Hem şık hem kullanışlı tezgah üstü kaşıklık modelleri

 Hem şık hem kullanışlı tezgah üstü kaşıklık modelleri

Tezgah Üstü Kaşıklık Fikirleri

Yemek pişirirken en çok kullandığımız mutfak aletlerinin başında karıştırma kaşıkları ve spatulalar gelir. Uzun tahta kaşıkları çekmeye sığdırmak zordur ve üstelik yemek hazırlarken el altında olmaları işleri hızlandırır. Bu nedenle ister bir öğrenci evi olsun ister lüks bir mutfak olsun kaşıklık için mutlaka bir çözüm üretmek gerekir.

İlk cümlede hemen çekmece seçeneğini elemiş gibi görünsem de, elbette günden güne daha da çeşitlendiğini gördüğümüz, çekmece içi düzenleyicilerden birini kullanmak mümkün. Üst çekmeceyi pişirme ve servis için gereken mutfak aletlerine ayırabilirsiniz. Özellikle dar bir tezgahınız varsa ve kaşıklık yer kaplamasın istiyorsanız, çekmece en iyi çözüm.

Modern bir mutfakta sırıtabilir ama geleneksel tarzda döşenmiş, Akdeniz mutfaklarını anımsatan bir mutfakta bazı el işi fikirlerini uygulamak eğlenceli olabilir. Teneke gıda kutularını yan yana tezgah duvarına monte ederek orijinal bir kaşıklık elde edebilirsiniz. Nostaljik ve sıcak bir görünümleri var. Ancak zaman zaman kaşıklıkların içini de temizlemek gerekir. Bu nedenle duvara kaşıklık asarken, kolayca çıkarıp yıkayabileceğiniz bir yöntem bulmak en iyisi.

Akla gelmeyecek, eğlenceli bir kaşıklık modeli daha. Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyuncakları legolar mutfakta kaşıklık olarak kullanıldıklarında da oldukça eğlenceli görünüyorlar. Mutfak için fazla çocuksu bulduysanız belki çocuk odasında kalemlik veya benzeri şekilde bir saklama kutusu olarak kullanılabilir.

mobilyalar4

 

Peki şık ve modern bir mutfağı olanlar kaşıklık işinizi nasıl çözecek diye soracak olursanız, işte en güzel çözümlerden biri. Hem tazgahı daraltmayan hem de pek çok mutfak aletini derli toplu, bir arada tutan dolap bölmesi oldukça pratik görünüyor.

Eğer mutfakta yer varsa, birkaç kaşıklık bir arada olduğunda ortaya profesyonel bir mutfak görüntüsü çıktığı bir gerçek. Böyle bir manzarada yemek yapmaya insan daha çok hevesleniyor sanki. Porselen, cam, seramik, ahşap malzemeden, ihtiyaca göre farklı malzemeden kaşıklıklar yan yana dizilebilir.

mobilyalar5

Tek bir kaşıklık kullanacaksanız, bu kaşıklığın aynı zamanda mutfak aksesuarlardan biri olarak görev yapabilmesi işçin yukarıdaki sramik ve orijinal bir kap seçebilirsiniz. Bu belki de bir saksı ama kaşıklık olarak kullanılması için bir engel yok.

IKEA’da satılan bir sürahi modelinin farklı boyları tezgahta kaşıklık olarak kullanılmış. Hem şık hem de oldukça pratik görünüyor. Kaşıklarınızı derli toplu tutacak, yeterli uzunlukta ve ağzı geniş bir kap ister cam kavanoz olsun, ister toprak saksı olsun, mutfak tezgahında kullanılabilir.

Kullanacağınız kaşıklığın insan sağlığına zarar vermeyen, kolay temizlenir ve paslanmaz bir malzemeden olması, uzun ömürlü olmasını ve rahatça kullanmanızı sağlar.