Lüks Ofis Mobilyaları

 Lüks Ofis Mobilyaları

Genelde “Patron dekorasyonu” olarak bilinir. Gücün ve kalitenin sağlandığı tasarımlardır ve genelde odaya ilk giren kişiye “Ben güçlüyüm” havası verilir. “Patron odası dekorasyonu nasıl yapılır?” İşte size bu konuyla ilgili birkaç ipucu…

Masif mobilyalar

Eğer karşınızdaki insana sağlamlık mesajı vermek istiyorsanız patron odası mobilyaları da sağlam olmalıdır. Mobilya sektöründe ise en sağlam mobilyalar masif mobilyalardır. Bu bakımdan bu tür ofis tasarımlarında masif mobilya kullanmak belki de en temel kuraldır.

Kakmalar

Masif mobilya kullanmak yetmez, bunu desenlerle destelemek lazım. Güçlü ofislerin en önemli figürü ise avcılıkları ve güçleri ile meşhur vahşi hayvanlardır. Örneğin masif bir masaya belirli belirsiz kakma olarak işlenmiş bir aslan figürü ya da fok balığı şekilde kalemlik gibi.

lüks-ofis-mobilyaları

patron-odası-dekorasyonu-mobilyaları

patron-odası-dekorasyonu-nasıl-olmalı

patron-odası-mobilyaları

Ağır renkler

Ofisinize güçlü ve vamp bir hava katmak istiyorsanız renk olarak çok canlı ya da ya da sim katılmış boyalar kullanamazsınız. Sizin renkleriniz koyu kahverengi, bej ya da süt kahvesidir. Ayrıca bu renklerin de mat olması yani gümüş karıştırılmış ya da parlaklığı arttırılmış olmaması gerekir. Parlak renkler kullandığınız takdirde ofisinizde zaten geniş ve büyük eşyalar olacağı için, mekan, sizi bir süre sonra yorar. Güçlü ofisin de ilk kuralı büyük eşyalardır ki bu bakımdan mat renkler en iyi tercihtir.

Bu uyarıları dikkate alarak kendi ofisinizi kendiniz düzenleyebilirsiniz. Bu ufak noktalara dikkat ettiğinizde oldukça etkileyici tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.