Klasik Avize Modellerinde Sawaroski Taşlar Ön Planda

Yönetici 31 Ekim 2013 4
Klasik Avize Modellerinde Sawaroski Taşlar Ön Planda

Avize kullanımı mekân tasarımında üzerinde durulması gereken bir konudur. Avizeler zarafetin ve şıklığın göstergesidir. Bir mekâna ruh katan unsurlardan biri de avizelerdir. Onların modeli, rengi, büyüklüğü, hangi nitelikte taşlarla yapıldığı gibi ayrıntılar önemlidir. Bu ayrıntılara özen gösterildiğinde avizenin kullanıldığı ortamın son derece zarif ve şık görünmesi sağlanacaktır.

klasik-avize-1

Avize seçiminde önemli olan en önemli şey taşların niteliğine dikkat etmek olacaktır. Genellikle pek çok kişi klasik avize modellerinde sawaroski taşların kullanılmasını tercih etmektedir. Bunun nedeni söz konusu taşların son derece şık durması ve avizeye gösteriş katmasıdır. Dolayısıyla bu tür nedenlerle sawaroski taşların kullanıldığı modeller yoğun olarak talep görmektedir.

Pek çok kişi evinde büyük boy avizelerin kullanılmasından hoşlanmaktadır. Özellikle oturma odası ya da misafir odası gibi alanlarda büyük taşlı olan avize modelleri kullanımı son derece tercih edilen bir şeydir. Bunun yanında küçük boyutta ve küçük taşlı olan avize modelleri de büyük salonlar için tercih edilebilmektedir. Bu durumda söz konusu avizelerin odanın pek çok tarafına yayılması söz konusudur. Küçük boyutlu pek çok avizenin düzenli olarak odanın farklı yerlerine yerleştirilmesi şıklığı da beraberinde getirecektir.

klasik-avize-2

Klasik avize modellerinde sawaroski taşların bu kadar çok kullanılması son zamanlarda yayılan sawaroski taş modasından da kaynaklanmaktadır. Bu taşlar çok şık duran ve oldukça zarif olan taşlardır. Sadece tek bir modelde değil pek çok modelde söz konusu taşlar yoğun olarak kullanılmaktadır. Kare olan modellerde kullanıldığı gibi yuvarlak olan avize modellerinde de bu taşların kullanımı avizeye şıklık katmaktadır.

Klasik avize modelleri arasından tercihte bulunurken mutlaka sawaroski taşlı olan modellere dikkat etmek gerekmektedir. Bu modeller şıklık konusunda birbiri ile yarışan modellerdir. Gerek kare gerek yuvarlak, gerek uzun, gerek kısa tasarlanan bu modeller son derece şık ve zariftir. Tam anlamıyla misafiri davet eden modeller arasındadır.
BENZER KONULAR »

4 Comments »

 1. eda 20 Kasım 2013 at 11:01 - Reply

  sawaroski taşlar klasik avizenin vazgeçilmezi zaten.

 2. Hale 5 Aralık 2013 at 10:37 - Reply

  klasik avize modellerini çok seviyorum. bu tarz sawaroski taşların kullanıldığı avize modelleri özellikle lamba yandığı zaman süper bir görüntü çıkıyor ortaya, ayrıca aydınlatma olarak da çok şık bir ışıklandırması oluyor.

 3. eda 24 Ağustos 2015 at 19:25 - Reply

  klasik avizede savoriski taşlı olanları her çeşit mobilyaya uyuyor spor modellere bile bir arkadaşımın evinde gördüm

 4. deniz 29 Ağustos 2015 at 11:41 - Reply

  klasik savoriski taşlı avizelerin bir bölümü mobilyadan olanı varmı yoksa böyle olması mümkünmü

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica