Kurdele İle Perdeleri Dizayn Edin

 Kurdele İle Perdeleri Dizayn Edin

KURDELERİN PERDE İLE BULUŞTUĞU NOKTA:PERDE BAĞLARI

Değişik renklerde kurdelelerle neler yapılabilir düşündünüz mÜ? Mesela perdelerinize şık bir görüntü kazandırmak için onlardan yaralanmaya ne dersiniz?

Perdeler bir evin kimliğini yansıtan dekoratif ve önemli bir unsurdur. Sürekli gelişen perde trendli ile evlerinizi yenilemeye kalkmam çoğu zaman sizlere akıl karı gelmemekte. Peki sizlere küçücük bir kurdele ile perdelerinizin havasını ve modelini değiştirebileceğinizi söylesek?
İlk önce size sürekli trend olan ve evlerinizde görmek isteyeceğiniz düğümlü bir perde bağının nasıl olacağını anlatacağız. Düğümlü perde bağını yapmak için gereken uzun bir perde bağı.
Perde bağınızın bitmiş uzunluğunun 2 katı bir düğüm için 102 cm uzunluğunda bir kordan kesiniz. Bağ uzunluğu51 cm uzunluğunda kumaş şeritler kesin ve bununla kordonu kaplayın. Kordonun ortasından büyükçe bir düğüm atın. Hazırlamış olduğunuz perde bağınızı istediğiniz uzunlukta kesin. Kordonu uçların dışında kesmelisiniz.Çünkü sonraki işlemde uçları içeri kıvırıp kapalı olarak ara dikişle dikeceksiniz. Her bir uca birer perde halkası teyellemeyi de unutmayın.

brillant_tasli_tul_perde_modelleri

Eğer ki düğümlü perde modeli değil de burgulu bir perde modeli tercih ediyorsanız perde bağınızın bitmiş uzunluğunun  iki katı olacak şekilde uzunca bir kordon kesmelisiniz. Bağ uzunluğuna ek olarak 2,5 cm uzunluğunda da kumaş şeritlere ihtiyacınız olacak. Yapmış olduğunuz kordonu(kalın olanı) kaplayın.Kordonun uçlarını dıştan kesin ve içe doğru kıvırın. Kullanmak istediğiniz renkte bilyelerin Uçlarını el dikişiyle birbirine dikin ve bükün.Her uca birer perde halkası tutturmayı unutmayın.

ghnsrh