilerini oraya atarken gerçekleştirecektir.

Odasında mevcut olan dolap düzenine karışmayın unutmayın ki hassas bir dönemden geçiyor ne kadar üstelerseniz o da size karşı o kadar inatçı olacaktır. Unutmayın tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

genç_2


One Comment »

  1. havva 4 Mart 2014 at 16:42 - Reply

    genç odaları tamamen gençlerin ruhuna hitap eden tarzda döşendiği zaman gençler odalarında vakit geçirmekten büyük keyif alıyor. genç odalarında düzen çok önemli ayrıca. aynı zamanda çalışma alanları da olduğu için kesinlikle çalışma verimini artıracak tarzda çalışma masası ve sandalyesi seçimi yapılmalı.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica