Klasik Tarzda Yemek Odası Dekorasyonu

 Klasik Tarzda Yemek Odası Dekorasyonu

Klasik Çizgiler Modern Desenlerle Yorumlanıyor.

Klasik Mobilya üretcileri estetik ve zevkin yansıması olan klasik yemek odalarını modern çizgilerle yorumluyor.

Klasik tarzda yemek odaları estetik ve zevkin ince detaylara yansımasıdır. Klasik yemek odalarını oluşturan çeşitli unsurlar vardır. Masanın üzerine doğru sarkan gösterişli ve ince bir işçliğin emeği olan avizeler hem sizin hem de sahip olduğunuz odanın tarzının yansımasıdır.

Yeni bir yemek odası oluşturmak istiyorsanız önceliğiniz klasik tarzda ahşap bir yemek odası ile işe koyulabilirsiniz. El emeği ve göz nurunun en güzel örneklerinin sergilendiği bu yemek odaları klasik ve modern tarzda uygulanabilmektedir.

klasik çeşit 5

Klasik bir tarz için uzun,dikdörtgen masalar en uygundur. Uzun ve dikdörtgen bir masa tercih ederken odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü masanın etrafında rahat hareket edilebilmesi hem size kolaylık sağlayacaktır hemde yemeke masasında bulunan kişilere kolaylık sağlayacaktır.

klasik çeşit 7

Yazımızın başında klasik yemek odasının önemli unsurunun avize olduğunda söz etmiştik. Piyasada çok farklı çeşitlerde şık avizeler bulunmaktadır. Önemli olan unsur seçimiş olduğunuz avizenin gözleri üzerine çekebilmesidir.

Duvarlarda klasik tarzda aplikler, vintage çerçeveli bir ayna ,altın ve gümüş varaklı çerçeveler sizin zevkinizi yansıtacak ayrıntılara yer verebilirsiniz. Küçük ayna oyunlarıyla küçük salonlarınızı büyük bir atmosfere dönüştürebilirsiniz.

klasik çeşit 8

Yemek odasında tümüyle klasik tarzı benimseyebileceğiniz gibi, klasik öğelerle çağdaş tasarımları bir araya getirerek kendi stilinizi ortaya koymayı deneyebilirsiniz. Daha sade bir aydınlatma ürünü seçmek, düz ve modern tasarımlı bir halı sermek ya da modern bir tablo asmak yemek odasını hem klasik hem de çağdaş gösterebilir.