Kış Gelmeden Kombi Bakımlarınızı Yaptırın

 Kış Gelmeden Kombi Bakımlarınızı Yaptırın

Kombi bakımı konusunda hassas davranmak gerekmektedir. Kombi bakımlarının düzenli olarak yapılması önemlidir. Bu sayede kışın kombiler düzenli bir şekilde çalışacaktır. Kombilerin bakımının düzenli bir şekilde yapılması sonrasında istediğiniz gibi ısınmanız söz konusu olacaktır.

kombi-1

Kombilerin bakımı konusunda dikkatli olmanız kombilerin performansını daha da arttıracaktır. Kombi bakımı yapılacaksa ilk aşamada cihazın tozları temizlenmelidir. Bunun yanında yanma hazinesinde biriken tozların temizlenmesi gerekmektedir. Tesisat filtresinin sökülüp temizlenmesi konusunda zamanında davranmak gerekmektedir. Bunun yanında brulör sökülüp yıkanmalıdır. Meme gözeneklerindeki tozların düzenli olarak temizlenmesi son derece önemlidir. Ateşleme elektrotları zımparalanmalıdır. Prop gözlerinin temizlenmesi gerekmektedir. Fan motorundaki fanın tozlarının düzenli olarak fırça ile temizlenmesi de önemlidir.

Genleşme tankında bulunan hava oranının ölçülmesi de kombi bakımında son derece önemlidir. Aynı zamanda gerekirse gaza basılması faydalı olacaktır. NTC termostatların değerleri düzenli olarak ölçülmelidir. Düşük değerli olan hassaslığını yitiren NTC termostatın değişmesi gerekmektedir. Gaz valfı üzerinden kombinin kalori kapasitesinin ayarının yapılması önemlidir. Kombi bakımı yapıldıktan sonra kombi çalıştırılmalı ve kontrol edilmelidir. Sıcak su artışının kontrol edilmesi önemlidir. Cihazın müşteri gözetiminde son kontrolünün yapılması ve teslim edilmesi gerekmektedir.

kombi-2

Bacalı cihazlarda kombi bakımı yapılırken bacanın emniyet limitinin hassaslığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda baca emniyet limitinin değiştirilmesi de oldukça önemlidir. Baca bağlantı haznesinin temizlenmesi önemlidir. Bacalı olan cihazların kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Genellikle söz konusu cihazlar direk olarak ev bacalarına bağlıdır. Baca emniyet limitinin görev yapıp yapmadığı konusunda kontrol yapmak gerekmektedir.

Baca bağlantı haznesi temizlemek konusunda dikkatli olmak gerekmektedir Bunun yanında servis elemanının kombi bakımı yaparken yanınızda olması da önemlidir. Bu sayede yapılan işlemin ne kadar doğru yapıldığını da görmeniz mümkün hale gelecektir. Kombilerin bakımının yapılması konusunda hassas olmak ve bu konuda düzenli bir seyir izlemek önemlidir. Bu sayede sağlığınız da güvenceye alınmış olacaktır.