Güvenli Bebek Odası Takımları

Yönetici 1 Kasım 2013 1
Güvenli Bebek Odası Takımları

Bebek odası takımları konusunda anne babaların en çok dikkat ettiği şey bebek odası takımlarının güvenli olmasıdır. Bunun nedeni bebeğin büyüme aşamasında oldukça hareketli olmasıdır. Hareketli olan bebek kısa süre içinde bebek beşiğinden düşebilir. Bunun yanında bebek odasında bulunan herhangi sivri olan bir mobilya bebeğe zarar verebilir. Bu tür ayrıntıların inceden inceye düşünülmesi gerekmektedir. Bu sayede bebek odasında güvenlik sağlanmış olacaktır.

bebek-odası-1

Bebek odası tasarımında hem bebeğin cinsiyetine uygun hem de onun ruhuna uygun bebek odası takımları tercih edilmelidir. Genellikle erkek çocukları için mavi tonlarında modeller tercih edilirken kız çocukları için pembenin farklı tonları tercih edilmektedir. Bu noktada önemli olan bebek odası takımları arasında tercihte bulunurken bebeğin güvenliğinin de ön planda bulundurulmasıdır. Pek çok anne baba ahşap olan modellerden yana tercihte bulunmaktadır. Çünkü genellikle ahşap olan modeller bebekler için son derece güvenlidir. Ahşap modellerin farklı renkleri bulunmaktadır. Beyaz modeller olduğu gibi kahverengi olan modeller de bulunmaktadır Ama bebekler için genellikle renkli olan modellerin tercih edilmesi söz konusudur.

bebek-odası-2

Bebek odası tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri bebek odasının rahatlığıdır. Bebek odasında kullanılan renkler son derece yumuşak renkler olmalıdır. Bunun yanında söz konusu renklerin bebek için de uyumlu renklerden seçilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bebek odası takımlarında bulunan tüm mobilyaların birbiri ile uyumlu olması önemlidir.

Bebek odasında bulunan eşyaların her biri farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Genellikle renkler konusunda uyumlu olması ve aynı zamanda tüm aksesuarların birbiri ile uyumlu olması önemlidir. Bu durum şıklığı da beraberinde getirecektir. Bebek odası tasarımında önemli olan bebeğin rahat uyuyabileceği bir atmosfer oluşturmaktır. Bunun yanında bebeğin ruhu ile uyumlu olacak, onu rahatsız etmeyecek aksesuarların seçimi konusunda da dikkatli olmak gerekmektedir. Bebeğin güvenliği için güvenli bebek odası takımlarının seçimi konusunda hassas davranılmalıdır.
BENZER KONULAR »

One Comment »

  1. aysima 5 Mart 2014 at 15:55 - Reply

    asansörlü bebek beşikleri çok kullanışlı oluyor. bebeği yatağına yatırırken ve kaldırırken yüksekliğini kolaylıkla ayarlayabilmek çok büyük kolaylık sağlıyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica