Lüks Ve Konforun Evlerdeki Adı:Banyo

Yönetici 11 Ekim 2013 1
Lüks Ve Konforun Evlerdeki Adı:Banyo

LÜKS VE KONFORUN EVLERDEKİ ADI:BANYO

Evlerimizin saklı köşeleridir banyolarımız. Hayatımızda küçük bir yer kapladığı düşündüğümüz banyolar vaktimizi en çok geçirdiğimiz alanlardan biridir.

İnsanlar evlerinde çocuklara veya kendilerine ayrı bir alan ayırmadan yaşayabilirler ama banyoları olmadan yaşamaları imkansızdır. Banyomuzun dekorasyonu gerçekleştirirken ise banyo ve wc gibi yerlerin ıslak bir hacme sahip olduklarını göz önünde bulundurarak banyo materyallerinin yerini ona göre belirlemeliyiz.

banyo_dekorasyonu_1

Jakuzinin konumu ile lavabo uzaklığı, eşya dolabının konumu, aynanın büyüklüğü, ışıklandırma ve en önemlisi ise duvarların nasıl olacağı çok ince şekilde düşünülmeli ve size yer tasarrufa sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Çoğu yaşam mekânlarında banyo ve tuvalet iç içedir. Böyle bir durumda tuvalet klozetinin konumunu çok iyi belirlemeli ve banyonun genel görüntüsüne zarar vermeyecek şekilde tasarlanmalıdır.

Banyolarda gözden kaçırılmaması gereken en önemli konulardan biri de havalandırma sorunudur. Havalandırmanın olmadığı durumlarda banyodaki nem duvarlarda deformelere, küf ve mantara, tuvalette ise tüm evi olumsuz etkileyecek kötü kokulara sebep olur. Onun için banyolara özellikle kuvvetli, ama bir o kadar da sessiz çalışan havalandırma cihazları konulmalıdır.


One Comment »

  1. nagehan 18 Kasım 2013 at 10:27 - Reply

    banyolarda havalandırma olması kesinlikle şart.aksi hale banyodaki nem banyo dolaplarını ve banyo duvarını çok çabuk deforme edebiliyor.

Yorum Yapabilirsiniz »


Mobilya modelleri
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close

Yandex.Metrica