İlkbahar İçin Dekorasyon Fikirleri

 İlkbahar İçin Dekorasyon Fikirleri

2017 yılında ilkbahar/yaz ev modasında çok fazla duvar kağıdı göreceğiz. Duvar kağıtlarında çiçek desenleri, bahar dalları ve renkli minik çiçekler gözde olacak.

Eğer büyük bir mekanınız varsa, siz de duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Duvar kağıdı modasının dışında ilkbahar için dekorasyon fikirleri tercih edebilirsiniz.

ilkbaharda ev yerleşimi

Dekorasyonda Çiçekleri Kullanın

Çiçeklerle her zaman en iyi şekilde dekorasyonunuzu bahara adapte edebilirsiniz. Alerjiniz olmadığı sürece her türlü çiçeği kullanabilirsiniz. Günlük taze çiçekler, saksı çiçekleri gibi birçok seçenek arasından tercih edeceğiniz çiçek çeşitleriyle bahar havasını mekanlarınızda yaşatın.

Desenli Seçenekler

Grafik baskılar, derileri peluşlar ve birbirinden alakasız her şeyi kullanabilirsiniz. Birbirinden renkli seçeneklerle yararlanabileceğiniz kırlent çeşitleri de iyi bir dekoratif seçenek olabilir.

Koltuk örtüleri ya da yer minderlerinde bu çeşit ürünleri kullanırsanız, her zaman iyi bir çözüm bulabilirsiniz.

ilkbaharda dekorasyon

Rengarenk Zigonlar

Artık eski tip zigonları değil, rengarenk ve şekilli zigonları tercih edebilirsiniz. Özellikle papatya şeklindeki zigonlar son dönemde çok kullanılıyor ve birkaç rengin bir arada olduğu seçenekler tercih ediliyor. Birçok kişi ilkbahar dekorasyon fikirleri konusunda doğru çözümler bulmaya uğraşır ama ekonomik ve pratik çözümler çok da uzak değildir.

Baharı Hafif Karşılayın

Baharı hafif bir şekilde karşılamak için evinizden de ağırlıkları atmanız gerekir. Battaniyeler, koyu renkler ve fazla eşyaları evinizden çıkarıp depoya kaldırmanız gerekecektir.

Olabildiğince az ürünle dekore edeceğiniz mekanda ferahlık ne kadar fazlaysa o kadar iyi hissedeceğiniz bir ortam ortaya çıkar.

Dış Mekanları da Ferahlatın

Dış mekanlarınızı da bahara hazırlayın ve bahçenizdeki gereksiz otları budayın, yeni çiçekler alın ve baharın her umuduna kapınızı açın. Özellikle bahçelerde oturma alanı olanlar için konforlu bahçe takımları satın almak oldukça iyi bir seçenek olacak.

ilkbahar dekorasyonu

Aksesuarlarınızda Enerjiyi Yansıtın

Evinizi dekore ederken kullandığınız aksesuarlarda bahar renkleri, enerji ve yeniden doğuşu simgeleyen temaları kullanın.

Günümüzde birçok farklı aksesuar olmasına rağmen, tablolarda aksesuar olarak tercih edilebilir. Özellikle değişik boyutlardaki ürün seçenekleri oldukça basit bir şekilde mekanın havasını değiştirebilir. Pembe, mint ve bej gibi bahar renklerini tercih ederek her zaman bahar renklerini mekanlarınızda kullanabilirsiniz.